Witam wszystkich.

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
Amandine
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2008, 15:15

Witam wszystkich.

Post autor: Amandine »

Mam 18 lat.
O tym , że istnieje takie pojęcie jak aseksualność dowiedziałam się zaledwie parę miesięcy temu. Wcześniej nie potrafiłam określić tego co czuję ( a raczej nie czuję... ) . Myślałam , że to po prostu kolejna z moich "patologicznych" fobii. Do momentu kiedy przeczytałam artykuł w SHAPE. "Aseksualizm to całkowity brak pociągu seksualnego do osobnika tej samej lub przeciwnej płci . Ta być może w przyszłości nowa orientacja seksualna dotyczy 1,05 % ludzi " - brzmiał nagłówek.
Po przeczytaniu artykułu poczułam ulgę . Więc nie jestem jedyna ! - pomyślałam.
Jednak ulga przerodziła się w lęk. Sama siebie pytałam - Co teraz ? Co mi daje to , że wiem ? Co będzie dalej ?
Zdarzają się dni , że lęk jest nie do zniesienia. Co będzie jeśli się zakocham ? Będę skazana na cierpienie , bo będę wiedzieć , że ta osoba , ze względu na moje preferencje , jest dla mnie nieosiągalna.
Moi rodzice o tym nie wiedzą . Dopiero dzisiaj powiedziałam mojej siostrze. O rany , masz przerąbane ... - powiedziała ze współczuciem.
Nigdy nie miałam chłopaka. Nie mam przyjaciół . Jestem typem samotnika . Nigdy mi to nie przeszkadzało , ale coraz częściej popadam w paranoję.
Kiedyś myślałam nawet , że skoro faceci mnie nie pociągają , to może jestem lesbijką . No , ale nie jestem , bo jestem hetero.
Szczerze mówiąc trochę boję się reakcji ludzi na moja "przypadłość" ( złe określenie...) . Przecież większość z nich nawet nie wie , że coś takiego jak aseksualność w ogóle istnieje !
Pytanie o to kim jestem dręczyło ( i dręczy ) mnie przez cały okres , dosyć burzliwego , okresu dojrzewania. Depresja , fobie , osamotnienie , choroba mojego ojca - to wszystko skumulowało się we mnie i nabrzmiało do nieznośnych rozmiarów. A póżniej jeszcze doszła świadomość mojej seksualnej odmienności.
To wszystko utrudnia mi wyjście do ludzi. Nie jestem szczególnie nieśmiała , ale mam w sobie wiele lęku i niepewności. Czy zdołam żyć samotnie do końca życia ? Jak wytłumaczyć rodzinie , że nie będę mieć dzieci ?
Niedługo idę na studia i powiem szczerze , że strach zżera mnie od środka . Całe dnie siedzę w pokoju sama. Lubię to , ale kiedy człowiek jest sam myśli o wielu rzeczach . I nie zawsze są one przyjemne. Zadręczam się różnymi myślami na okrągło do momentu , aż zaczynam się trząść. Nie mogę spać , na niczym nie mogę się skupić , ciągle jestem zdenerwowana. Prawdę mówiąc sama siebie wykańczam i nie wiem jak temu zaradzić .
W okresie dojrzewania człowiek odkrywa siebie. Problem zaczyna być wtedy , kiedy to co odkryje zaczyna go nie tylko przerastać , ale też przerażać.

Rozpisałam się. Miałam się przedstawić , a tu coś takiego :roll:
I właściwie nic konkretnego ... Jeśli chcecie wiedzieć o mnie więcej np. zainteresowania czy coś , to pytajcie śmiało .
Ostatnio zmieniony 18 sty 2009, 10:57 przez Amandine, łącznie zmieniany 1 raz.
I hurt myself today
To see if I still feel
I focus on the pain
The only thing that's real
The needle tears a hole
The old familiar sting
Try to kill it all away
But I remember everything
es.em
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:51

Post autor: es.em »

Jestem w bardzo podobnej sytuacji co Ty - jesteśmy w tym samym wieku, i również dopiero dowiedziałem się, że takich osób jest więcej. Mam podobne zmartwienia co Ty jeśli chodzi o brak dzieci i "naciski, naciski" - a może nawet trochę większe, jeśli Cię to pocieszy. I chyba nic w związku z tym mądrego nie wymyśliłem.

Co do reakcji ludzi - jeżeli nie czujesz potrzeby "ujawniania się" - o ile takie pojęcie w ogóle ma sens - to chyba nie warto. Zawsze jest sto wymówek. W końcu to nie ich sprawa, prawda?

Ale zdaje mi się, że ostatnio już o tym wszystkim nie myślę. Jak temu zaradzić? Zacznij szydełkować. Lub cokolwiek. Instrument muzyczny. (chyba, że już grasz?) Moje życie napełnił mnóstwem radości, nawet w tych chwilach zwiątpienia. Tobie też tego życzę. W końcu owa radość jest najważniejsza :)

Witam zatem ciepło :) I tradycyjnie :ciasto:
cynn
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 30 gru 2008, 00:20
Lokalizacja: silesia

Post autor: cynn »

i ja również mam podobnie jak Ty.
i chciałam napisać to, co es.em.
nie siedź w domu bezczynnie, znajdź sobie jakieś zajęcie, hobby, pasję.
ja od x czasu chcę się zabrać za fotografię, ale nigdy nie mam pieniędzy na aparat, bo moje ostatnie zajęcie je pochłania i wydaję wszystko na bilety i dojazdy na koncerty - to poważnie uzależnia!
instrument muzyczny to też świetny pomysł, swego czasu nie wyobrażałam sobie żeby nie mieć gitary.
zajmij się czymkolwiek i nie przejmuj się tym, że jesteś aseksualna, że w końcu zaczną się pytania, naciski. jest tysiąc wymówek, a nikt Cię nie zmusi do niczego. a nawet jak się wyda, to Ci, którzy Cię kochają muszą to zaakceptować i uszanować. przecież nieuprawianie seksu to nic złego. są gorsze rzeczy na tym świecie :)
Awatar użytkownika
outsider
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 1 maja 2008, 11:33
Lokalizacja: Południe

Post autor: outsider »

Brawa za odwagę! Ja chyba nigdy nikomu nie powiem, że jestem asem. Nikomu kto nim nie będzie. Musisz mieć ogromne zaufanie do siostry, albo chcesz żeby się też inni dowiedzieli...
Tak czy inaczej, Witaj serdecznie :ciasto:
Awatar użytkownika
Amandine
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2008, 15:15

...

Post autor: Amandine »

Dziękuję wszystkim za powitanie :)
I hurt myself today
To see if I still feel
I focus on the pain
The only thing that's real
The needle tears a hole
The old familiar sting
Try to kill it all away
But I remember everything
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Witam wszystkich.

Post autor: DZIEWICA8 »

Witaj na naszym forum nasza nowa koleżanko Amandine! :welcome: :welcome: :welcome: :welcome: :welcome: :welcome: :welcome: :welcome: :welcome: :welcome: :welcome: :welcome: :welcome:
Łap dużo ciasta i kawy! :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :ciasto: :kawa: :kawa: :kawa: :kawa: :kawa: :kawa: :kawa: :kawa: Smacznego!

Muszę przyznać, że czytając opis Twoich uczuć przypominało mi się wiele doświadczeń i uczuć z mojego, własnego życia, coś jakbym chwilami opowiadała o sobie. Ja też bardzo dużo przeżyłam zanim odnalazłam i zrozumiałam siebie, zanim odnalazłam równowagę. Dużo cierpiałam, szarpałam, szukałam,zrobiłam w życiu wiele bardzo głupich rzeczy. jednak w końcu mi się udało.
Wierzę, że i Tobie wreszcie uda się odnaleźć i poczuć się prawdziwie szczęśliwą i spokojną. Życzę Ci tego z całego serca. Trzymaj się kochana Bratnia Duszo! :serce: :serce: :serce: :serce: :serce:
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Jolina
ASiołek
Posty: 88
Rejestracja: 13 sty 2007, 23:46
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Post autor: Jolina »

Vitay na Forum!
na pewno znajdziesz tu odpowiedzi na wiele swoich pytań :rozowe: a najważniejsze: nigdy niczym sie nie zadręczaj - jeśli chcesz komuś powiedzieć - powiedz, nie masz ochoty - nie mów. To wolny kraj.
A jak będziesz chciała pogadać, znadziejsz tu mnóstwo fajnych ludzi 8)
udanej wieczności-J
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Hello! :ciasto: :ciasto:
Awatar użytkownika
Amandine
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 27 maja 2008, 15:15

...

Post autor: Amandine »

Dzięki , dzięki , dzięki :mrgreen:
I hurt myself today
To see if I still feel
I focus on the pain
The only thing that's real
The needle tears a hole
The old familiar sting
Try to kill it all away
But I remember everything
Katarzyna
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 23 wrz 2008, 10:03
Lokalizacja: lodz

Post autor: Katarzyna »

:hello: Ja tez znalazlam to forum dzieki temu artykulowi w Shape
Figaaaa
Awatar użytkownika
lossuperktos
mASełko
Posty: 119
Rejestracja: 6 sty 2008, 23:12
Lokalizacja: katow(okol)ice

cześć

Post autor: lossuperktos »

witamy :ciasto: :ciasto: :ciasto:
wiatr
harnAS
Posty: 122
Rejestracja: 19 sty 2009, 14:04

Post autor: wiatr »

czeeeść :):):)
Awatar użytkownika
Zixxar
głuptAS
Posty: 496
Rejestracja: 28 kwie 2008, 19:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zixxar »

Witam serdecznie!
Musisz zadać sobie jedno, bardzo ważne pytanie: "Co pragniesz w życiu robić... i zwyczajnie zacznij to robić..."
ODPOWIEDZ