Witam z Łodzi

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
snowleo
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, 16:02
Lokalizacja: gg: 2367381

Witam z Łodzi

Post autor: snowleo »

Witajcie!
Mam 39 lat i jestem z Łodzi. Obecnie zaczynam życie od zera, ale mnie to w sumie nie przeraża. Znajomi ze szkoły porozchodzili się, pozakładali rodziny. Przez ostatnie 4 lata moje życie zdominowała praca. Żeby utrzymać wynajęte mieszkanie pracowałam jako sprzedawca Allegro (w sumie lubię taką pracę), a po godzinach jako korepetytor matematyki (też lubię tą pracę bo pomimo wrodzonej małomówności posiadam umiejętności dydaktyczne na polu nauk ścisłych). Małe dzieci wprawiają mnie w zakłopotanie, bo nie potrafię się z nimi obchodzić. Nie potrafię im organizować czasu. Ale z młodzieżą na poziomie LO raczej sobie radzę. Dlatego lubię korepetycje. Szkoda, że już w tym sezonie się kończą. Moi maturzyści zdadzą maturę (co do tego jestem pewna) i znów nie będę miała z kim się spotkać.

Nie posiadam telewizora. Lubię działać. Lubię coś robić. Chętnie gram w ping ponga (ale bez zasad sportowych - ot tak, by sobie trochę pobiegać).
Kocham konie i marzy mi się praca przy nich. Ale ktoś powiedział mi, że to "hermetyczny świat" i nie można się do niego dostać :(
Kiedyś bardzo kochałam rysować i fotografować przyrodę. Później niestety wpadłam zawodowo w księgowość, kadry, a potem w sprzedaż Allegro. Zabrakło czasu dla siebie i swoje zainteresowania.

Interesuję się roślinami. Od dziecka mam ich dużo przy sobie. Kocham koty (choć nie mam żadnego bo wynajmuję mieszkanie).
Ogólnie - kocham zwierzęta, rośliny, przyrodę jako taką. Ludziom staram się pomagać. O ile potrafię. Zaglądam czasem do książek psychologicznych i rozwojowych. Medytuję (ale raczej niezbyt regularnie).
Szukam ludzi o podobnym podejściu do życia.
Orientacja - całkowity As (męczy mnie gadanie o seksie, atrakcyjności seksualnej czy innych sprawach tego typu).

Liczę się z tym, że Łódź nie jest miejscem dla mnie i coraz większą mam ochotę wsiąść w samochód i pojeździć po kraju. Dawno nie wyjechałam nigdzie z tego blokowiska. A uwielbiam przestrzeń, rozświetlone pola...
Przepraszam za to, że tak się rozpisałam.
Pozdrawiam Was serdecznie!
snowleo

Nikogo w życiu nigdy nie udawałam. Zawsze staram się być szczera i być sobą.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 22:53 przez snowleo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Witam z Łodzi

Post autor: Sherly »

Witaj! Czuj się jak u siebie :)

Mam nadzieję że znajdziesz tu to czego potrzebujesz :) Ciasto na powitanie: :ciasto:
Awatar użytkownika
snowleo
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, 16:02
Lokalizacja: gg: 2367381

Re: Witam z Łodzi

Post autor: snowleo »

Bardzo dziękuję za ciasto :) zrewanżowałabym się filiżanką aromatycznej kawy do tego ciasta, ale nie ma takiego emotikonu.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Witam z Łodzi

Post autor: marisaxyz »

witaj na forum :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Witam z Łodzi

Post autor: Artemis »

Witaj :ciasto:
:kawa: kawa też się znajdzie ;)
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
MarcinK
starszASek
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2014, 17:26

Re: Witam z Łodzi

Post autor: MarcinK »

HAWK ! :D
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Witam z Łodzi

Post autor: Heremis87 »

Witaj :) :ciasto:
snowleo pisze:Ogólnie - kocham zwierzęta, rośliny, przyrodę jako taką. Ludziom staram się pomagać. O ile potrafię. Zaglądam czasem do książek psychologicznych i rozwojowych. Medytuję (ale raczej niezbyt regularnie).
Szukam ludzi o podobnym podejściu do życia. snowleo
U mnie podobnie z przyrodą i książkami, medytować staram się regularnie, ale nie zawsze się udaje. Obyś znalazła to czego szukasz :wink:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Valhalla
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:04
Lokalizacja: Piła

Re: Witam z Łodzi

Post autor: Valhalla »

Witam Cię serdecznie :) :ciasto:
"Przepraszam za to, że tak się rozpisałam." Ależ, nie ma za co przepraszać, czytało się bardzo przyjemnie :)
Jestem w podobnym wieku i również niejedno mam za sobą. Nie dość, że życie ogólnie nie rozpieszczało, to jeszcze te cierpienia związane z innością. Ale cieszę się, że przeszłam przez to wszystko bez żadnych głupstw i nauczyłam się zasady "Twoje życie jest tym, czym uczynią je Twoje myśli." Świetnie, że Ty nie opuściłaś rąk i starasz się realizować pomagając innym.
snowleo pisze:Kocham konie i marzy mi się praca przy nich. Ale ktoś powiedział mi, że to "hermetyczny świat" i nie można się do niego dostać.
Kiedyś bardzo kochałam rysować i fotografować przyrodę. Później niestety wpadłam zawodowo w księgowość, kadry, a potem w sprzedaż Allegro. Zabrakło czasu dla siebie i swoje zainteresowania.
Świetnie Cię rozumiem, monotonia i proza życia często krzyżuje nam plany. Z końmi miałam tak jak Ty...Marzyłam o pracy jako hipoterapeutka, ale wszystko legło w gruzach z powodu braku funduszy, bo kurs jest dosyć drogi :( Jednak popracowałam trochę jako wolontariuszka, było to wspaniałe doświadczenie.
Życzę wszystkiego dobrego :)
P.S. Masz świetny awatar!!!
Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.
Awatar użytkownika
snowleo
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, 16:02
Lokalizacja: gg: 2367381

Re: Witam z Łodzi

Post autor: snowleo »

Witam,
dziękuję za ciepłe przyjęcie :) Ciacho dla Was :ciasto: :)
Heremis87 pisze: U mnie podobnie z przyrodą i książkami, medytować staram się regularnie, ale nie zawsze się udaje. Obyś znalazła to czego szukasz :wink:
Szkoda, że nie jesteś z mojej okolicy bo może byś mnie zmobilizował do medytacji. Zainteresowania muzyczne też mam podobne. Szukam Przyjaciół. Po prostu Przyjaciół. A gdyby mieli podobne zainteresowania - tym lepiej.
Valhalla pisze: Jestem w podobnym wieku i również niejedno mam za sobą. Nie dość, że życie ogólnie nie rozpieszczało, to jeszcze te cierpienia związane z innością. Ale cieszę się, że przeszłam przez to wszystko bez żadnych głupstw i nauczyłam się zasady "Twoje życie jest tym, czym uczynią je Twoje myśli." Świetnie, że Ty nie opuściłaś rąk i starasz się realizować pomagając innym.
Świetnie Cię rozumiem, monotonia i proza życia często krzyżuje nam plany. Z końmi miałam tak jak Ty...Marzyłam o pracy jako hipoterapeutka, ale wszystko legło w gruzach z powodu braku funduszy, bo kurs jest dosyć drogi :( Jednak popracowałam trochę jako wolontariuszka, było to wspaniałe doświadczenie.
Widzisz, kiedyś w LO mieliśmy na godzinie wychowawczej rozważania typu "czy lepiej być, czy lepiej mieć". Niestety życie nauczyło mnie tego, że to sztuczny podział. Tak, jak powiedziałaś brakło Ci pieniędzy na urzeczywistnienie marzeń. Mamy za sobą już połowę życia, a żyjemy zdeterminowane tym co jest na zewnątrz. Rezygnujemy z marzeń na zasadzie "bo nas nie stać". Nie wiem czy nie warto wziąć kredyt i pójść na ten drogi kurs, zamiast za podobny kredyt kupić pralkę lub TV. U mnie niestety kwestie finansowe też odgrywają ogromną rolę, szczególnie że nie mam nawet domu. Ale dlaczego my się tak wycofałyśmy z własnego życia? To smutne.

Znam dziewczynę, która wykupiła konia z targu końskiego i utrzymuje tego konia w jakiejś stadninie. Nie wiem, czy jest możliwość odpracowania czynszu za takiego konia.

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Witam z Łodzi

Post autor: Heremis87 »

snowleo pisze: Szkoda, że nie jesteś z mojej okolicy bo może byś mnie zmobilizował do medytacji. Zainteresowania muzyczne też mam podobne. Szukam Przyjaciół. Po prostu Przyjaciół. A gdyby mieli podobne zainteresowania - tym lepiej.
Samemu też można się zmobilizować, a wtedy jeszcze większa radość :wink: Z przyjaźnią racja, myślę że to jest coś w rodzaju miłości duchowej, gdzie liczy się duch, a nie ciało :wink:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
snowleo
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, 16:02
Lokalizacja: gg: 2367381

Re: Witam z Łodzi

Post autor: snowleo »

Heremis87 pisze: Samemu też można się zmobilizować, a wtedy jeszcze większa radość :wink: Z przyjaźnią racja, myślę że to jest coś w rodzaju miłości duchowej, gdzie liczy się duch, a nie ciało :wink:
Z jednej strony masz rację. :) Z drugiej - uwielbiam grupowe medytacje online z Adamem Bytofem, które mamy co środę około 21.30. Świadomość, że jeszcze ktoś z Tobą medytuje w tym samym momencie robi swoje :)

Co do przyjaźni - zgadzam się całkowicie z Tobą. :)
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam z Łodzi

Post autor: Aenyeweddien »

Yay Łódź! W tym mieście jest jednak jakaś cywilizacja :)

Zaciekawiło mnie stwierdzenie, że nie masz domu. To w sumie tak jak ja. Ale mnie to akurat jakoś tak bardziej cieszy niż martwi, daje poczucie wolności, choć też i braku przywiązania do jakiegokolwiek miejsca.

Standardowy zestaw powitalny podano: :ciasto: :kawa:
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Witam z Łodzi

Post autor: DZIEWICA8 »

Witaj snowleo na naszym forum.! :welcome:
Poczęstuj się powitalnym zestawem: kawą i ciastkiem! :ciasto: :kawa:
Bardzo podoba mi się Twój avatar! :kocha:
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
snowleo
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2014, 16:02
Lokalizacja: gg: 2367381

Re: Witam z Łodzi

Post autor: snowleo »

Witam wszystkich, z którymi jeszcze nie miałam okazji się przywitać :)
Dziękuję za ciastka :) i kawę.
Też mam dla Was :ciasto: :)
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Witam z Łodzi

Post autor: Indiana »

Cześć, może kiedyś się spotkamy na partyjce ping ponga. :)
ODPOWIEDZ