Jakiego związku pragniecie?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Lidzia
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 1 lip 2022, 09:51

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Lidzia »

Też się rozstałam rok temu z facetem. Za bardzo czułam się osaczana i uzależniona emocjonalnie oraz dda....
Kinga233
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2023, 11:06

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Kinga233 »

Dla mnie płeć nie ma znaczenia, a jedyne czego pragnę to relacji romantycznej.
Awatar użytkownika
Freni22
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2024, 00:51

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Freni22 »

Dla mnie ważna jest relacja oparta na wzajemnym szacunku, delikatności, opiekuńczości i szczerości. Nie toleruję agresji i kłamstwa. Mam takie życiowe motto: "Jeśli nie chcesz czegoś mówić, nie mów, ale nie kłam". Zraniłoby mnie dawanie obietnic nie do spełnienia lub obrażanie się bez powodu. Chciałabym znaleźć swoją bratnią duszę. Kogoś, kto pokocha mnie taką, jaką jestem. Kogoś, przy kim nie musiałabym udawać i mogłabym być sobą, bez obawy o ocenianie. Kogoś, z kim będziemy pisać godzinami, do późnych godzin nocnych, zaśmiewać się do łez z różnych drobiazgów, mieć wiele wspólnych zainteresowań i tematów do rozmów. Prawdziwą przyjaciółkę, której mogłabym powiedzieć wszystko, i która nie bałaby się mówić wszystkiego mnie. Chciałabym mieć dziewczynę, dla której mogłabym robić słodkie, romantyczne rzeczy. Codziennie mówić, jaka jest piękna, pisać miłe listy i sprawiać, że będzie się uśmiechała. Według mnie dobry związek polega na wzajemnym zaufaniu, wspieraniu się w trudnych chwilach, nie manipulowaniu sobą, szczerości i wyrozumiałości. Na tym, że patrzy się w jednym kierunku a nie w przeciwnych. Na tym, że poświęca się sobie nawzajem czas, nie lekceważy się problemów drugiej osoby, uważa wzajemne odczucia za ważne. Na tym, że bierze się pod uwagę zdanie partnerki/a a wzajemne opinie traktuje z szacunkiem. Nawet jeśli mamy różne zdania w jakichś kwestiach, nie kłócimy się, tylko potrafimy znaleźć kompromis. Interesujemy się sobą nawzajem, nie ma nieuzasadnionego obrażania i nie odzywania się do siebie. Jeśli jest jakiś problem, to mówimy sobie o nim i próbujemy go rozwiązać; nie tłumimy tego w środku, bo później odbije się to na naszych relacjach. Przede wszystkim, obu stronom musi zależeć.
Awatar użytkownika
Lejea
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 28 sty 2024, 17:33

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Lejea »

Jak już tak myślę o związkach. To pragnę znaleźć związek oparty na prawdziwej miłości. Chcę, abyśmy mogli swobodnie rozmawiać, akceptować się wzajemnie. Wspólnie podróżować. Chciałabym aby nasz temperament był podobny wzajemnie. Który jak Ja były romantykiem, lubił taniec i cenił bliskość.
Ezel
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2023, 20:12

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Ezel »

Najważniejszym aspektem dla mnie jest czułość i zaufanie - te dwie cechy bardzo ułatwiają mi zaprzyjaźnienie się z kimś, bądź ewentualnie też rozwinięcie czegoś więcej. Troskliwość jest też świetnym aspektem, ponieważ daje ona motywację i odczucie, że jest ktoś, dla kogo jesteś waźnx. Jestem też osobą uwielbiającą dotyk, więc rzeczy jak przytulanie czy pieszczoty są super.

Osoba ta też musi być bardzo otwarta na uszanowanie osobistych granic, ponieważ pozwalają one rozbudować większe zaufanie. Brak szacunku do granic wiąże się w dużej mierze z brakiem szacunku dla mnie. Oczywiście istnieje różnica między przypadkowym a celowym przekroczeniu.
ODPOWIEDZ