Romanse zawodowe (Ex Zawody)

Dla ludzi o mocnych nerwach i nadprogramowej cierpliwości, czyli flame'y i offtopy wszelkiej maści tylko tutaj!
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Nie jest tak, że pracodawca mówi że takie coś robimy i macie wymyślać scenariusz raczej siada się w grupie scenarzyści, animatorzy, projektanci poziomów i wymyślają co może się ludziom spodobać. Nie wiem jak jest w CD Project ale śledzę tę branże i czasami sięgają po ludzi z poza właśnie w celu wymyślenia fabuły. Ale jak pisałem wcześniej odbywa się to na podstawie umowy zlecenie. - Zlecają napisanie scenariusza, a potem zajmują się nim już projektanci poziomów. Może interesowało by się zostanie takim projektantem musiałbyś tylko stać się grafikiem:P

A nie myślałeś o pisaniu scenariuszy filmowych?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

dimgraf pisze:Nie jest tak, że pracodawca mówi że takie coś robimy i macie wymyślać scenariusz raczej siada się w grupie scenarzyści, animatorzy, projektanci poziomów i wymyślają co może się ludziom spodobać.
No, właśnie. Więc widzisz, że taki ktoś kto miałby opisać i rozwinąć ew. koncepcję pomysłów nie jest potrzebny, bo robi to obecny zespół programistów, grafików i innych matematycznych fetyszystów. :P
dimgraf pisze: Nie wiem jak jest w CD Project ale śledzę tę branże i czasami sięgają po ludzi z poza właśnie w celu wymyślenia fabuły. Ale jak pisałem wcześniej odbywa się to na podstawie umowy zlecenie. - Zlecają napisanie scenariusza (...)
Nawet jakby to jest to zbyt niestabilne zajęcie jak na stałą pracę.
dimgraf pisze:Może interesowało by się zostanie takim projektantem musiałbyś tylko stać się grafikiem:P
Grafik to szerokie pojęcie. Nie umiem tworzyć modeli 3D, ani tekstur. Ale jeśli chodzi o stworzenie mapy/topografii jakiegoś miejsca i ustawienie tam gotowych obiektów to w sumie nie miałbym nic przeciwko. Zależy z jakim oprogramowaniem miałbym do czynienia. Jeżeli z takim gdzie w większości musiałbym jeszcze sam programować to podziękuje - głowa mnie od programowania boli.
dimgraf pisze: A nie myślałeś o pisaniu scenariuszy filmowych?
Tak, tak... A ASP pan ukończył? Nie? Och, odezwiemy się.
:mrgreen:
Zresztą filmy mnie nie interesują.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Grafik to szerokie pojęcie. Nie umiem tworzyć modeli 3D, ani tekstur. Ale jeśli chodzi o stworzenie mapy/topografii jakiegoś miejsca i ustawienie tam gotowych obiektów to w sumie nie miałbym nic przeciwko. Zależy z jakim oprogramowaniem miałbym do czynienia. Jeżeli z takim gdzie w większości musiałbym jeszcze sam programować to podziękuje - głowa mnie od programowania boli.
Do map używany jest program CAD Maps. Tyle, że jest on trudny w obsłudze ze względu na wzory matematyczne oraz drobiazgowość. No i jest drogi, a do jego obsługi należałoby przynajmniej poznać podstawy kartografii - siatek kartograficznych.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

CAD Maps jest używaniu w planowaniu/projektowaniu infrastruktury. Projektowanie poziomów w grach (inaczej map/plansz/leveli jak zwał tak zwał) to co innego.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Właściwie nic bardzo istotnego nie mam do dodania, ale jeśli może to pomóc to wypiszę co mi się w głowie kręci.

Majaczy mi się w umyśle, że widziałem kiedyś program w tv o tworzeniu gier, a w związku z nim - jakby sami programiści mieli tworzyć fabułę, to by gry wyglądały wszystkie tak samo. Z resztą chyba kiedyś tak było :]

Ale jak mówi dim - nie wydaje mi się, by było coś takiego jak zawód - scenarzysta gier. Co najwyżej dodatek do wizytówki scenarzysty filmowego :D

Na scenarzystę nie trzeba skończyć przypadkiem polonistyki lub - co pewniej - filmówki (w Polsce jest coś oprócz tej w Łodzi?).

Poza tym wiem, że scenarzystami nie rzadko zostają pisarze i bez wykształcenia kierunkowego. Byle mieli pomysł i udało im się go sprzedać.

Poza tym wydaje mi się, Filozofie, że na ogół do tego rodzaju branż wchodzi się przez pomysły. Masz pomysły, spisujesz je i próbujesz się dostać do odpowiednich ludzi. W tym wypadku wydawców, czyli zleceniodawców, gier. Za sam pomysł pewnie można dostać spore udziały, a i angaż jako scenarzysta przy tym pewnie też.

Możesz też popróbować czegoś takiego wkręcając się do projektów open source. Ale i tu na dzień dobry musisz wyskoczyć z bombowym pomysłem :]
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Bodi jest kilka filmówek. Łódzka bodajże najstarsza dlatego najbardziej znana.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

CAD Maps jest używaniu w planowaniu/projektowaniu infrastruktury. Projektowanie poziomów w grach (inaczej map/plansz/leveli jak zwał tak zwał) to co innego.
Dlatego też w nazwie pada słowo Maps. Ten program jest mi znany ze słyszenia i z różnych opinii. Napisałeś, że chciałbyś stworzyć mapę/topografię miejsca, więc skojarzyło mi się to od razu z ukształtowaniem rzeczywistego terenu. Drobne nieporozumienie.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Ukształtowanie rzeczywistego terenu też, ale CAD Maps nie jest do takiego użytku o jakim mówię. CAD Map jest przydatny w planowaniu infrastruktury, w budownictwie na przykład.
Do tworzenia rzeźby terenu jest np. EarthSculptor.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

W końcu co zaznaczyłeś? Ja będąc w analogicznej sytuacji zaznaczyłem inne ;P
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Nic nie zaznaczyłem. :mrgreen:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

W sumie fakt, to trochę sensowniej :]
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Nawiązując do tego o czym mówiłem... Czyli zespole, który skupia się na koncepcjach. Wiedziałem, że gdzieś takie coś widziałem i znalazłem - click. Może ja tam coś źle rozumiem, ale nie widzę żadnych wzmianek, nawet najmniejszych o pracowaniu na oprogramowaniu 3D, czy innymi. Nie chodzi też o to, że to jest Director, bo dalej jest napisane
The Creative Design group expands and develops the IP, focusing on character concepts, world setting, major narratives, etc.
, więc mniemam, że jest to grupa ludzi.

W Polsce nie widziałem nigdy takiej pozycji.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Post autor: chochol »

CiuciuBabka pisze:Jakby tak można było spać na czas za pieniądze, to chętnie ogołocę konto tego, co zechce zapłacić za mój wypoczynek
też bym się na to pisała :D . Ustalony już cennik?
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

A więc "międzywydziałowy" :wink: z Ciebie student, CiuciuBabko? Czy zdradzisz tą tajemnicę i napiszesz jakie to były kierunki?
Zablokowany