Witam

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
Wilga
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 12 mar 2011, 22:51
Lokalizacja: śląskie

Witam

Post autor: Wilga »

Obserwuję to forum już od tygodnia, ale dopiero teraz odważyłam się przedstawić i napisać parę słów o sobie. Mam 53 lata i od zawsze wiedziałam, że coś jest ze mną nie tak. Po prostu nigdy nie czułam "Woli Bożej" i to niestety skazało mnie na samotność. Szkoda tylko, że Stwórca odbierając mi pociąg seksualny nie odebrał też innych uczuć, których teraz nie potrafię zaspokoić.
O swoim problemie nigdy i z nikim nie rozmawiałam. Starałam się ukrywać inność, ale to nie jest możliwe na dłuższą metę. Znajomi ciągle dociekają, co jest ze mną nie tak, dlaczego nie wyszłam za mąż, dlaczego nie znajdę sobie przyjaciela a może jestem "homo-niewiadomo" itp. Szkoda, że tak późno odkryłam to forum i dowiedziałam się, że to aseksualizm. Chciałabym mieć odwagę powiedzieć o tym, uciąć wszelkie domysły i spekulacje na mój temat i nie udawać kogoś kim się nie jest.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Witaj!

Ciesz się, że odkryłaś to za życia ziemskiego ;)

A co do znajomych, to może powinnaś w końcu "uciąć" te domysły i wyznać prawdę?
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Witam Cię oficjalnie na forum :ciasto: :ciasto:
Nie Ty jedna masz odczucie, że późno tu trafiłaś, tylko, że jak my miałyśmy 20 lat, nie było internetu ;)
Cieszę się, że zdecydowałaś się odezwać. Ja wkraczam właśnie w wiek, gdzie już mało kto uwierzy, że singlowanie tak mi się podoba i mam czas... I nie bardzo wiem jaką teraz postawę przyjąć. A na wyznawanie prawd, czy pół-prawd nie mam najmniejszej ochoty. Ale to temat na dłuższą dyskusję i raczej nie w tym wątku :)
Pozdrawiam.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

Witam serdecznie nową forumowiczkę. Mam nadzieje, że Ci się u nas spodoba :kawa:
kardamon
ASiołek
Posty: 92
Rejestracja: 15 wrz 2010, 20:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kardamon »

Witam Ciebie bardzo serdecznie. Cieszę się ,że się tu zarejestrowałaś :)
Zobacz , jak wiele tu osób patrzy na siebie z jakimś zdziwieniem, surowo oceniając, a potem kiedy się spotykamy to świetnie dogadujemy się i dobrze czujemy.
Zachęcam do pisania
Sekundka
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 7 mar 2011, 01:51
Lokalizacja: z góry

Post autor: Sekundka »

:ciasto: :kawa:

Smacznego powitalnego :D
Kto przestaje być przyjacielem, nigdy nim nie był...
Awatar użytkownika
nika_
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:07
Lokalizacja: WLKP

Post autor: nika_ »

Witamy na forum :D
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Witaj Wilgo!

Bardzo sie ciesze, ze nas znalazlas.
Twoje watpliwosci dotyczace ujawniania sie sa uzasadnione. Osobiscie odradzalabym to. Niech ludzie plota, niech gadaja. Pal licho. Przyznasz sie - przy Tobie beda potakiwac ze zrozumieniem albo niedowierzac. Pozniej i tak zaczna plotkowac albo smiac sie. Najlepiej zostawic to tak, jak jest i zyc swoim zyciem. Nie musisz sie nikomu tlumaczyc.

Pozdrawiam :)
margitt
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2011, 15:10
Lokalizacja: Szwecja

Post autor: margitt »

Ja tez mysle, ze lepiej nikomu nie mowic prawdy ot tak. Nawet ludzie z pozoru inteligentni, ba - inteligentni nawet, niekoniecznie musza pojac. Polska specjalnoscia jest bycie wszechwiedzacym w kazdej materii i z pewnoscia od 'dobrych' rad sie nie uwolnisz, a jeszcze narazisz sie na plotki.

Choc nie jestem milosniczka krecenia, w tej kwestii odradzam mowienie prawdy. Spoleczenstwo polskie nie jest jeszcze dojrzale, by rozprawic sie z homofobia, a co dopiero z innymi -fobiami.

Jezeli jestes osoba wierzaca - katoliczka, zawsze mozesz powiedziec, ze wybralas zycie w celibacie, ktore jest jak najbardziej po drodze z tym wyznaniem. Wtedy zyskasz latke dziwaczki, ale szanowanej dziwaczki... I, byc moze, zamkniesz droge do kolejnych pytan.
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Margitt, obawiam sie, ze przyznanie sie do aseksualizmu lub celibatu wyjdzie na jedno...
margitt
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2011, 15:10
Lokalizacja: Szwecja

Post autor: margitt »

Mozliwe, Jo, choc istnieje szansa, ze ludzie choc troche odpuszcza, gdy sie przekonaja, ze maja do czynienia z zarliwa katoliczka...
Ja tam zawsze mialam szostki z religii dlatego, ze czasem pomagalam w sprzataniu kosciola i dekorowaniu kwiatami, a wierzaca nigdy nie bylam mimo katolickiej rodziny.

Nie wiem, mozna tak sypac propozycjami jak z rekawa, ale aseksualizm jest ostatnia rzecza, ktora bym publicznie objawila.
Awatar użytkownika
holliza
ciAStoholik
Posty: 398
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: holliza »

Witam :)
Najważniejsze, żeby każdy z nas wiedział kim jest - no i kolejnej osobie to się udało. Życzę miłej lektury Naszego Forum i znalezienia odpowiedzi na wszystkie pytania :)
"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy."
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

Witam :ciasto: :kawa:
ODPOWIEDZ