Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: marisaxyz »

moim zdaniem to jest normalne że ktoś ma wątpliwości np co do wyglądu poznanej w internecie osoby, charakteru, bo każdy ma jakieś swoje wyobrażenia o drugiej osobie które mogą mieć mało wspólnego z rzeczywistością, moim zdaniem nie wynika to ze złej woli czy nie wiadomo jakich wielkich wymagań,tak czasami się zdarza
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: Philosoph »

^ Och, witaj głosie zdrowego rozsądku! Gdzie byłeś(aś) przez te wszystkie lata? :O
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: Winkie »

Jasam pisze:Chyba nie będę tutaj próbował szukać kobiety :roll:
Przecież nawet nie zacząłeś. :roll: Ale to chyba dobrze, że sobie odpuściłeś kiedy nawet uwagi, zdanie potencjalnych odbiorczyń co do konkretnego Twojego sformułowania, które jak by nie patrzeć ma narzucające się konkretne znaczenie, sprawiło, że już się zniechęciłeś. Co to by było gdybyś Ty sam załóżmy został negatywnie odebrany na podstawie zdjęcia, czy też kilku wypowiedzi już na privie, albo też ona by miała tak groźny wyraz twarzy, że Freddie to przy niej wypadłby jak Teletubiś?

Jeżeli dobrze pamiętam cały przebieg dotychczasowej rozmowy w tym temacie to ani razu nie napisałeś nic o preferowanym typie osobowości, o zainteresowaniach czy tematach rozmowy - może w tym kierunku warto pójść? Na dobrą sprawę warto przynajmniej abyś spróbował, zamieścił ogłoszenie w matrymonialnym - a nuż ktoś się zgłosi? :wink:
Philosoph pisze:^ Och, witaj głosie zdrowego rozsądku! Gdzie byłeś(aś) przez te wszystkie lata? :O
Siedział w Twojej podświadomości.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: urtika »

Winkie pisze: Jeżeli dobrze pamiętam cały przebieg dotychczasowej rozmowy w tym temacie to ani razu nie napisałeś nic o preferowanym typie osobowości, o zainteresowaniach czy tematach rozmowy - może w tym kierunku warto pójść? Na dobrą sprawę warto przynajmniej abyś spróbował, zamieścił ogłoszenie w matrymonialnym - a nuż ktoś się zgłosi? :wink:
Winkie, masz kiepską pamięć. Przecież kolega napisał o swoich zainteresowaniach w wątku powitalnym. :wink:
Jeśli znajdzie się dziewczyna o podobnych zainteresowaniach, to z pewnością prędzej czy później na siebie trafią.
Quirkyalone
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: Winkie »

urtika pisze:Winkie, masz kiepską pamięć. Przecież kolega napisał o swoich zainteresowaniach w wątku powitalnym. :wink:
Tyle, że mi w ostatniej wypowiedzi nie chodziło o jego zainteresowania, lecz o to jaka osoba i o jakich zainteresowaniach byłaby dla niego odpowiednią partnerką do rozmów. Bo być może wcale nie chciałby porozmawiać o dajmy na to nauce języków obcych czy też gotowaniu, ponieważ od kobiet oczekuje czegoś innego, bardziej postawy czytającego niż piszącego?
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: Philosoph »

Winkie pisze:
Philosoph pisze:^ Och, witaj głosie zdrowego rozsądku! Gdzie byłeś(aś) przez te wszystkie lata? :O
Siedział w Twojej podświadomości.
Chcesz powiedzieć, że marisaxyz to moja wymyślona przyjaciółka, która tak sobie zaingerowała w świat rzeczywisty? :o Chyba muszę iść do psychiatry. :lol:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: Winkie »

Philosoph pisze:Chcesz powiedzieć, że marisaxyz to moja wymyślona przyjaciółka, która tak sobie zaingerowała w świat rzeczywisty? :o
Może marisaxyz to druga strona Twojej osobowości, nieuświadomione lęki, pragnienia.... Nie nachodzi Cię czasem chętka, aby pomalować usta czy sukienkę włożyć? :>
Philosoph pisze:Chyba muszę iść do psychiatry. :lol:
Przyjmuję na privie. Koszt takiej wizyty - jeden hołd tygodniowo. Spotkania ze mną pomagają - spójrzcie tylko na Dimgrafa... :]
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: Philosoph »

Winkie pisze:
Philosoph pisze:Chcesz powiedzieć, że marisaxyz to moja wymyślona przyjaciółka, która tak sobie zaingerowała w świat rzeczywisty? :o
Może marisaxyz to druga strona Twojej osobowości, nieuświadomione lęki, pragnienia.... Nie nachodzi Cię czasem chętka, aby pomalować usta czy sukienkę włożyć? :>
Nie. Bez dalszego ironizowania. To Ona jest głosem rozsądku z obozu kobiet w tym temacie. Ale to chyba wiesz. :>
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: urtika »

Winkie pisze:
urtika pisze:Winkie, masz kiepską pamięć. Przecież kolega napisał o swoich zainteresowaniach w wątku powitalnym. :wink:
Tyle, że mi w ostatniej wypowiedzi nie chodziło o jego zainteresowania, lecz o to jaka osoba i o jakich zainteresowaniach byłaby dla niego odpowiednią partnerką do rozmów. Bo być może wcale nie chciałby porozmawiać o dajmy na to nauce języków obcych czy też gotowaniu, ponieważ od kobiet oczekuje czegoś innego, bardziej postawy czytającego niż piszącego?
Zazwyczaj ludzie szukają podobnych sobie, tak do przyjaźni jak i do związków. Bo lepiej rozmawia się z kimś, kto już posiada pewien zasób wiedzy na dany temat niż z kimś, kto jest kompletnym laikiem i trzeba mu wszystko tłumaczyć od podstaw. Podobnie jest z osobowością. Introwertyk z ekstrawertykiem nie najlepiej się rozumieją, a im bardziej skrajny poziom ekstrawertyzmu bądź introwertyzmu danych osób, tym o porozumienie między nimi trudniej.
No ale nie wtrącam się już. Niech założyciel wątku sam się na ten temat wypowie, jeśli jeszcze w ogóle będzie miał ochotę się wypowiadać.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: marisaxyz »

Philosoph pisze:
Winkie pisze:
Philosoph pisze:Chcesz powiedzieć, że marisaxyz to moja wymyślona przyjaciółka, która tak sobie zaingerowała w świat rzeczywisty? :o
Może marisaxyz to druga strona Twojej osobowości, nieuświadomione lęki, pragnienia.... Nie nachodzi Cię czasem chętka, aby pomalować usta czy sukienkę włożyć? :>
Nie. Bez dalszego ironizowania. To Ona jest głosem rozsądku z obozu kobiet w tym temacie. Ale to chyba wiesz. :>
rozsądek to moje drugie imię :wink:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: Winkie »

urtika pisze:Zazwyczaj ludzie szukają podobnych sobie, tak do przyjaźni jak i do związków. Bo lepiej rozmawia się z kimś, kto już posiada pewien zasób wiedzy na dany temat niż z kimś, kto jest kompletnym laikiem i trzeba mu wszystko tłumaczyć od podstaw.
Jest prawdą to co napisałaś, choć zdarzają się i tacy, którzy chcieliby właśnie aby trafili im się laicy w ulubionych przez nich dziedzinach, tak aby mogli robić za ekspertów, tym samym podnosząc nieco poczucie własnej wartości. ;) Jak łatwo zrazić do siebie faceta? - a chociażby udowadniając mu, że wie się co to spalony, wraz ze składami poszczególnych drużyn... okazuje się, że mile widziana bardziej jest sytuacja kiedy o konkretną akcję na boisku pyta się jego drugi facet niż kobieta. No i wiadomo dlaczego? Ot, zawiłości męskiej psychiki. :mrgreen:
marisaxyz pisze:rozsądek to moje drugie imię :wink:
On filo, Ty zofia. :wink:
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: chochol »

Coraz częściej myślę o poznaniu kobiety, ale jest kilka ograniczeń osobowościowych po mojej stronie. Jestem introwertykiem, więc nie posiadam żadnych znajomych - nawet o nich nie zabiegam. Jestem nieśmiały, więc jestem trochę sztywny i powściągliwy, ale zanika to z każdym następnym widzeniem. Niestety, ale tym zrażam do siebie ludzi i nazywają mnie dziwakiem
Nie szukaj wymówek, nie wyszukuj ograniczeń. Fajnie, że myślisz (choć jeszcze nie widzę żebyś chciał)o zapoznaniu drugiej osoby. Im bardziej poznaje się drugiego człowieka, częściej się z nim przebywa, tym mniejsze skrępowanie i większa otwartość. A gdzie tam zrażasz innych! Taki jesteś. Jesteś nazywany dziwakiem, a mi przyczepiane są przymiotniki :wink:
Co do zalet to podobno jestem atrakcyjny, potrafię słuchać, jestem tolerancyjny, nienarzucający się, romantyczny, uczciwy aż do przesady - nawet grosiki oddaję
No widzisz swoje zalety tez znasz :) . Na pewno jest ich więcej, o których nawet sam nie wiesz.
Chciałbym się z kimś spotykać, ale jak sobie pomyślę, że będę musiał się prawie codziennie spotykać lub pisać na gg z drugą osobą, to odechciewa mi się związków. Mi wystarczyłoby widywać się raz na tydzień a nawet jeszcze rzadziej.
W jakiej części naszego cudnego kraju mieszkasz? :>
Najbardziej obawiam się kroku z przesyłaniem sobie zdjęć. Co by było gdyby rozmowa szła bardzo dobrze, dziewczyna wysłałaby mi zdjęcie a okazuje się, że nie jest zbyt urodziwa? Albo ja jak ja bym się jej nie spodobał? Zwłaszcza, że na zdjęciach wychodzę beznadziejnie - zupełnie inaczej wyglądam na żywo - zdecydowanie lepiej
Rozmawiasz ze zdjęciem czy z konkretna osobą? Sam piszesz, że nie jesteś fotogeniczny, być może ta potencjalna dziewczyna ma to samo? Daj sobie i drugiej osobie szanse :) .
urtika pisze:Introwertyk z ekstrawertykiem nie najlepiej się rozumieją, a im bardziej skrajny poziom ekstrawertyzmu bądź introwertyzmu danych osób, tym o porozumienie między nimi trudniej.
Obalam to :D. Początki są "trudne", ale z każdym dniem jest coraz lepiej.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: Winkie »

chochol pisze:A gdzie tam zrażasz innych! Taki jesteś. Jesteś nazywany dziwakiem, a mi przyczepiane są przymiotniki :wink:
Gorzej jeśli nie jest się taką osobą za jaką to inni biorą, a najgorzej, że nijak te osoby nie dadzą sobie potem przetłumaczyć, że jest inaczej. Liczy się pierwsze wrażenie, to jak dana osoba chce myśleć o tobie, a nie to jak ty życzyłbyś to sobie. :roll:
chochol pisze:Początki są "trudne", ale z każdym dniem jest coraz lepiej.
Obalam to. Z każdym dniem może być coraz gorzej.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: chochol »

Winkie pisze:
chochol pisze:A gdzie tam zrażasz innych! Taki jesteś. Jesteś nazywany dziwakiem, a mi przyczepiane są przymiotniki :wink:
Gorzej jeśli nie jest się taką osobą za jaką to inni biorą, a najgorzej, że nijak te osoby nie dadzą sobie potem przetłumaczyć, że jest inaczej. Liczy się pierwsze wrażenie, to jak dana osoba chce myśleć o tobie, a nie to jak ty życzyłbyś to sobie. :roll:
Pierwsze wrażenie zazwyczaj jest mylne. Nie pozna się człowieka jedynie patrząc na niego. Zdanie o kimś można sobie wyrobić rozmawiając, przynajmniej ja tak robię i uważam, iż takie podejście jest właściwe.
Winkie pisze: chochol napisał(a):Początki są "trudne", ale z każdym dniem jest coraz lepiej.
Obalam to. Z każdym dniem może być coraz gorzej.
Pewnie, jeśli podchodzi się do nowej znajomości z niechęcią.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Bawić się w związki czy sobie odpuścić?

Post autor: Winkie »

chochol pisze:Zdanie o kimś można sobie wyrobić rozmawiając, przynajmniej ja tak robię i uważam, iż takie podejście jest właściwe.
Zależy na jakie elementy zwraca się największą uwagę. Czasami mówi się coś w określony sposób - bo tego konwencja wymaga, tak jak wypisz wymaluj tego forum. :>
chochol pisze:Pewnie, jeśli podchodzi się do nowej znajomości z niechęcią.
Nawet nie o to chodzi... Nie każdy człowiek i nie z każdym nawiązuje znajomość po to, aby swojego rozmówcę poznać. Są tacy, którzy chcą w towarzystwie konkretnej osoby jedynie "wygadać się". To męczy najbardziej. :roll:
ODPOWIEDZ