Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: Layla »

Winkie pisze: Poza tym pszczołom zagrażają też szerszenie, mrówki (Mrówka :>), myszy oraz rzesza innych żyjątek zainteresowanych tym co w ulu znajduje się. Poza tym cały rój paść może gdy zbyt ostra zima jest, bezśnieżna, a ul nieocieplony lub stojący w złym miejscu (narażony na wiatr chociażby) albo też gdy następują znaczne wahania temperatur.
Winkie, za pewnymi mrówkami (Mrówką) to strasznie tęsknisz, co post to jakieś mrówki :]

Jakbym miała sobie wybrać zwierzątko, to chyba krzyżówkę lwa z lisem :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: Winkie »

meg pisze:Przekonałaś mnie Winkie :D Pójdę w kierunku owadów jak szerszeń czy modliszka :mrgreen:
No to razem zostańmy szerszeniami, Meg. Co Ty na to? :wink:
Layla pisze:Winkie, za pewnymi mrówkami (Mrówką) to strasznie tęsknisz, co post to jakieś mrówki :]
Co ja poradzę, że niczym Lady Makbet, która na swych rękach krew widziała, to ja tak mrówki na pulpicie dostrzegam. Poza tym ktoś tu czas musi w końcu zmienić - więc niech na kilka minut się zjawi, przekręci wskazówki zegarka i może sobie dalej wrócić do składania jajeczek, jako Król mrowiska.
Layla pisze:Jakbym miała sobie wybrać zwierzątko, to chyba krzyżówkę lwa z lisem :P
Hybryda toż jak z Full Metal Alchemist.
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: meg »

Winkie pisze:No to razem zostańmy szerszeniami, Meg. Co Ty na to? :wink:
Stoi Winkie, trzymam za słowo :D
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: Winkie »

meg pisze:Stoi Winkie, trzymam za słowo :D
Teraz trzeba czekać tylko aż Rada Starszych Szerszeni wyrazi zgodę, abyśmy dostąpiły tego Zaszczytu. :wink: I wstąpiły w szeregi osowatych.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja oczywiście chciałabym być kotem, bo bardzo lubię koty, ale takim kotem domowym i tak rozpieszczonym jak moja Mruczka.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: tymczasowy »

W sumie to z kotem to piekna idea. Jakby sie ludzie wybili, to zawsze masz swoj instynkt lowcy. Ale mile zycie rozpieszczonego kotka, ktoremu pozwala sie lezec gdzie chce. Ah, az przypomnial mi sie ten demot, ktory podeslala mi kolezanka:
Obrazek

Mru.
Awatar użytkownika
soul
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:25

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: soul »

Delfin! Sympatyczne zwierzątko. Takie wolne, krystaliczne, potrafiące się dobrze bawić... :mrgreen:
Try, to look at me and really see my heart.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

*
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2012, 10:29 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: Winkie »

soul pisze:Delfin! Sympatyczne zwierzątko. Takie wolne, krystaliczne, potrafiące się dobrze bawić... :mrgreen:
Słyszałam, że delfiny potrafią być też brutalne. W stadzie, np. w czasie okresu godowego.
Układ pyszczka delfinów sprawia wrażenie jakby były nieustannie uśmiechnięte. Wyglądają bardzo pogodnie i wzbudzają sympatie u rzeszy swoich ludzkich zwolenników. Jednak te słodkie zwierzęta zdolne są do sporej dozy agresji. Najbardziej skłonne do utarczek są delfiny butlonose, nawet w obrębie własnego gatunku. Często posiadają blizny na ciele po przeprowadzonej bitwie.
Przejawem groźby z ich strony jest kłapanie szczękami. Walki polegają na waleniu głowami, gryzieniu i uderzaniu ogonami. Bitwy prowadzone są często o samice.

Innym przejawem agresji samców jest więzienie samic pośród dwoma lub więcej sprzymierzonymi delfinami. Samice te spotykają się z zaborczym zachowaniem z ich strony.

Szczególnie okrutnym wyrazem agresji ze strony samców jest zabójstwo małego delfinka. Czasami delfiny praktykują takie zachowania w celu nakłonienia samicy, aby ponownie weszła w okres rui. Zachowanie takie nie jest oczywiście regułą.
http://www.nowa-ama.pl/wiedza_delfiny2.php
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: Viljar »

Warto przy okazji dodać, że delfiny z dumą prezentują przed samicami owe blizny, a te faktycznie traktują to jako dowód męskości, bo im więcej blizn ma facet, tym mniejsze ma problemy, żeby przyciągnąć partnerkę :D

Ciekawa też jest jeszcze jedna rzecz: otóż delfiny tworzą "kluby kawalerów" - zdarza się, że przygruchają sobie jakąś pannę i spółkują z nią na zmianę przez parę dni. Panna odpływa, jeśli ma dość, a oni szukają sobie następnej. I jeśli tylko mają blizny, nie mają z tym problemów. Warunek jest jeden - panna nie może być ciężarną lub matką opiekującą się dzieckiem. Zupełnie, jak u ludzi :D Ale cóż, walenie to jedyne, oprócz ludzi, ssaki uprawiające seks dla przyjemności.

A ja chciałbym być jakąś sową. Ptasi łowca typu Stealth - fajnie brzmi 8)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: marisaxyz »

Zito pisze:Choć w ostateczności mógłbym również być na przykład udomowionym leniwcem lub psem [wtedy te dziwne zwierzęta - ludzie - zajmowałyby się mną, a ja nie musiałbym nic robić. O jak bardzo by mi to odpowiadało :lol: ].
no chyba że oddaliby Cię do schroniska albo przywiązali do drzewa w lesie, nie ja bym nie chciała być psem
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: meg »

Zito pisze:Mogłaby mnie taka zagłaskać, albo wpaść na pomysł, żeby ubierać psa w jakieś ubrania, przy zwykłej nawet pogodzie.
W jednym z gorszych wypadków mógłbyś wyglądać tak :) :
Obrazek
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: marisaxyz »

gustowna bluza :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: Winkie »

marisaxyz pisze:gustowna bluza :D
Ta, i jeszcze brakuje aby ten pies "weird fingers" pokazywał. :>
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Jakim zwierzakiem chcielibyście być?

Post autor: Ant »

Czapla siwa, nie wiem xD

Bażantem? :lol:
Czczony nie tylko w Chinach
ODPOWIEDZ