Hej ;)

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
AnaQ
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 19 sie 2013, 10:30
Lokalizacja: prawie Kraków

Hej ;)

Post autor: AnaQ »

Jestem dziewczyną, która jeszcze nie do końca jest określona ze swoją seksualnością.
W dalszym ciągu się uczę, a w wolnych chwilach uwielbiam słuchać muzyki (zaczynając na dziwnym popie, poprzez rock i pojedynczych artystów bluesa i pogan-folku do folk-metalu), czytać książki (kryminały, czasami fantastykę) lub mangi i wymieniać się pocztówkami na postcrossingu. Jednak najbardziej lubię spać lub po prostu się obijać, zatracać w marzeniach, cokolwiek. Moja kotka jest mi w tym bardzo wierna i właśnie śpi mi na kolanach, a częściowo na laptopie, utrudniając pisanie. Jest też, tak samo jak i ja, uzależniona od jedzenia lodów ;)

Pozostało już tylko jedno - witajcie ;)
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hej ;)

Post autor: zazu24 »

Witaj!
Ciacho, żeby Ci się tutaj przyjemnie spędzało czas :ciasto:
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Hej ;)

Post autor: marisaxyz »

witaj na forum :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Hej ;)

Post autor: migel »

Witamy, witamy :D

Ensiferum czy Finntroll? :>
Awatar użytkownika
AnaQ
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 19 sie 2013, 10:30
Lokalizacja: prawie Kraków

Re: Hej ;)

Post autor: AnaQ »

@migel - oj ciężki wybór... ale więcej słuchałam finntrolla ;) w folk metalu wolę raczej skrzypce, flet, dudy, coś w tym guście niż klawisze :)
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Hej ;)

Post autor: migel »

AnaQ pisze:@migel - oj ciężki wybór... ale więcej słuchałam finntrolla ;) w folk metalu wolę raczej skrzypce, flet, dudy, coś w tym guście niż klawisze :)
AnnaQ, dla łagodniejszych klimatów polecam Ci zespół Kivimetsän Druidi, np. piosenkę Tuoppein'nostelulaulu (trochę ryków jest), a już NAJLEPIEJ to Månegarm, ale chodzi o album Ummines Havd (Forest Session). Najlepiej kawałki Alvatrans, Doden czy Hemkomst.
Awatar użytkownika
AnaQ
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 19 sie 2013, 10:30
Lokalizacja: prawie Kraków

Re: Hej ;)

Post autor: AnaQ »

@migel Kivimetsän znam i słucham czasami, coś o Manegarm mi się o uszy obiło, jednak chyba zbytnio się tym zespołem nie przejęłam, wrócę do niego jeszcze raz. Korpiklaani też są lżejsi. Dzięki za podpowiedzi ;)
PS. Mam nadzieję, że to jeszcze zbytnio pod offtop nie podpada ;)
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Hej ;)

Post autor: migel »

Elvenking też są lżejsi, tym bardziej, że nie growlują :D
Aha, jest jeszcze jeden, chyba mniej znany, zespół folkmetalowy: Sig:Ar:Tyr tutaj to z tego co patrzę, to ma(ją?) dużo instrumentalów.

A tam offtop, rozmawiamy o TWOICH zainteresowaniach, jako część tematu :D
Awatar użytkownika
AnaQ
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 19 sie 2013, 10:30
Lokalizacja: prawie Kraków

Re: Hej ;)

Post autor: AnaQ »

O nich nie słyszałam, zaraz puszczę sobie jakąś ich piosenkę, bo teraz Arkona (ruska, nie polska) gra ;)
Włosi? To mój pierwszy włoski zespół. Growl może być, ja po prostu nie lubię samych gitar z perkusją ;)
Włączyłam sobie ich już piosenkę, pierwszą na youtubie i ją to bym bardziej pod rocka podciągnęła. Zresztą Orphaned Land, a przynajmniej 2 ostatnie płyty, również ;)
edit: o samym Tyrze słyszałam, o Sig:Ar:Tyr nie, zaraz posłucham.
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Hej ;)

Post autor: migel »

Włosi mają też bardzo dobry metal ;) Tym bardziej patrząc na Rhapsody (of Fire) i mój faworyt: Luca Turilli (tak, to nazwa zespołu, jak i artysty) :D Elvenking to taki delikatny folk, patrząc na album The Winter Wake, a mocniejszy album: The Scythe. O Orphaned Land słyszałem, ale raczej się nie wsłuchiwałem :D

PS: Gitary z perkusją to najczęściej w black metalach są :D
Awatar użytkownika
AnaQ
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 19 sie 2013, 10:30
Lokalizacja: prawie Kraków

Re: Hej ;)

Post autor: AnaQ »

Gitary i perkusja to raczej we wszystkim są, a ja szukam urozmaicenia. A instrumenty akustyczne czy jak to tam ogólnie nazwać stanowią właśnie taką fajną odmianę ;)
A słyszałeś coś o Klone, Bilocate i The Mars Chronicles? Bo mają grać razem z OL w Krakowie ;)
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Hej ;)

Post autor: migel »

Oj o tych to nie słyszałem :( ogólnie to raczej nie słucham progressive i tym podobnych :( Ale niedługo będą też Finntroll i Tyr we Wrocku i Krakowie :D Nie wiem czy iść, tym bardziej, że niedawno ich zacząłem słuchać.
Awatar użytkownika
AnaQ
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 19 sie 2013, 10:30
Lokalizacja: prawie Kraków

Re: Hej ;)

Post autor: AnaQ »

Serio?! Coś mnie ominęło? Wiedziałam o Alestrom, ale o Finntroll i Tyr nie... Muszę poszukać kiedy i za ile, a nuż się zbiorę ;)
Właśnie przy okazji odkryłam zespół viking folkowy - Krauka ;)
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Hej ;)

Post autor: migel »

Finntroll+Tyr+Skam-cośtam (jakiś inny folkmetal) będą we Wrocku 11 lipca, a w Krakowie 12 bodajże. Popatrz najlepiej na fanpage na fejsbuku, oni tam mają info :D A bilety w przedsprzedaży to 75zł, a po przedsprzedaży to 85 bodajże.
Awatar użytkownika
AnaQ
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 19 sie 2013, 10:30
Lokalizacja: prawie Kraków

Re: Hej ;)

Post autor: AnaQ »

Zawsze sprawdzam na rockmetal, a tam jeszcze info nie ma. Fb nie mam, chyba że dla wszystkich jest udostępnione. Ale jak za rok, to niekoniecznie pójdę, bo na Brutala prawdopodobnie będę jechać ;) Spadam na razie ;)

edit: pomieszałeś lipiec z wrześniem :P
Ostatnio zmieniony 21 sie 2013, 10:57 przez AnaQ, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ