kot :-)

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: kot :-)

Post autor: Uluru »

Jak pierwszy raz zobaczyłam sfinksa to też zakrzyknęłam przerażona "okropny!", ale im dłużej im się przyglądam, tym bardziej zaczynają mi się podobać. Tu podzielam zdanie Clouds "nie piękny, ale ma w sobie coś". Widziałam je (i dotykałam) na jakiejś kociej wystawie - jest niesamowicie delikatny i w ogóle taki jak z innego świata :wink:.
Uluru
Obrazek
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: kot :-)

Post autor: magellan »

a wiec ja jestem tego zdania, ze gdy to naprawde tylko przez czlowieka wymyslona i "sztucznie wyhodowana" rasa, to troche jest to dla mnie jak "meczenie zwierzat" - przeciez normalnie to ma to futerko - bez tego futerka musi mu byc okropnie zimno...
no i ta pozmarszczana skora - przypomina mi golonki (jedzenie), ktorych nie znosze i nie lubie jesc... (ta tlusta skora) beee... :lol: :wink:

magellan :)
Ostatnio zmieniony 3 gru 2006, 14:29 przez magellan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: kot :-)

Post autor: Uluru »

Ze sfinksami było tak, że nikt specjalnie nie planował wykreowania takiej bezwłosej rasy kota, ale w 1966 w Kanadzie urodził się (jako jedyny w miocie) taki "goły" kociak (samoistny mutant). Oczywiście, gdy dowiedzieli się o tym hodowcy "zatroszczyli" się o malca i nie pozwolili zaginąć bezpotomnie temu wybrykowi natury. Do dzisiaj wiele związków felinologicznych nie uznaje sfinksa jako odrębnej rasy.
A że zimno jest sfinksikom, to prawda, są bardzo wrażliwe (zarówno na zimno, jak i ciepło) i właściciele muszą bardzo o nie dbać zapewniając dobre warunki bytowania. Bardzo często (sama widziałam) jak sfinks staje z podniesioną przednią łapką i nie chce ani usiąść, ani położyć się na podłożu, które jest dla niego za zimne. Ale wystawiać do na działanie silnego słońca też nie można, bo delikatna skórka ulega poparzeniu. I taki jest żywot sfinksa: to za zimno, to za gorąco. A i jeszcze nie odpowiada mu trzymanie na rękach i zbyt energiczne pieszczoty :mrgreen:.
:arrow: Magellan - Polak-Niemiec, Niemiec-Polak i golonki nie lubi?!
Uluru
Obrazek
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: kot :-)

Post autor: magellan »

no nie - nie lubie. :wink: jak widze taka gruba tlusta skore, to mi sie zle robi... :lol:

magellan :wink:
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: kot :-)

Post autor: ewutek »

Uluru pisze:A i jeszcze nie odpowiada mu trzymanie na rękach i zbyt energiczne pieszczoty :mrgreen:.
Mojej Szuszy odpowiada. Widocznie sierściuchy bardzo to lubią :lol:
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: kot :-)

Post autor: Uluru »

:arrow: Ewutek
Moje zwykłe sierściuchy też znoszą pieszczoty bez protestów :wink:, znoszą nawet kontakt fizyczny (z dziećmi najczęściej), który ma znamiona dręczenia :D i tylko sporadycznie jakiś pazur idzie w ruch :mrgreen:.

:arrow: Magellan
Tak serio, to podzielam Twoje odczucia co do golonki.
Uluru
Obrazek
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: kot :-)

Post autor: clouds clear »

Oj ja też nie lubię golonki ponad wszystko , i krupniku :D
Żeby było zabawniej, w moim mieście są Dni Golonki co roku :aven: :aven:

A co do kotów , to chętnie przygarnę, nie wiem tylko co na to mój pies :? Wpadnie w depresję i będzie...
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: kot :-)

Post autor: magellan »

kiedys, w polsce, tez mielismy kota - bialy, fajny byl. :) duzo zabawy z nim mielismy. pozniej wyjechalismy do niemiec, a kot zostal z babcia. babcia opowiadala, ze kiedys przyszedl jakis kulawy do domu, a po krotkim czasie zdechl... ktos potem opowiadal, ze jakis facet rowerem kota przejechal. :(
na serio - tam, gdzie go znajomy przy domu do ziemi zakopal, punkt w tym miejscu rosnie dzisiaj biala brzózka. dziwne nie?... :roll:

moi rodzice tez tu maja kota, ten zas jest czarny jak smola - jest chyba najdziwniejszym kotem wogole. gdy mu sie da jakies mieso, czy tez z obiadu jakies resztki (ten bialy kot jadl wszystko), nie - nie ruszy sie tego. :?: ten kot je wylacznie kupione rzeczy specjalnie wyprodukowane dla zwierzat, z puszki/paczki. prawie nic innego nie zje. nawet mleka chetnie nie pije. no oprocz swiezej ryby, to zje ze smakiem. :roll:

magellan :wink:
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: kot :-)

Post autor: Uluru »

clouds clear pisze: nie wiem tylko co na to mój pies :?
A pies na to jak na lato!
Obrazek
:D :D :D
Uluru
Obrazek
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: kot :-)

Post autor: clouds clear »

Magellan, przykro mi z powodu kotka.

A co do wybredności , kot znajomej nie zje rozdrobnionego tuńczyka z puszki, ale jak pani podziubie wdelcem to już wcina :D :D

Uluru, kapitalna fota :D :D Jeśli idzie o mojego psa, to nie wiem czy by sie dał tak łatwo przekonać , zazdrosny jest strasznie.Nawet jak czytam książkę , musi mi wejść na kolana i zwrócić na siebie uwagę :D :D
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: kot :-)

Post autor: Uluru »

magellan pisze: na serio - tam, gdzie go znajomy przy domu do ziemi zakopal, punkt w tym miejscu rosnie dzisiaj biala brzózka. dziwne nie?... :roll:
... dziwne i wzruszające.

Obrazek
Uluru
Obrazek
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: kot :-)

Post autor: magellan »

o :!: wlasnie taki byl.. :roll:

mag :wink:
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Re: kot :-)

Post autor: Honzol »

Sfinks jest calkiem synpatyczny 8)
tylko te.....oczy :roll: zle z nich patrzy ... .. .
sa takie ....ludzkie :?:
:|
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: kot :-)

Post autor: Uluru »

Honzol pisze:.....oczy :roll: zle z nich patrzy ... .. .
sa takie ....ludzkie :?:
:|
Dobrze napisane...
Złe patrzy z ludzkich oczu. Tak jest bardzo często :evil: :( .
Niestety.
Uluru
Obrazek
Awatar użytkownika
Uluru
pASibrzuch
Posty: 284
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: kot :-)

Post autor: Uluru »

Kuba pisze: A kotek, swoją drogą, jak na aseksualne forum to jakby troche roznegliżowany zabardzo. :wink:
Jest całkiem goły :( . Już się poprawiam.
Obrazek
:D :D :D :D
Uluru
Obrazek
ODPOWIEDZ