Gwałt

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Gwałt

Post autor: panna_x »

Azshara pisze: 11 maja 2019, 13:55
panna_x pisze: 25 mar 2019, 12:06"Aż 67 proc. spraw o gwałt jest umarzanych
Jeśli nie ma podstaw do przygotowania aktu oskarżenia, nie ma również dowodów na popełnienie tego czynu, więc co innego można zrobić?
Skazać kogoś wyłącznie na podstawie oskarżeń?
panna_x pisze: 25 mar 2019, 12:06a sprawcy najczęściej nie trafiają do więzień nawet po udowodnieniu im winy – ponad 40 proc. wyroków za brutalny gwałt, na który są dowody w postaci obdukcji i ślady biologiczne, to wyroki w zawieszeniu"
Wyroki w zawieszeniach w przypadku brutalnych gwałtów pomimo dowodów są dla mnie niezrozumiałe, chociaż podano zbyt mało informacji, aby się do tego jakoś sensowniej odnieść. Nie ma żadnych badań i wykresów poza procentami, chyba że nie zauważyłam źródeł w artykule.
Badań nie ma, bo większość ofiar nie zgłasza gwałtów, poza tym większość z nich to gwałty przez osobę którą ofiara zna. Nie ciemny typ w uliczce ktory wyskoczy w nocy pobije i zostawi masę śladów. Lecz np gwałt małżeński, a dużo osób uważa seks za obowiązek nawet jak nie ma ochoty. Poza tym przeważnie kobieta jest zależna finansowo od partnera. Poza tym nie wiem czemu zakładacie, że skaże sie niewinną osobę, skoro problem jest odwrotny nie z fałszywymi oskarżeniami, to są rzadkie przypadki, ale z brakiem kar dla sprawców i to, że większość ofiar nic nie robi. Wymiar sprawiedliwości też nie. Co do braku dowodów czy swiadkow, to przy gwałcie raczej swiadkow nie bedzie. Jak w takim razie skazywac za molestowanie seksualne? Tez nie ma swiadkow przewaznie a nawet i sladow biologicznych nie ma, w przeciwienstwie do gwaltu, wiec mamy z przypadkiem, że slowo przeciw slowu. wobec tego kazdy przypadek zgloszony molestowania trzeba by umorzyć z braku dowodów wg tej logiki.Poza tym mamy w prawie tzw procesy poszlakowe nie zawsze sa twarde dowody nie tylko w przypadku gwałtu, ale i innych rzeczy.
Mnie męczy propagowanie teorii spiskowych, jakoby to nagle kobiety z nie wiadomo jakich powodów postanawiały wrabiać facetów i zgłaszać fałszywe gwałty, uważam, że jest wręcz odwrotnie, wierzę ofiarom a nie sprawcom i trzymam stronę kobiet a nie facetów czy sądów. Sama mam koleżankę, którą chłopak zmusił do seksu i nawet nie wiedziała, że to gwałt. Bo są w związku, więc seks się należy. Smutne to. Staram się wspierać prawa kobiet, wiem, że ofiarom w POlsce pomaga fundacja feminoteka, tam można szukać pomocy, sama też się staram wspierać tę fundację. Nie wiem, co innego można zrobić, skoro mamy takie wadliwe prawo.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Gwałt

Post autor: panna_x »

carolina10 pisze: 5 maja 2019, 17:34 Najsmieszniejsze ze nawet slawni mezczyzni , ktorzy maja łatwy dostep do pieknych kobiet, rowniez dopuszczaja sie gwaltow. Ostatnio np cristiano ronaldo zaplacil gigantyczna sume jakiejs dziewczynie, by uniknac wiezienia, po tym jak ja zgwalcil , rowniez niedawno byla tuszowana sprawa Conora McGregora, ktory tez zgwalcil jakas dziewczyne. To co wyprawiaja mezczyzni to horror. Za gwalt powinna byc kara smierci
Ja bym zrobiła im to samo. Serio uważam, że powinno działać prawo Hammurabiego.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Gwałt

Post autor: Azshara »

panna_x pisze: 17 maja 2019, 09:45 Badań nie ma, bo większość ofiar nie zgłasza gwałtów, poza tym większość z nich to gwałty przez osobę którą ofiara zna.
O badania pytałam w związku z cytatem poniżej.
a sprawcy najczęściej nie trafiają do więzień nawet po udowodnieniu im winy – ponad 40 proc. wyroków za brutalny gwałt, na który są dowody w postaci obdukcji i ślady biologiczne, to wyroki w zawieszeniu
Skoro sprawcom została udowodniona wina, oznacza to, że toczyła się przeciwko nim sprawa, dlatego chciałam więcej o tym poczytać i dowiedzieć się jakie uzasadnienie miały wyroki w zawieszeniu. Nie proszę o badania dotyczących ofiar, które nie zgłaszają gwałtów, bo wiem, że prosiłabym o niemożliwe.
panna_x pisze: 17 maja 2019, 09:45 Poza tym nie wiem czemu zakładacie, że skaże sie niewinną osobę, skoro problem jest odwrotny nie z fałszywymi oskarżeniami, to są rzadkie przypadki, ale z brakiem kar dla sprawców i to, że większość ofiar nic nie robi.
Nie wiem, ja tak nie zakładam. Stwierdziłam tylko, że umorzenie sprawy w przypadku braku dowodów jest raczej normalną procedurą. Jeśli oskarżyciel wskazuje konkretną osobę, bo jest przekonany o jej winie, musi przedstawić jakiekolwiek dowody, bo samo oskarżenie dowodem nie jest. Jeśli są ślady biologiczne, wiadomo, że do seksu lub gwałtu doszło, ale już bez obdukcji może być ciężko, bo jak wspomniałaś, mamy słowo przeciwko słowu.
panna_x pisze: 17 maja 2019, 09:45 Mnie męczy propagowanie teorii spiskowych, jakoby to nagle kobiety z nie wiadomo jakich powodów postanawiały wrabiać facetów i zgłaszać fałszywe gwałty
Niestety, ale podczas fali metoo wiele kobiet, w tym gwiazd sypało fałszywymi oskarżeniami jak z rękawa. Początkowo były współczujące ochy i achy, a od słowa do słowa wyszło, że rzekome molestowanie seksualne okazało się dobrowolnym seksem za dobrą rolę i wtedy była to dobra cena, ale po latach się chyba coś zmieniło. Od razu zaznaczam, że wiem, że są to jednostkowe przypadki tak jak i fałszywe oskarżenia o gwałt przez zwykłe kobiety, które są chorobliwe mściwe, ale pewne środowiska to podłapały i przeinaczyły na swoją korzyść. Stąd te teorie spiskowe o kobietach, których celem życiowym jest wrobienie jak największej ilości niewinnych mężczyzn.
ODPOWIEDZ