Nowa ze Śląska

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
Nefera
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 6 sty 2014, 15:53
Lokalizacja: Ciche Wzgórze

Nowa ze Śląska

Post autor: Nefera »

Nazywam się Karolina i pochodzę ze Śląska, co już wiecie z tytułu.
Na to forum trafiłam zupełnym przypadkiem i cieszę się z tego niezmiernie, ponieważ po długich i żmudnych poszukiwaniach najwyraźniej odnalazłam miejsce w sam raz dla siebie.

Jestem osobą skrytą, małomówną i mam niejako trudności z nawiązywaniem nowych znajomości, ale uważam, że i tak nie są mi one potrzebne. Raczej nie przepadam za towarzystwem (chyba, że własnego psa), a ludzi z którymi rozmawiam mogę zliczyć na palcach jednej dłoni. Jestem taką "typową" introwertyczką.
Dużo czytam. Począwszy od zwykłych horrorów, kończąc na książkach psychologicznych. Kocham, powtarzam, kocham rysować. Może nie wychodzi mi to najlepiej, ale gdy tak bazgrolę ołówkiem po kartce, czuję, że mija cały stres. Poza tym lubię słuchać muzyki, a matematyka to dla mnie czarna magia.

Śmiało zadawajcie pytania, odpowiem na każde. :3
Pozdrawiam wszystkich!
"Niech będzie błogosławiony człowiek posiadający wrogów,
albowiem uczynią go bohaterem - niech będzie przeklęty czyniący
dobro innym, którzy w zamian za to szydzą z niego,
albowiem będzie wzgardzony!"
Immortelle

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: Immortelle »

Jakbym czytała opis swojej własnej osoby - introwertyzm, domatorstwo i wstręt do matematyki :D Ważne, żeby kasę umieć przeliczyć i tego typu podstawy, reszta to istne cuda na kiju, a miłośnicy przedmiotów ścisłych w moich oczach urastają do rangi czarnoksiężników władających mrocznymi mocami :rozowe:
Witam serdecznie, przyjmij to oto tradycyjne ciasteczko :D :ciasto:
Awatar użytkownika
Koziolek
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 23 maja 2013, 21:21

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: Koziolek »

Hej, ja również witam tradycyjnym ciachem :ciasto:

Jak uswiadomilas sobie, ze jestes "inna" i jak trafilas na forum?

pozdrawiam
Álrêrst lébe ich mir werde,
sît mîn sündic ouge siht
daz here lant und ouch die erde,
der man sô vil êren giht.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: Layla »

Również witam :) :ciasto:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: tom »

W ramach zadawania pytań, na które odpowiesz.
Proszę o podanie najnowszych numerow w totolotka, :D
Czesc,
Awatar użytkownika
Nefera
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 6 sty 2014, 15:53
Lokalizacja: Ciche Wzgórze

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: Nefera »

Immortelle pisze:Jakbym czytała opis swojej własnej osoby - introwertyzm, domatorstwo i wstręt do matematyki :D Ważne, żeby kasę umieć przeliczyć i tego typu podstawy, reszta to istne cuda na kiju, a miłośnicy przedmiotów ścisłych w moich oczach urastają do rangi czarnoksiężników władających mrocznymi mocami :rozowe:
Witam serdecznie, przyjmij to oto tradycyjne ciasteczko :D :ciasto:
Siostro, nareszcie Cię odnalazłam!
Przyznam ze wstydem, że czasem się gubię w samych podstawach... Nigdy nie byłam z matematyki dobra i już raczej nie będę nigdy. Po prostu nie mam głowy do liczb. ;)
Koziolek pisze:Hej, ja również witam tradycyjnym ciachem :ciasto:

Jak uswiadomilas sobie, ze jestes "inna" i jak trafilas na forum?

pozdrawiam
Cóż, trudno mi to jakoś wytłumaczyć. Uświadamiałam to sobie stopniowo, na przestrzeni kilku lat. W końcu zdałam sobie sprawę z tego, że coś jest na rzeczy, skoro odrzuca mnie myśl o zwykłym pocałunku. O innych rzeczach nie wspominając. Nie jest mi specjalnie przykro z tego powodu.
Jak już wcześniej napisałam, trafiłam na to forum przypadkiem, miałam po prostu szczęście.
tom pisze:W ramach zadawania pytań, na które odpowiesz.
Proszę o podanie najnowszych numerow w totolotka, :D
Czesc,
Sorry, nie jestem wróżką. ;)
"Niech będzie błogosławiony człowiek posiadający wrogów,
albowiem uczynią go bohaterem - niech będzie przeklęty czyniący
dobro innym, którzy w zamian za to szydzą z niego,
albowiem będzie wzgardzony!"
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: zazu24 »

Witaj, górnośląska sąsiadko :wink:

Też kocham czytać! Co przeczytałaś ostatnio, co Cię zaintrygowało, zainspirowało, uwiodło? :mrgreen:
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
Nefera
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 6 sty 2014, 15:53
Lokalizacja: Ciche Wzgórze

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: Nefera »

zazu24 pisze:Witaj, górnośląska sąsiadko :wink:

Też kocham czytać! Co przeczytałaś ostatnio, co Cię zaintrygowało, zainspirowało, uwiodło? :mrgreen:
Dobre pytanie. :)
Przeczytałam dość dużo książek i w sumie wśród nich nie było wielu, które zaintrygowałyby mnie na tyle, bym miała o nich długo pamiętać, lub nawet wracać do nich. Znam na razie tylko dwie, które będę wspominać do końca życia. Pierwszą z nich jest powieść fantasy pt. "Złoty Kompas". Jeżeli znasz/będziesz chciał się zapoznać z fabułą, sam ją sprawdzisz; napiszę tylko, że świat i wydarzenia przedstawione przez (moim zdaniem) genialnego autora o genialnej wyobraźni zrobiły na mnie naprawdę niezłe wrażenie i dały sporo do myślenia. Myślę, że ta książka wpłynęła nawet w jakiś sposób na moje życie. Jak dla mnie, prawdziwa magia. ;)
Druga książka, pt. "Potęga podświadomości" jest właśnie o tym, o czym mówi nam tytuł. Według niej to podświadomość wpływa na to kim jesteśmy i co robimy; dzięki niej można lepiej poznać samego siebie, naprawić swoje błędy i naprawdę zmienić własne życie. Książka psychologiczna w formie "poradnika".

Mam nadzieję, że na tych dwóch się nie skończy... Zaproponowałbyś mi coś dobrego? ;)

Zazu... Ja też uwielbiam Króla Lwa!
"Niech będzie błogosławiony człowiek posiadający wrogów,
albowiem uczynią go bohaterem - niech będzie przeklęty czyniący
dobro innym, którzy w zamian za to szydzą z niego,
albowiem będzie wzgardzony!"
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: zazu24 »

Zaproponowała, jestem kobietką :)

Potęgę podświadomości czytałam, też mi się podobała. Z serii podobnych - czytałaś 'Secret?'.
Ja już od pewnego czasu zabieram się za książki autorstwa Beaty Pawlikowskiej (W dżungli podświadomości, Kurs szczęścia itp.). Chociaż nie przepadam za autorką, bo dla mnie jej teorie są aż ZA pozytywne, a to zupełnie nie odpowiada mi klimatem. Ale nie przekreślam, może coś z tych książek dla siebie wyniosę, dlatego chciałabym przeczytać. Niestety, aktualnie studia zabierają mi tyle życia, że nie bardzo mam jak zacząć ;<
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
yamahashi
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:53

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: yamahashi »

Witam.

Właśnie podsunęłaś mi książkę do przeczytania tzn. " Złoty kompas". Z góry dzięki. Nie wiem tylko jak ją zdobęde, chyba pozostaje alledrogo :D

Książka zakupiona. Niedługo będę mógł przystąpić do lektury asasasa :D




Nie pisz proszę posta pod postem. Przypominam o istnieniu opcji edycji postu. L.
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: zazu24 »

Yama, a jak tam lektura Hobbita? :D
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
yamahashi
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:53

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: yamahashi »

Teraz czytam "Gre o tron", ten kolega co miałem pożyczyć od niego "Hobbita" to wojskowy i wyjechał teraz do pracy, ale jak wróci to podjade i wezme od niego tę książkę, ponieważ obiecałem sobie, że dopóki nie przeczytam to filmu nie oglądam, a bardzo chce go już zobaczyć :D Ten "Złoty kompas" mnie zaciekawił. Kobieta od której kupiłem zaproponowała mi drugi tom "Magiczny nóż" za 9 zł, to chyba się skusze :D

Co do posta pod postem, przepraszam już czaje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: Patryk »

Złoty kompas oglądałem film i świetny jest. Na owe książki też miałem fazę, żeby kupić.
No i witam Neferę :)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: dimgraf »

Jak tak was czasem czytam na forum to aż żałuję, że nie mam czasu na lektury. No chyba, że nauczę się czytać podczas snu :mrgreen:

Witaj Nefero :ciasto:
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Nefera
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 6 sty 2014, 15:53
Lokalizacja: Ciche Wzgórze

Re: Nowa ze Śląska

Post autor: Nefera »

zazu24 pisze:Zaproponowała, jestem kobietką :)

Potęgę podświadomości czytałam, też mi się podobała. Z serii podobnych - czytałaś 'Secret?'.
Ja już od pewnego czasu zabieram się za książki autorstwa Beaty Pawlikowskiej (W dżungli podświadomości, Kurs szczęścia itp.). Chociaż nie przepadam za autorką, bo dla mnie jej teorie są aż ZA pozytywne, a to zupełnie nie odpowiada mi klimatem. Ale nie przekreślam, może coś z tych książek dla siebie wyniosę, dlatego chciałabym przeczytać. Niestety, aktualnie studia zabierają mi tyle życia, że nie bardzo mam jak zacząć ;<
Nie znam tej pani, nie czytałam nic, co napisała... ale zainteresowałaś mnie. Trochę mnie zastanawiają te, jak sama to określiłaś, zbyt pozytywne teorie - to też jakby nie mój klimat - ale kiedyś dorwę jej książki i sama się przekonam, czy to, co pisze, jest dla mnie przesłodzone. ;) Myślę, że warto spróbować, dziękuję.
Może wyjdę na wścibską, ale... co studiujesz?
Przepraszam też, że odpisuję tak późno, ale niestety nie mam tyle czasu, ile chciałabym mieć.
yamahashi pisze:Witam.

Właśnie podsunęłaś mi książkę do przeczytania tzn. " Złoty kompas". Z góry dzięki. Nie wiem tylko jak ją zdobęde, chyba pozostaje alledrogo :D

Książka zakupiona. Niedługo będę mógł przystąpić do lektury asasasa :D

Ten "Złoty kompas" mnie zaciekawił. Kobieta od której kupiłem zaproponowała mi drugi tom "Magiczny nóż" za 9 zł, to chyba się skusze :D
Cieszę się, że Ci się spodobała ta książka. :) Naprawdę polecam wszystkie trzy części.
Patryk pisze:Złoty kompas oglądałem film i świetny jest. Na owe książki też miałem fazę, żeby kupić.
No i witam Neferę :)
Mnie się niespecjalnie podobał ten film. Może dlatego, że oglądałam go zaraz po przeczytaniu książki i po prostu zauważałam te rzeczy, które się z nią nie zgadzały. Poza tym te zakończenie...
Wypuścili na rynek jeszcze grę na podstawie Złotego Kompasu. Jarałam się tym jako dziecko, ale gdybym miała zagrać w to teraz, po prostu... eh. Nie jest ona zachwycająca (czemu trudno się dziwić, skoro zrobili ją na podstawie filmu), ale ma dla mnie jako taką wartość sentymentalną. ;)
"Niech będzie błogosławiony człowiek posiadający wrogów,
albowiem uczynią go bohaterem - niech będzie przeklęty czyniący
dobro innym, którzy w zamian za to szydzą z niego,
albowiem będzie wzgardzony!"
ODPOWIEDZ