Nowy dział

Masz propozycję na ulepszenie forum? Daj nam znać...

Czy chcesz aby na forum powstał nowy dział?

Czas głosowania minął 7 mar 2012, 20:38

Jestem na tak
5
45%
Jestem na nie
1
9%
Chcę zmiany charakteru działu "Szukam partnerki/partnera"
0
Brak głosów
Wisi mi to
5
45%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Nowy dział

Post autor: Silencio »

Co za wybór, zarabianie na chleb albo potajemny seks ;). Jeszcze połączyć jedno z drugim i w ogóle wyjdzie fantastycznie.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy dział

Post autor: Winkie »

dimgraf pisze:No cóż jak pewnie zauważyłaś z działu smutki mam problemy z gg.
A co ma jedno do drugiego? Tyś jest jedynym tutaj moderatorem? :roll:
dimgraf pisze:Być może właśnie zarabia na chleb albo się seksi potajemnie :mrgreen:
To drugie było dosyć niesmaczne, ale cóż... Nieważne.
dimgraf pisze:Pewnie jak się zjawi to się ustosunkuje do tego pomysłu.
Na pewno? Ostatnio też miał się "ustosunkować" do propozycji zmian na forum, ale nie zrobił tego. Nawet emotek zapowiadanych w innym temacie nie dodał, więc czy teraz na 100% odpowie?
Silencio pisze:Co za wybór, zarabianie na chleb albo potajemny seks ;). Jeszcze połączyć jedno z drugim i w ogóle wyjdzie fantastycznie.
Zarabianie na chleb ciałem. :wink:
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nowy dział

Post autor: Layla »

Według mnie sprawa wygląda tak: jeżeli wydzielimy osobny dział, to znając życie większość osób wpisze swoje ogłoszenia i będzie czekać na odpowiedzi zainteresowanych jego/jej osobą. Można też stworzyć wątek zbiorczy w jakimś dziale, gdzie po prostu będą pisać wszyscy, którzy chcą poznać innych użytkowników. To też jest jedno 'ale' , a mianowicie, jeżeli wątek będzie popularny, zrobi się niemiłosierny bałagan i ktoś, kto jest tu nowy, nie będzie czytać wątku, tylko sam napisze ogłoszenie, nie orientując się wcześniej czy można do kogoś napisać na pw. Zresztą takie internetowe znajomości często (nie zawsze, ale często) szybko się kończą. Jeżeli komuś bardzo zależy na zawarciu znajomości, może pisać na pw, albo napisać ogłoszenie w "Szukam partnerki/partnera". Zresztą takie już są. Jeżeli w dziale szukam, nagle zrobiłoby się mnóstwo ogłoszeń typu "szukam przyjaciela" , to wtedy jest sens wydzielenia osobnego działu dla forumowych przyjaźni :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Nowy dział

Post autor: Silencio »

jeżeli wydzielimy osobny dział, to znając życie większość osób wpisze swoje ogłoszenia i będzie czekać na odpowiedzi zainteresowanych jego/jej osobą.
Hm... A to źle? Sama na pewno dałabym ogłoszenie, ale nie przeszkadzałoby mi napisać pierwszej do innych osób, które napisałyby o tym, że chcą nawiązać znajomość. Fajnie byłoby nawiązać kontakty, a czasem napisanie na priva do osoby, która oczekuje właściwie jednego - odnalezienia tutaj wielkiej miłości - jest nieco kłopotliwe. Myślę, że wątek zbiorczy nie jest najlepszym pomysłem, bo swój nick może dodać każdy, a danie "ogłoszenia" (tak to nazwijmy) znaczy jednak coś więcej, niż tylko zareklamowanie się jako osoby otwartej. Ja nie dodałabym do "Szukam partnera/partkerki" ogłoszenia na zasadzie: "Szukam znajomości", bo nie widzę tam na to miejsca. Podejrzewam, że nawet tak sformułowane ogłoszenie mogłoby przez niektórych zostać odebrane jako mniej dosłowne poszukiwanie drugiej połówki. Poza tym co to za argument, że znajomości internetowe szybko się kończą? :) Każda znajomość, której się nie pielęgnuje, tak właśnie się kończy. Chodzi o to, by w takim dziale pisali ludzie, którym naprawdę zależy na rozmowie z drugą osobą, nie tylko ograniczającej się do kwestii miłosnych :P.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy dział

Post autor: Winkie »

Uważam, że wątek zbiorczy jest złym rozwiązaniem. Taki misz masz nie sprawi, że poszukiwania kogoś np. o podobnych zainteresowaniach czy sposobie patrzenia na świat, będą szybkie i efektywne. Raczej nikomu nie będzie się chciało przerzucać ileś tam stron, toteż powinien to być osobny dział.
Silencio pisze:Hm... A to źle? Sama na pewno dałabym ogłoszenie, ale nie przeszkadzałoby mi napisać pierwszej do innych osób, które napisałyby o tym, że chcą nawiązać znajomość.
Właśnie. Czy to źle? Mnożą się tego typu tematy w dziale Szukam, jednak nikomu to nie przeszkadza. Dlaczego więc posty (i na dodatek nie offtopy) miałyby komukolwiek przeszkadzać i stawarzać zamieszanie na forum skoro wątki będą zawarte tylko w jednym dziale?
Silencio pisze:Ja nie dodałabym do "Szukam partnera/partkerki" ogłoszenia na zasadzie: "Szukam znajomości", bo nie widzę tam na to miejsca. Podejrzewam, że nawet tak sformułowane ogłoszenie mogłoby przez niektórych zostać odebrane jako mniej dosłowne poszukiwanie drugiej połówki.
Tak było w moim przypadku. Szukałam też osób z którymi mogłabym zwyczajnie porozmawiać lecz patrzono na mój wątek poprzez pryzmat działu w którym się znajdował.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nowy dział

Post autor: Layla »

Silencio pisze:
Hm... A to źle? Sama na pewno dałabym ogłoszenie, ale nie przeszkadzałoby mi napisać pierwszej do innych osób, które napisałyby o tym, że chcą nawiązać znajomość. Fajnie byłoby nawiązać kontakty, a czasem napisanie na priva do osoby, która oczekuje właściwie jednego - odnalezienia tutaj wielkiej miłości
Ostatnie zdanie to nawet jest argument, możesz adminowi przekazać :)

Wiem, że niektórzy i piszą ogłoszenia i odpisują na ogłoszenia innych. Ale takich osób jest mniej niż tych czekających na to aż przyjaźń sama do nich przyjdzie :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Nowy dział

Post autor: Silencio »

Wow. Jedno zdanie z całej mojej wypowiedzi nawet jest argumentem :). Poza tym co mam właściwie przekazać adminowi...? Nie zarabiamy razem na chleb, ani nie robimy też innych rzeczy. Potajemnie.

No cóż, ci czekający biernie muszą się w takim razie pogodzić z tym, że być może do nich nikt interesujący nie napisze, jeśli oni nie zrobią tego jako pierwsi ;). Tak jak w życiu. Ten, który coś robi, coś zyskuje, ten, który jest obserwatorem i tylko oczekuje, najczęściej zostaje z niczym.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy dział

Post autor: Winkie »

Layla pisze:Ostatnie zdanie to nawet jest argument, możesz adminowi przekazać :)
Dobre i to. Chyba w tej chwili trzeba podziękować za wskazanie odpowiedniego argumentu? :wink:
Layla pisze:Wiem, że niektórzy i piszą ogłoszenia i odpisują na ogłoszenia innych. Ale takich osób jest mniej niż tych czekających na to aż przyjaźń sama do nich przyjdzie :P
Może ci ludzie nie mają po prostu możliwości, aby napisać posta który od początku mógłby być jasno określany jako próba zaprzyjaźnienia się z kimś? Może takich osób jak Silencio, jak ja, jest więcej i nie każdy chce ładować się tam, gdzie jego obecność nie ma większego sensu?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowy dział

Post autor: dimgraf »

Nie wiem jak w waszym przypadku ale u mnie na wątek w dziale matrymonialnym opisało 3 może 4 osoby i właściwie w większości przypadków kontakt się, nawet nie miał prawa rozwinąć bo ta osoba po prostu przestała odwiedzać forum. Z kolei osoby z którymi nawiązałem normalny kontakt poprzez PW, a nie jakieś ogłoszenia trwają wciąż. Tak więc podejrzewam, że podobny skutek odniósł by i ten wasz dział. Mnożenie ogłoszeń nie ma sensu. Dobra może to i porównanie do ogłoszeń matrymonialnych nie jest idealnie trafne ale chodzi mi przede wszystkim o niską aktywność wielu użytkowników którzy ogłoszenie zamieszczają.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy dział

Post autor: Winkie »

Aha, więc Twój przypadek miałby świadczyć o tym, że taki dział jest bez sensu? Jeśli chcemy tylko zróżnicowania ogłoszeń, tak aby od razu był określony ich charakter, bez stwarzania komukolwiek zobowiązań, "że pisze"?
dimgraf pisze: Dobra może to i porównanie do ogłoszeń matrymonialnych nie jest idealnie trafne ale chodzi mi przede wszystkim o niską aktywność wielu użytkowników którzy ogłoszenie zamieszczają.
Skąd to wiesz? Może i oni, jak co niektórzy czynnie wypowiadający się na forum, wolą się kontaktować ze sobą poprzez priva, albo też jednorazowo przekazać sobie adres e - mailowy? Jeśli miałoby to pomóc ludziom, a takie w zamyśle powinno być to forum - aby zbliżało ludzi do siebie, to dlaczego zwyczajnie nie założyć takiego działu? Czy to takie trudne?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowy dział

Post autor: dimgraf »

Skąd to wiesz? Może i oni, jak co niektórzy czynnie wypowiadający się na forum, wolą się kontaktować ze sobą poprzez priva, albo też jednorazowo przekazać sobie adres e - mailowy?
Wystarczy wejść w listę użytkowników i tam masz kiedy byli aktywni po raz ostatni. W niektórych przypadkach data pokrywa się z datą zamieszczenia posta. Chciałem zauważyć, że nie chodzi o aktywność, że piszą, a ogólną aktywność, że się logują i sprawdzają pw.
Aha, więc Twój przypadek miałby świadczyć o tym, że taki dział jest bez sensu? Jeśli chcemy tylko zróżnicowania ogłoszeń, tak aby od razu był określony ich charakter, bez stwarzania komukolwiek zobowiązań, "że pisze"?
Nie chodziło mi, by mój przypadek miał cokolwiek dowieść, bo być może ktoś miał większe szczęście i większy odzew. Chodziło raczej o to, że jak ktoś chce nawiązać zwykłą znajomość to nie potrzebuje do tego specjalnego działu.
Jeśli miałoby to pomóc ludziom, a takie w zamyśle powinno być to forum - aby zbliżało ludzi do siebie, to dlaczego zwyczajnie nie założyć takiego działu? Czy to takie trudne?
Trudność polega na tym, że takie uprawnienia ma tylko admin, a żaden nie jest obecny w tej chwili. A poza tym zaraz pojawią się pewnie kolejne pomysły nowych działów i postępujące niepotrzebne rozdrobnienie.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy dział

Post autor: Winkie »

dimgraf pisze:Wystarczy wejść w listę użytkowników i tam masz kiedy byli aktywni po raz ostatni. W niektórych przypadkach data pokrywa się z datą zamieszczenia posta. Chciałem zauważyć, że nie chodzi o aktywność, że piszą, a ogólną aktywność, że się logują i sprawdzają pw.
Chyba coś o tym poprzednio napisałam... Może znajomość zmieniła swa formę i tak z priva zmieniła się w e - maile, albo komunikatory? Poza tym, kto wie... może brak aktywności wynika też z braku zróżnicowania, który zauważyłyśmy? Jeśli ktoś znajdzie partnera w temacie matrymonialnym to przestaje pisać. Co zresztą widać po tym co niegdyś przydarzyło się forum. Naturalnie, są rzeczy ważne i ważniejsze. :wink:
dimgraf pisze:Chodziło raczej o to, że jak ktoś chce nawiązać zwykłą znajomość to nie potrzebuje do tego specjalnego działu.
Tak? Może potrzebuje? Niezbyt dobrze uargumentowana niechęć do rzeczywistych zmian na forum.
dimgraf pisze:Trudność polega na tym, że takie uprawnienia ma tylko admin, a żaden nie jest obecny w tej chwili. A poza tym zaraz pojawią się pewnie kolejne pomysły nowych działów i postępujące niepotrzebne rozdrobnienie.
W końcu coś konkretnego. Mówisz o niepotrzebnym rozdrobnieniu? Więc w takim razie jak wytłumaczysz podzielenie rozrywki, która przecież powinna być jedynie dodatkiem, a nie sprawą kluczową dla funkcjonowania forum? To jest niepotrzebne rozdrobnienie, a nie działy które pomagają w praktyce poznawać się ludziom.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Nowy dział

Post autor: Silencio »

Nie wiem jak w waszym przypadku ale u mnie na wątek w dziale matrymonialnym opisało 3 może 4 osoby i właściwie w większości przypadków kontakt się, nawet nie miał prawa rozwinąć bo ta osoba po prostu przestała odwiedzać forum.
To po co w takim razie dział: "Szukam partnera/partnerki"? Skoro i tak kontakt nie ma prawa się rozwinąć? Trafienie na interesującą dla nas osobę nie zawsze jest proste. Czasami po prostu znajomość się urywa, choćby i nawet ta osoba odwiedzała forum na co dzień. Poza tym to chyba nie jest aż takie trudne, wydzielić mniejszy dział, tak samo jak w przypadku rozrywki.
Chodziło raczej o to, że jak ktoś chce nawiązać zwykłą znajomość to nie potrzebuje do tego specjalnego działu.
Czasem taka znajomość nawiązuje się sama z siebie, pod wpływem okoliczności. A czasami pisze się do ludzi, którzy wyraźnie nie chcą, by do nich pisano i to nie jest zbyt miłe. Nie każdy chce się narzucać.
A poza tym zaraz pojawią się pewnie kolejne pomysły nowych działów i postępujące niepotrzebne rozdrobnienie.
Czemu od razu niepotrzebne? Niektóre działy można by uporządkować właśnie dodając do nich takie mniejsze, nie byłoby w tym nic złego. Rozrywka, jak rozumiem, jest jednak bardziej istotną kwestią. No w końcu i tak tam najwięcej postów się pisze.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowy dział

Post autor: dimgraf »

Silencio pisze:Rozrywka, jak rozumiem, jest jednak bardziej istotną kwestią. No w końcu i tak tam najwięcej postów się pisze.
Dokładnie. To się nazywa segregacja odpadów :mrgreen:
Silencio pisze:Czasem taka znajomość nawiązuje się sama z siebie, pod wpływem okoliczności. A czasami pisze się do ludzi, którzy wyraźnie nie chcą, by do nich pisano i to nie jest zbyt miłe. Nie każdy chce się narzucać.
To może należy jeszcze stworzyć dział nie piszcie do mnie :mrgreen:
Silencio pisze:To po co w takim razie dział: "Szukam partnera/partnerki"? Skoro i tak kontakt nie ma prawa się rozwinąć? Trafienie na interesującą dla nas osobę nie zawsze jest proste.
Ten dział przede wszystkim przydałoby się przebudować, a być może nawet wyodrębnić jako osobny serwis z możliwością filtrowania wg. rodzaju znajomości jaka nas interesuje, terenu obejmowania czy też wieku albo płci.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Nowy dział

Post autor: Silencio »

To może należy jeszcze stworzyć dział nie piszcie do mnie :mrgreen:
Ach, to twoje poczucie humoru, Dimgrafie. Zawsze w porę. A skoro admin milczy to rozumiem, że temat prędzej czy później i tak umrze śmiercią naturalną, więc chyba rzeczywiście jedyne, co pozostaje, to twoje żarty,
Zablokowany