Niedojrzałość emocjonalna

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Zixxar
głuptAS
Posty: 496
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zixxar »

FRIDA pisze:Myślę,że niejedna osoba czytając to co napisałam o niedojrzałości emocjonalnej pomyślała sobie,że pasuje to do nie jak ulał.W końcu na tym forum są setki zarejestrowanych aseksualnych,a na mój post odpowiedziało kilka osób.
A ja chwilowo nie śledzę pilnie postów na Forum, ostatnio, zwyczajnie nie mam na to czasu. Czy możesz więc zaliczyć mnie do grupy tych "usprawiedliwionych" ludzi ? :mrgreen:

Pzdr,

Zixx
Musisz zadać sobie jedno, bardzo ważne pytanie: "Co pragniesz w życiu robić... i zwyczajnie zacznij to robić..."
Awatar użytkownika
Lorien
jASkółka
Posty: 118
Rejestracja: 20 lip 2008, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lorien »

FRIDA pisze: Myślę,że niejedna osoba czytając to co napisałam o niedojrzałości emocjonalnej pomyślała sobie,że pasuje to do nie jak ulał.W końcu na tym forum są setki zarejestrowanych aseksualnych,a na mój post odpowiedziało kilka osób. Swoją dojrzałość emocjonalną podkreśliła jedynie DAMA,Koni uważa,że może jest niedojrzała emocjonalnie,reszta w ogóle nic o sobie nie powiedziała.
No dobra, skoro czuje sie wywołana jako część reszty która tylko czyta to i ja się wypowiem.
Według mnie są dojrzali emocjonalnie asy, nieasy, i cała reszta, a są i niedojrzali emocjonalnie. Mysle ze nie ma to nic wspólnego z asowatością. I sama też nie uważam sie za niedojrzałą emocjonalnie i niespelniam wyzej wymienionych kryteriów niedojrzalości :xcheeky:
nie czuć, nie myśleć , nie pamiętać...
Awatar użytkownika
FRIDA
Zbanowana
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2008, 07:39
Lokalizacja: z Polski

Post autor: FRIDA »

No raczej się nie pogubiłam.Tylko jeśli ktoś jest glęboko przekonany co do swojego poglądu to nie wiadomo jakie racje i od nie wiadomo kogo go nie przekonają.Zresztą ja nikogo nie zamierzałam przekonywać,bo to o czym piszę nie uważam za definitywną rację.Jednak mam powody żeby sądzić,że aseksualność u niektórych osób to raczej przykrywka dla ich niedojrzałości emocjonalnej.Przecież nie napisałam,że tak jest u wszystkich. Zresztą aseksualność nie została udowodniona,a jednostka niedojrzałosci emocjonalnej tak.Spytałam i chciałam wiedzieć co o tym myślicie. To tyle w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

FRIDA pisze:Gizmo- znam osoby aseksualne i zarazem niedojrzałe emocjonalnie.Z tym,że niedojrzałosć emocjonalna jest u nich faktem,bo sami o tym wiedzą,tak ich postrzegam,tak są postrzegani,u niektórych zostało to stwierdzone przez specjalistów.Natomiast aseksualność raczej jest u nich wmawiana i jest przykrywką
Skoro dane osoby w dzieciństwie nie miały warunków, żeby normalnie się rozwijać (bo przecież zaburzenia osobowości nie biorą się z powietrza!) - to mogło wpłynąć również na ich rozwój seksualny, wywołać poważne zahamowania związane ze sferą intymną.
Z tego, co czytałam, zaburzenia rozwoju emocjonalnego często owocują 'odchyłami' w drugą stronę - takie osoby uzależniają się od swoich partnerów, panicznie boją się być same. Różnie to bywa..
Problemy w dzieciństwie => problemy w dorosłym życiu.
FRIDA pisze: na tym forum są setki zarejestrowanych aseksualnych,a na mój post odpowiedziało kilka osób.
Och, niech Cię nie zmylą tez setki zarejestrowanych, często udzielających się forumowiczów jest tylko garstka ;)
Awatar użytkownika
FRIDA
Zbanowana
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2008, 07:39
Lokalizacja: z Polski

Post autor: FRIDA »

Gizmo skoro aseksualność jest wrodzona to jakim cudem trudne dzieciństwo i inne sprawy traumatyczne miałyby ją wywołać? Złe doświadczenia i traumatyczne przejścia mogą wywołać ewentualnie zaburzenia seksualne. A zaburzenia seksualne to nie aseksualność.
Awatar użytkownika
Urania
mASełko
Posty: 138
Rejestracja: 10 gru 2008, 16:00
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: Urania »

FRIDA pisze:Gizmo skoro aseksualność jest wrodzona to jakim cudem trudne dzieciństwo i inne sprawy traumatyczne miałyby ją wywołać? Złe doświadczenia i traumatyczne przejścia mogą wywołać ewentualnie zaburzenia seksualne. A zaburzenia seksualne to nie aseksualność.
No, ale przecież Gizmo chyba odniosła się do Twoich słów względem tego, kiedy się komuś wydaje, że jest aseksualny, a nie kiedy nim faktycznie jest... Ech...

Piszesz: ...znam osoby aseksualne i zarazem niedojrzałe emocjonalnie.Z tym,że niedojrzałosć emocjonalna jest u nich faktem,bo sami o tym wiedzą,tak ich postrzegam,tak są postrzegani,u niektórych zostało to stwierdzone przez specjalistów. Natomiast aseksualność raczej jest u nich wmawiana i jest przykrywką...

To w końcu znasz aseksualistów, czy kogoś komu się coś wydaje? Tak to przedstawiasz, jakbyś prowadziła co najmniej badania naukowe na ten temat..., a logicznie trochę się to kupy nie trzyma.
Omnia mea mecum porto...
Awatar użytkownika
DAMA
Zbanowana
Posty: 221
Rejestracja: 6 lis 2008, 11:02

Post autor: DAMA »

FRIDA pisze:No raczej się nie pogubiłam.Tylko jeśli ktoś jest glęboko przekonany co do swojego poglądu to nie wiadomo jakie racje i od nie wiadomo kogo go nie przekonają.Zresztą ja nikogo nie zamierzałam przekonywać,bo to o czym piszę nie uważam za definitywną rację.Jednak mam powody żeby sądzić,że aseksualność u niektórych osób to raczej przykrywka dla ich niedojrzałości emocjonalnej.Przecież nie napisałam,że tak jest u wszystkich. Zresztą aseksualność nie została udowodniona,a jednostka niedojrzałosci emocjonalnej tak.Spytałam i chciałam wiedzieć co o tym myślicie. To tyle w tej sprawie.
FRIDO jeśli ktoś ma swoje racje funkcjonujące na zasadzie teza-argumentacja-wnioskowanie i jest co do nich głęboko przekonany to niby dlaczego miałby ustąpić komuś kto kieruje się jedynie domniemaniami? Nie została udowodniona teza,że osoby o osobowości niedojrzałej emocjonalnie często jako wytłumaczenie i jak to nazywasz "przykrywkę "posługują się ucieczką w aseksualizm.Nie zostały udowodnione takie zachowania u osób o osobowości niedojrzałej emocjonalnie.Wydaje mi się,że osoby niedojrzałe,infantylne bardzo często podejmują zachowania seksualne tylko,że o charakterze nieodpowiedzialnym,a nawet ryzykownym.Pewnie mi odpowiesz,że aseksualizm też nie został udowodniony....owszem nie został.Prosiłam o profesjonalne argumenty,których mi nie dostarczyłaś dlatego też nie przekonałaś mnie.
Podsumuję: niedojrzałosć emocjonalna może być powodem nie radzenia sobie w związkach u różnych ludzi bez względu na orientację seksualną,jednak nie musi.Powody nie wchodzenia w związki lub ich porażki i upadki bywają bardzo różne.
Zgadzam się z Gizmo,że niedojrzałość emocjonalna będąca wynikiem okresu dzieciństwa może wpłynąć w dorosłym życiu na zachowania seksualne i stosunek do nich.
Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

FRIDA pisze:Więc ktoś kto unika jak diabeł święconej wody związków,mówi,że tego nie potrzebuje i żyje sam nie ma problemu psychospołecznego?( a jest to jeden z objawów niedojrzałości emocjonalnej).
Jest chyba drobna różnica pomiędzy unikaniem związków jak diabeł święconej wody a nieodczuwaniem potrzeby wiązania się z drugim człowiekiem. Jeśli ktoś jest sam i mu z tym dobrze, to wcale nie musi oznaczać, że panicznie boi się bycia z drugim człowiekiem - po prostu nie czuje tego bluesa i tyle.
FRIDA pisze:Jednak ja jestem asem homoseksualnym w w środowisku lesbijskim jest seksoholizm a ja na to nie idę.
Bez przesady, są też lesbijki nie-seksoholiczki :P
FRIDA pisze:Myślę,że niejedna osoba czytając to co napisałam o niedojrzałości emocjonalnej pomyślała sobie,że pasuje to do nie jak ulał.W końcu na tym forum są setki zarejestrowanych aseksualnych,a na mój post odpowiedziało kilka osób. Swoją dojrzałość emocjonalną podkreśliła jedynie DAMA,Koni uważa,że może jest niedojrzała emocjonalnie,reszta w ogóle nic o sobie nie powiedziała.
Jak już Gizmo słusznie zauważyła, ilość zarejestrowanych użytkowników nie jest równa ilości aktywnych forumowiczów :P Rejestruje się mnóstwo osób, które napiszą posta lub dwa i przechodzi im zainteresowanie tematem.
A fakt, że na Twojego posta odpowiedziało kilka osób, o niczym nie świadczy - w końcu to nie szkoła i nie ma przymusu odpowiadania na cokolwiek. Ja na przykład nie lubię być wywoływana do tablicy i odpowiadam wtedy, kiedy mam na to ochotę, a nie wtedy, kiedy pasuje to komuś innemu. Możesz wyciągnąć z tego dowolne wnioski. :diabel:
Awatar użytkownika
FRIDA
Zbanowana
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2008, 07:39
Lokalizacja: z Polski

Post autor: FRIDA »

A mnie się wydaje,że wypowiedzi użytkowników na forum już świadczą o Waszej niedojrzałości( przynajmniej niektórych).Jak coś jest nie po Waszej myśli to zaraz atakujecie i stajecie się agresywni.Stworzyliście tutaj KLUB WZAJEMNEJ ADORACJI.A jak ktoś w to nie wchodzi to zaraz się buntujecie. Wiedziałam to jeszcze nie rejestrując się tutaj ( a tylko czytając)ale chciałam się zarejestrować ,bo miałam pewien cel.Jednak celu chyba nie uda mi się zrealizować,potwierdziła mi się tylko moja opinia wynikająca z samego czytania.Ponadto skoro Wasze forum jest edukacyjne bo tak mówi nazwa to można zadawać przeróżne pytania,prawda?
Awatar użytkownika
Zixxar
głuptAS
Posty: 496
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zixxar »

No i koleżanka się sfrustrowała.... a skoro nie zdołała "osiągnąć zamierzonego celu", postanowiła nam "nawrzucać"... Rzeczywiście, bardzo dojrzała postawa...

Pzdr,

Zixx
Musisz zadać sobie jedno, bardzo ważne pytanie: "Co pragniesz w życiu robić... i zwyczajnie zacznij to robić..."
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Frido, Ameryki to Ty nie odkryłaś i myślę, że masz rację z tym KLUBEM WZAJEMNEJ ADORACJI. Tak jest chyba na każdym forum internetowym, że oprócz grupy realnie trzymającej władzę (adminów) jest też klika. I to jest chyba najfajniejsze w tym wszystkim, przynajmniej dla mnie.
Zgadzam się z Tobą także w drugim punkcie, że niedojrzałość emocjonalna może być przykrywką aseksualizmu, jak i odwrotnie, baaaardzo seksualne podejście do życia może kryć niedojrzałość emocjonalną. Człowiek jest zagadką, a uogólnianie krzywdzi.
Buziaki
Dziwo
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
FRIDA
Zbanowana
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2008, 07:39
Lokalizacja: z Polski

Post autor: FRIDA »

Po prostu niektórzy zareagowali na to co piszę na zasadzie prawda w oczy kole. Dlaczego poza DAMA,która potwierdziła swoją dojrzałość emocjonalną i Koni,która nie jest pewna co do swojej dojrzałości nikt nic o sobie nie wspomniał? Póżniej po moich sugestiach już się nie liczy,bo wiadomo jakie by były odpowiedzi,no oczywiście,że wszyscy są dojrzali i ble,ble,ble. Jak ktoś obserwuje to forum z zewnątrz i jest obiektywny to ma ciekawe spostrzeżenia. Są osoby rzeczywiście dojrzałe emocjonalnie,mają dystans do swoich wypowiedzi,do wypowiedzi innych,są kompromisowe i bezkonfliktowe.Może to wiedza i inteligencja dodaje im skrzydeł( o kim mowa doskonale wiecie).Chociaż jest kilka takich osób. Natomiast zgadzam się z Tobą Dziwożono całkowicie,że jest grupka,która jeśli coś jest nie po jej myśli stosuje zachowanie- wypad z baru albo totalny ignor. To jest zachowanie dojrzałe? Myślę,że wiecie o kogo chodzi. To jest nadawanie też pewnego ,narzuconego charakteru temu forum.Ono nie jest edukacyjne,niestety. Napiszę na koniec to co zawarła w swoim podsumowaniu DAMA . Niedojrzałość emocjonalna może być odpowiedzialna za nie radzenie sobie w związkach albo za nie wchodzenie w związki i unikanie relacji partnerskich.Pewnie,że nie trzeba szukać na siłę związku pomiędzy aseksualnością a niedojrzałością emocjonalną,ale coś w tym może być.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

FRIDA pisze:Dlaczego poza DAMA,która potwierdziła swoją dojrzałość emocjonalną i Koni,która nie jest pewna co do swojej dojrzałości nikt nic o sobie nie wspomniał?
Hmm, ja przytoczyłam opis osobowości niedojrzałej i stwierdziłam, że mnie to nie dotyczy. Na początku tematu nie prosiłaś forumowiczów o dokładne wypunktowanie, czemu uważają się za dojrzałych emocjonalnie. ;)
FRIDA pisze:Jak coś jest nie po Waszej myśli to zaraz atakujecie i stajecie się agresywni.
FRIDO, kto był wobec Ciebie agresywny? :roll:
Wydaje mi się, że przybrałaś postawę obronną, bo parę osób nie zgadza się w pełni z Twoją tezą. Tobie wydało się, że jesteś atakowana. Trochę więcej luzu..
Awatar użytkownika
Urania
mASełko
Posty: 138
Rejestracja: 10 gru 2008, 16:00
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: Urania »

FRIDA pisze:Niedojrzałość emocjonalna może być odpowiedzialna za nie radzenie sobie w związkach albo za nie wchodzenie w związki i unikanie relacji partnerskich.Pewnie,że nie trzeba szukać na siłę związku pomiędzy aseksualnością a niedojrzałością emocjonalną, ale coś w tym może być.
Tak, coś w tym może być... A może też ktoś uważać się za aseksualną lesbijkę, bo panicznie boi się mężczyzn... W tym też coś być może... Tylko, że na "być może" nie ma reguły.

Niedojrzałością jest próba uogólniania i wtłaczania ludzi w schematy... Taki był Twój cel...? Ja to tak odebrałam.

Sama zaczynasz popadać w to, co zarzucasz innym: jak ktoś się nie chce z Tobą zgodzić, to już go klasyfikujesz jako emocjonalnie ułomnego... Elegancko, bo nie wprost, ale dobitnie między słowami.

Ludzie nie są czarno-biali...

Zgadzam się z Gizmo...: więcej luzu (wyobraźni i zrozumienia przy okazji).
Omnia mea mecum porto...
Awatar użytkownika
Piorun
PerkunAS
Posty: 595
Rejestracja: 8 kwie 2008, 12:50
Lokalizacja: z fabryki cyborgów

Post autor: Piorun »

"Niedojrzałość emocjonalna" w psychologii to termin nieprecyzyjny, niejednoznaczny, posiadający wiele definicji, w który można wrzucić co się chce. "

Fajny cytat znalazłszy, czyż nie? :mrgreen:

Tylko proszę nie odbierać tego jak atak - odbieranie powyższego jako atak to "nadmierna potrzeba akceptacji otoczenia i nieumiejętność przyjmowania krytyki", a to jedna z jakże rozlicznych cech niedojrzałości emocjonalnej

A tak już całkiem serio, to jedyna metoda sprawdzenia teorii o "niedojrzałości emocjonalnej" ASów to przebadanie statystycznie istotnej grupy badawczej uznaną naukowo metodą (z drugiej strony psychologia i uznane naukowo metody - rotfl! To jak mówić o naukowej czarnej magii :hexer: ) i opracować wyniki statystycznie. Teoretyzowanie na podstawie tego co ktoś tam kiedyś na forum napisał... :thmbdown:
ODPOWIEDZ