Ściskam serdecznie!

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Odronek
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2014, 23:56

Ściskam serdecznie!

Post autor: Odronek »

Witajcie wszyscy! :)

Trafiłem tutaj i mi się u Was podoba. Mądre wypowiedzi, sporo wsparcia i otuchy.
No i miejsce dla takich, których słowo as nieobce. Fajnie. Bo powiem Wam,
że ta Polska taka jaka się zdarza czasem mnie męczy. Nie, nie, że jej nie lubię.
Męczy mnie, bo tutaj wszystko ma być jak w zegarku, poukładane, opisane,
zaklasyfikowane. Od polityki po religię. Jak nie zaliczasz się do żadnych opcji,
to jesteś wykluczony i tyle. Czasem tego nie lubię. Kocham Włochy, i jak tam
jestem, to wszystko wydaje się inne, i świat o wiele weselszy. A Polska z tamtej
perspektywy to smutna i cholernie zamknięta mieścina, w której nic nowego
nie może być akceptowane, a nawet jeśli jest tolerowane, to i tak na celowniku.
Lubię nasz kraj, ale brakuje mi w nim takiej szczerej otwartości. Nie, wcale nie znowu
braku zasad, ale takiej życzliwości do drugiego człowieka. Wierzę, że będzie coraz lepiej.

Cieszę się, że tutaj jestem. A kim jestem? Trudnawe to pytanie. No jestem
psychologiem, tzn, prawie, bo kończę w tym roku studia. Kocham muzykę,
słucham jej tonami, różnej: od klasycznej i filmowej po rocka, hip i rap.
Wyznacznikiem jest dla mnie tylko uczucie, które muzyka wyzwala. Kocham kino,
widziałem wczoraj Tajemnicę Filomeny, znakomity film, niejednoznaczny. Znowu
utwierdziłem się tylko po nim, że w życiu nigdy nic białe i czarne nie jest. Są półśrodki
i odcienie, a my w Polsce chcemy tylko widzieć skrajności. Polecam Wam ten obraz, choć
to nie do końca historia optymistyczna. A jak ktoś woli na poprawę nastroju, to polecam
Ratując Pana Banksa, ze znakomitą Emmą Thompson! Lubię tez poczytywać, wszystko,
co uznam za ciekawe, od Wprost i Newsweeka, po opasłe książki, teraz wziąłem się
za Inferno Dana Browna, Wciąga! :D

Zawsze lubiłem niejednoznacznych ludzi, takich, co to nie ukrywają, że coś się im
nie udało, coś się udało, którzy doskonale wiedzą, że nie mogliby się opisać
na linii od biały albo czarny, ale gdzieś pomiędzy. Lubię mądrych ludzi,
bo porozmawiam z genialnym profesorem i dam mi on znakomite wskazówki
na życie, ale porozmawiam też z prostą kobietą, która sprzedaje jajka na targu,
i zachwycam się, że nie ma tytułów, a jest mądrzejsza niż Platon. Lubię ludzi.
Po prostu. Nie kategoryzuję ich na a i b, szanują jakimi są. Nigdy tego nie rozumiałem,
że ma się przyjaciela, i jak nagle dowiadujesz się, że jest on gejem albo lesbijką (jeśli
to ona), zostawiasz go i zapominasz o nim jakby był trędowaty. O co chodzi?
Czy to, że jest własnie taki cokolwiek zmienia? Bo dla mnie nic. Ale znowu ludzie
kategoryzują, tyle, że teraz jako dobry/zły.

No to na początek tyle. Napiszę coś, lubię rozmawiać, fanie będzie tutaj pobyć.
Gdzieś tak skrycie sobie myślę, że może mnie tutaj spotka aseksualne szczęście
i poznam fajną i mądrą dziewczynę, która potrafi być czuła i po prostu jest?
Nie to nie jest wcale egoizm. Uważam, że w Polsce nas wychowują w poczucie
udawanej skromności: Nie mów, że coś masz, udawaj skromność. Głupota.
Potem widzę w gabinecie ilu trafia nieszczęśliwych ludzi z tego powodu.
Ja jestem szczęśliwy i życzę sobie najlepiej. I wy też tak zróbcie, bo chyba
najlepiej dbać dobrze o siebie, od tego się zaczyna.

Jeżeli ktoś myśli, że aseksualizm to problem albo wstyd, to źle myśli,
bo ja problemu nie mam z tym. A to, że sobie ktoś to obkomentuje,
co z tego, nie? Jest tyle pięknych rzeczy na świecie do poznania!!!
Wystarczy wstać i iść!!! :) :) :) A ja żyję w Krakowie i to miasto kocham,
mimo, że czasem go nienawidzę:D

Trzymajcie się! Smacznego! :ciasto:
Młody Werter
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 9 lut 2014, 23:24

.

Post autor: Młody Werter »

.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2014, 21:49 przez Młody Werter, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: Heremis87 »

Witam :)
Bardzo złożony opis i ciekawe obserwacje. Nigdy za granicą nie byłem i nie mam w zasadzie porównania, lubię Polskę jako kraj, jednak do struktur państwowych mam sporo obiekcji. Co do Polski istotnie mało jest otwartości, sporo narzekania i niestety mało działania, aby było lepiej. Jednak również wierzę, że w końcu będzie lepiej, tylko brakuje inicjatywy w społeczeństwie.
Miłego pisania,
Pozdrawiam :ciasto: :)
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: Layla »

Witaj :)

Tradycyjne ciacho na dobry początek :ciasto: Miłego pisania :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: zazu24 »

Witaj Odronku! :ciasto:
Super, że są takie pozytywne osoby jak Ty, otwarte, tolerancyjne i bez uprzedzeń.
Mam nadzieję, że się tutaj zadomowisz i znajdziesz przyjaciół!

A na razie wcinaj ciacho :ciasto:
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
marcinwro
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 23 lis 2013, 18:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: marcinwro »

Cześć odronek ;) :ciasto:

Lubię Twoje podejście, takie otwarte na świat. Też nie lubię kategoryzować ludzi, a wpasowywanie się w normy (żeby Cię zaakceptowali) jest ograniczające i bez sensu, bo co w tym ciekawego kiedy wszyscy są tacy sami? ;) Ale zauważyłem to samo co Ty - ludzie w Polsce często są dla siebie niemili, mają klapki na oczach a to co inne jest odrzucane (w przeciwieństwie do tego forum, gdzie można spotkać się z akceptacją i można pogadać o wszystkim:). Bywam średnio 2x w roku w Niemczech i chyba lepiej się tam czuję (pod względem charakteru ludzi). W zeszłe wakacje byłem jeszcze na florydzie i to co mi się tam podobało, to to że ludzie przeważnie żyją tak jak chcą - jak masz ochotę pójść w dresie do sklepu - żaden problem! Jak jesteś zza granicy to przeważnie ludzie z zainteresowaniem Ci pomogą, wyjaśnią i dopytają, i się do siebie uśmiechają - i to mi się właśnie tak bardzo podoba. Jak chodziłem tam na spacery po okolicy to dziwiłem się, kiedy ludzie do mnie mówili "Hi!" albo dodawali "How are you?" pomimo, że mnie w ogóle nie znali. A ja się z tym u nas w ogóle nie spotykam, dlatego było to dla mnie dużym zaskoczeniem :)

Pozdrowienia i mam nadzieję, że będziesz mógł się tu poczuć jak w domu :P
tom
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:42

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: tom »

Cześć.
Lubisz pisać.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: chochol »

Cześć,

Czy aby zawód, którego się nauczasz obecnie na studiach nie będzie polegał na wkładaniu "pacjenta" do worka z nazwą "choroby"?
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: Aenyeweddien »

Cześć! :)
Przedstawienie mnie pozytywnie zmiotło z krzesła :)
Jak Ty na to wszystko znajdujesz czas?:> Mój gdzieś znika jakby magicznie wyparowywał.

Rozgość się na forum :) :ciasto: :kawa:
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: Wicherek »

Witamy na forum!
Pisz dużo, bo widać, że fajny z Ciebie człowiek ;)
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Odronek
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2014, 23:56

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: Odronek »

Tyle fajnej energii od Was!!! Właśnie w taką energię wierzę! Jak człowiek chce mieć pozytywne nastawienie, to je będzie miał! W sumie nie nowość powiem, jak stwierdzę, że człowiek tyle jest wart, ile sam siebie pozna. Mnie to poznawanie kiedyś słabo szło, bo jakoś w naszej kulturze nikt nie uczy nas, by popatrzeć na siebie, na to, co się myśli, dlaczego czujemy się jednego dnia źle, a innego tryskamy energią. Uważam, że takie procesy są tak samo ważne, jak sen czy jedzenie, bo od nich zaczynamy szukać sensu. Wiem, górnolotnie, na bogato, skomplikowanie. Ale w sumie psychologia jest cholernie trudną i skomplikowaną nauką, i aby nie zajmujemy się wyszukiwaniem własnych zaburzeń, tylko choćby sztuczną inteligencją, skanujemy sobie rezonansem nasze głowy, zastanawiamy się, dlaczego jedne związki powstają, inne się rozpadają. I powiem Wam fajną rzecz. To właściwie te związki, które skupiają się nie na miłości erotycznej, ale na uczuciach, są najtrwalsze. Bo te pierwsze, których w naszym społeczeństwie multum przecież, o wiele częściej się szybko kończą, rozchodzą, etc, etc. Ale to tak, coś fajnego i pozytywnego.

Owszem, lubię pisać! Chochoł pisze, że czy aby będę wrzucał ludzi do worka z łatką choroba. Nie, nie zamierzam, dlatego, że filozofia współczesnej psychologii jest jak najdalsza temu podejściu. A już MOJA filozofia życia i spojrzenie na zawód zupełnie mija się z tamtą workowatą koncepcją;p Lubię psychologię za jej możliwości i to, że pokazuje jedno, jakikolwiek byś nie był zaburzony, okazuje się, że w większości przypadków są to mało znaczące epizody, a ludzi, którzy faktycznie potrzebują pomocy i leczenia, jest o wiele mniej. To duży plus. Bo jako
ludziki kochamy funkcjonować tak, żeby sobie życie komplikować i stwarzać smęty. Wszystkie badania to pokazują. No bo jak ci nie poszedł test na prawko, to od razu jesteś do niczego, a jak ktoś ci powiedział, że masz krzywe zęby, to od razu zauważasz, że wszyscy dziwnie patrzą na twoje uzębienie. Oj tak, lubimy sobie komplikować:D

Co do doświadczeń... Nie trzeba mieć milionów w kieszeni, żeby prowadzić bogate życie emocjonalne. Wystarczy: 1. Odrobina chęci 2. Odrobina kreatywności (tak, żeby np. jajecznica smakowała jak śniadanko pierwszej klasy!) 3. umiejętność zachwytu nad rzeczami drobnymi. Ta ostatnia zwłaszcza bardzo pomaga w rozwoju i zdobywaniu doświadczeń. Ludzie narzekają, że żyją w złym kraju. Ja nie narzekam, jak oceniam, że faktycznie nie jest super pod paroma względami, ale przecież to ja sobie stwarzam moje życie. Nie polityka, nie super express, nie Rozmowy w toku. Ja wybieram, a skoro wybieram, to idę po swojemu. I moja ścieżka jest cholernie fajna. Tak fajna, że jak już jest dołująco momentami, to sobie włączam po ram trylionowy Nigdy w życiu i się śmieję razem z Danką Stenką, którą na marginesie kocham!!!, i od razu jest piękniej! Nauczyłem się, że moje życie, nastrój, wiara i filozofia zależy ode mnie. No i to jest piękne:D

No i znowu metrowiec:D:D:D
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: CloudninowaSWQ »

Witaj Odronek:).Dobrze,że tak optymizmem tętnisz:).W dodatku psychologia pogłębiona,a ta dziedzina wg mnie przydatna w życiu jest,czlowiek wtedy lepiej życiem swym steruje,że tak powiem.Daję tradycyjne ciacho :ciasto:
No i może jeszcze winko :wink: :wino:
Odronek
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 15 lut 2014, 23:56

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: Odronek »

Dziękuję! Winko uwielbiam, tak raz na czas z okazją i bez okazji. Czerwone!!!
W życiu trzeba się umieć uśmiechać i wychodząc rano z domu,
powiedzieć sobie: Ale fajnie jest! Kwiatki rosną, wiosna idzie,
słońce dziś świeciło! To ludzik od razu jest fajniejszym i mądrzejszym ludzikiem :D
Psychologia to bardzo przydatna dziedzina, ale trzeba umieć z niej rozsądnie
korzystać, bo może też nieźle zaszkodzić i poturbować. Ale dobrze, że jest.
Wielu ludziom łatwiej dzięki niej się żyje:)
Ciacho schrupane! Uwielbiam słodycze!

No to na dobry dzień :ciasto: ! :)
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ściskam serdecznie!

Post autor: zazu24 »

Odronek pisze:Dziękuję! Winko uwielbiam, tak raz na czas z okazją i bez okazji. Czerwone!!!
Różowe Fresco! :wino:
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
ODPOWIEDZ