walentynkowa akcja MPK

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

walentynkowa akcja MPK

Post autor: Nadia__ »

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3575 ... sce_w.html

Co o tym sądzicie? Moim zdaniem to bezsensowne, ludzie będą stać nad wolnymi siedzeniami, żeby nie pomyślano, że desperacko sygnalizują "niech mnie ktoś poderwie!"
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Silencio »

Z tego, co zrozumiałam, nie przy każdym miejscu będą te znaczki, tylko przy niektórych, więc myślę, że nie będzie takiego problemu. Jestem pewna, że znajdą się ludzie, którzy nie będą się obawiali ani wstydzili i zechcą z takiej szansy skorzystać :P.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: marisaxyz »

ja bym sobie to na czoło przykleiła :wink:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Nadia__ »

Silencio pisze:Z tego, co zrozumiałam, nie przy każdym miejscu będą te znaczki, tylko przy niektórych
O nich właśnie piszę :-)
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Silencio »

O nich właśnie piszę :-)
Wnioskujesz, że nikt nie będzie chciał z tego skorzystać? Wątpliwe. Nie każda osoba jest wstydliwa i obawia się przyznania do tego, że jest singlem i nie musi to być potraktowane jako desperacka próba zwrócenia na siebie uwagi. Są osoby, które lubią takie akcje i jestem pewna, że znajdą się chętni :).
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Nadia__ »

Nie chodzi o wstyd z powodu bycia singlem (to dla mnie równie abstrakcyjne jak wstydzenie się koloru włosów), tylko o sygnalizowanie, że się poszukuje drugiej połówki. Nawet gdybym była tym zainteresowana, to nie chciałabym się z tym ogłaszać środkach komunikacji miejskiej, gdzie różne nieprzyjemne sytuacje ze współpasażerami się zdarzają.
Awatar użytkownika
Joan
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 14 maja 2008, 11:32

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Joan »

Gdybym była zmęczona, to i tak bym usiadła, choćby na takim miejscu. A w ogóle to coś mi się zdaje, że paskudne babcie autobusowe szybko okażą się być singielkami.
AVEN cake isn't a lie :ciasto:
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Silencio »

Nawet gdybym była tym zainteresowana, to nie chciałabym się z tym ogłaszać środkach komunikacji miejskiej, gdzie różne nieprzyjemne sytuacje ze współpasażerami się zdarzają.
Ty nie, ale są osoby, którym to nie przeszkadza ;). Więc nie wiem skąd przypuszczenie, że miejsca będą puste, myślę, że nie będzie ich zbyt wiele wydzielonych i chętni też się znajdą. Albo, jak napisano, pasażerowie oleją sprawę i będą siadać tak czy inaczej.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Winkie »

No nie wiem... Ta cała akcja wygląda na pomysł dla wybitnie zdesperowanych. Mi osobiście nie uśmiechałoby się afiszować stanem cywilnym, czy swoimi potrzebami, no ale co kto woli...
Silencio pisze:Albo, jak napisano, pasażerowie oleją sprawę i będą siadać tak czy inaczej.
Najprędzej. Jak jest tłok w autobusie, godziny szczytu, to sentymentów brak, więc ludzie nawet by chyba do takiej siedzącej w "określonym" miejscu osoby nie stratowali ponieważ: a) nie obchodziłoby ich to b) nie wiedzieli, albo nie zauważyli znaczka c) nastąpiłoby przemieszanie pasażerów.

Myślę, że można by organizować lepsze akcje dla ludzi pragnących zapoznać kogoś np. poprzez seanse filmowe, wystawy czy kluby zainteresowań.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: dimgraf »

Myślę, że można by organizować lepsze akcje dla ludzi pragnących zapoznać kogoś np. poprzez seanse filmowe, wystawy czy kluby zainteresowań.
W komunikacji miejskiej?

To jest przecież pomysł na promocję komunikacji miejskiej, a akcje o jakich wspominasz są organizowane przez inne instytucje.

Ja osobiście nie mam nic przeciwko przynajmniej zawsze miałbym miejsce w autobusie :diabel: Choć jak już Joan wspomniała to pewnie miejsca zajęłyby wściekłe, stare singielki :P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
cube
mASełko
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: z wielkopolski

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: cube »

ciekawe do ilu osób to w ogóle doszło - nie każdy sprawdza stronę internetową miasta, szczególnie w wieku 40+. poza tym tramwaj to dla mnie mało atrakcyjne miejsce pod względem poznawania innych ludzi.

w multikinie są specjalne seanse dla singli - na miejscach z nr parzystymi siadają kobiety a z nr nieparzystymi mężczyźni.
www.pustamiska.pl
jedno kliknięcie to garść karmy dla zwierzaków ze schronisk
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Ant »

cube pisze:w multikinie są specjalne seanse dla singli - na miejscach z nr parzystymi siadają kobiety a z nr nieparzystymi mężczyźni.
Czyli co trzecie miejsce zajęte zajęte :lol: :mrgreen:
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Winkie »

dimgraf pisze:W komunikacji miejskiej?
Taa, projektor w przejściu. Bilety sprzedaje kierowca.

Była to propozycja, alternatywa dla niezbyt atrakcyjnej jak się okazuje oferty MZK. Jeżeli starsza pani chciałaby zająć to miejsce, to ja bez problemu zrezygnowałabym ze swoich "przywilejów". Dziwne jest mieć miejsce siedzące, tylko dlatego że jest się samotnym, kiedy inni mogą np. długo stać nie mogą z powodów zdrowotnych.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Silencio »

Dziwne jest mieć miejsce siedzące, tylko dlatego że jest się samotnym, kiedy inni mogą np. długo stać nie mogą z powodów zdrowotnych.
Dajcie spokój, traktujecie na poważnie akcję, która ma wyraźnie podtekst bardziej humorystyczny i jak wcześniej napisano, służy raczej bardziej promocji, a nie wątpię, że wbrew opiniom osób, które obawiałyby się, że wyjdą na desperatów, znajdą się zainteresowani, bo zawsze tak jest i myślę, że dla wielu z nich będzie to po prostu dobra zabawa i tak to należy przestrzegać. Naprawdę nie sądzę, że jeśli ktoś nie-samotny albo niezainteresowany usiądzie na takim miejscu, to ktoś go wyrzuci albo jeśli usiądzie tam osoba starsza lub chora, to każą jej wstać. Ludzie, którzy lubią rozmawiać, poznawać inne osoby, mogą się czuć w czymś takim dobrze.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: walentynkowa akcja MPK

Post autor: Winkie »

Nie traktuję poważnie tej akcji, bowiem już z założenia wydaje mi się bzdurna. :wink: Porozmawiać można zawsze i wszędzie - bez odpowiedniego znaczka, wymyślnej akcji. I tak, niektóre osoby mogą traktować tą akcję poważnie, może nie sami single, a np. ludzie starsi, którzy z grzeczności, czy z zasady nie zajmą należnego im z racji wieku miejsca.
ODPOWIEDZ