Witam. Jestem Ola :D

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Aleksandra0410
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 9 paź 2017, 17:28

Witam. Jestem Ola :D

Post autor: Aleksandra0410 »

Jak widać powyżej, nazywam się Ola. Mam siedemnaście lat i własnie parę dni przed owymi siedemnastymi urodzinami uświadomiłam sobie, że jestem aseksualna (heteroromantyczna). Najpierw trochę się przedstawię, więc można przejść do kolejnego akapitu, jeśli ktoś nie ma ochoty czytać wstępu. Od urodzenia mieszkam w Rzeszowie, obecnie jestem w drugiej klasie liceum. Nie mam pojęcia kim chcę zostać w przyszłości, lecz moim wielkim marzeniem jest zamieszkać w Stanach Zjednoczonych. Lubię czytać i pisać (tworzę opowiadania itp., a nie wiersze), taniec towarzyski jest bardzo fajny, ale moje umiejętności w tym zakresie nie są specjalnie duże. Lubię też słuchać muzyki. Nie mam ulubionego rodzaju, słucham po prostu tego, co wpadnie mi w ucho, za to nie lubię metalu. Wykonawcy, których szczerze uwielbiam to Hozier, Skrillex i Counterfeit. Uwielbiam oglądać filmy i całym sercem kocham oglądać seriale (głównie amerykańskie; mam ich już trochę na koncie 😂). Najwspanialszym z nich jest bez wątpienia "Supernatural", badź "Nie z tego świata" (polska wersja nazwy). To chyba wszystko, więc przejdźmy do rzeczy.

Całe życie byłam pewna, iż jesytem osobą heteroseksualną (na szczęście jestem młoda, więc prawdopodobnie mam sporo czasu, by żyć, wiedząc kim jestem). Miałam w życiu kilka zauroczeń i tym podobnych, ale z czasem zaczęło to być dla mnie dość rzadkie zjawisko. Często moje znajome pokazywały sobie wielu chłopaków, mówiąc coś w stylu "Och. Jaki przystojny...", a ja po prostu siedziałam i mimo, że widziałam, iż posiadają oni dość estetyczną urodę i interesujący, ładny wygląd, nigdy nic specjalnego nie czułam i po prostu wzruszałam ramionami. Zaczęłam myśleć, że to dość dziwne, gdy sytuacja zaczęła się często powtarzać, jednak wyleciało mi to z głowy. Natomiast gdy chodziło o stwierdzenie iż ktoś jest seksowny, podczas gdy rzecz jasna nic nie czułam, myślałam, że to normalne dla kogoś w moim wieku, że odczuję jakiś pociąg do kogoś, gdy spotkam właściwą osobę. Myślałam, że każdy tak ma. I jak okazało się jakiś czas przed moimi urodzinami, bardzo się myliłam.

W jednym z seriali, które oglądałam ("Shadowhunters"), pewna postać była aseksualna. Jednak było to zaledwie wspomniane, przez co nie zwróciłam na to najmniejszej uwagi. Dopiero jakiś czas później, czytając fanfiction (czasem je czytam, by trochę się odstresować; oczywiście było ono po angielsku, u nas prawie nikt nie wie o czymś takim, jak aseksualizm), wpadłam na termin "aseksualny homoromantyczny". Czytałam dalej, domyślając się, o co może chodzić i nie dociekałam zbytnio, co to znaczy. Parę dni po tym wydarzeniu bardzo mi się nudziło, a że ten termin utknął mi w głowie, postanowiłam czegoś się dowiedzieć (gdyż jestem osobą, którą bardzo ciekawi społeczność LGBT+). Jednak z jakiegoś powodu, uznałam że jeśli to działa mniej więcej tak jak myślę, to wpiszę heteroromantyczny. I tym oto sposobem zaczęłam zagłębiać się w temat, aż w końcu uderzyło we mnie skąd u mnie tak duże zainteresowanie akurat aseksualizmem. Dotarło do mnie, że sama jestem aseksualna.

Tego samego dnia dołączyłam do AVEN. Dopiero po paru dniach zobaczyłam, że jest też polska wersja tego forum, więc uznałam, że tutaj również się zarejestruję, mimo że oryginalna wersja jest znacznie lepsza i łatwiejsza w użyciu.

W każdym razie, uświadomiwszy sobie, jaka jestem poczułam się znacznie lepiej. Rozdając w szkole urodzinowe cukierki, czułam się dobrze i pewniej niż dotychczas. Jest to naprawdę cudowne.

Jako dodatek, powiem że owszem, noszę czarny pierścionek na środkowym palcu prawej ręki, który jest (niezbyt powszechnie znanym, ale jednak) symbolem osób aseksualnych. Był grafitowy, więc nie było widać, że w zasadzie nie jest on czarny, aczkolwiek za pośrednictwem pernamentnego markera do płyt CD, sprawiłam, że teraz już taki jest.

Nie będę już przedłużać.
Cieszę się, że tu jestem.
Najlepszego.
Ola :D
agusart154
ASiołek
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2017, 10:27

Re: Witam. Jestem Ola :D

Post autor: agusart154 »

Witaj na forum :) Supernatural - najlepszy serial! :) Wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek trzynastego sezonu :) :) :)
Nothingness
mASełko
Posty: 117
Rejestracja: 1 lip 2017, 19:36

Re: Witam. Jestem Ola :D

Post autor: Nothingness »

Witaj serdecznie na naszym forum! Mam nadzieję, że miło tutaj spędzisz czas :) :ciasto:
Aleksandra0410
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 9 paź 2017, 17:28

Re: Witam. Jestem Ola :D

Post autor: Aleksandra0410 »

agusart154 pisze: 18 paź 2017, 09:16 Witaj na forum :) Supernatural - najlepszy serial! :) Wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek trzynastego sezonu :) :) :)
Ten odcinek był super 😍
Awatar użytkownika
Bartek95
ASiołek
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2017, 21:03

Re: Witam. Jestem Ola :D

Post autor: Bartek95 »

Hej witaj :-D . W końcu ktos z Podkarpacia. Też bardzo lubie produkcje amerykańskie w szczególności fantasy horrory czasem komedie. Co do oglądania mam kilka na koncie i dalej zbijam kolejne . Jesli możesz coś polecić byłbym wdzięczny;-).
Aleksandra0410
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 9 paź 2017, 17:28

Re: Witam. Jestem Ola :D

Post autor: Aleksandra0410 »

Bartek95 pisze: 24 paź 2017, 05:02 Co do oglądania mam kilka na koncie i dalej zbijam kolejne . Jesli możesz coś polecić byłbym wdzięczny;-).
Jeśli chodzi o seriale:
- Supernatural
- Teen Wolf
- Shadowhunters
- SKAM
- Eyewitness
- Riverdale
- Sherlock
- Degrassi
- 13 Reasons Why
- The 100
- zaczęłam też "Glee" jednak nie było mi dane dokończyć, taka sama sytuacja z "Supergirl" i "Pamiętnikami Wampirów"
Może oglądałam coś jeszcze, jednak na chwilę obecną nie pamiętam.

Do filmów natomiast nie mam zbyt dobrej pamięci. Nie oglądam ich zbyt wiele ostatnimi czasy. Ostatnio byłam w kinie na filmie "Linia Życia" i był naprawdę fajny i mniej więcej w tematach, które lubisz.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Witam. Jestem Ola :D

Post autor: Viljar »

A "Stranger Things" widzieliście? Nie wiem, jak to określić, chyba "horror familijny" byłby najbliższy prawdy :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Aleksandra0410
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 9 paź 2017, 17:28

Re: Witam. Jestem Ola :D

Post autor: Aleksandra0410 »

Viljar pisze: 24 paź 2017, 16:08 A "Stranger Things" widzieliście? Nie wiem, jak to określić, chyba "horror familijny" byłby najbliższy prawdy :)
Mam w planach 😊
Aleksandra0410
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 9 paź 2017, 17:28

Re: Witam. Jestem Ola :D

Post autor: Aleksandra0410 »

JudytaDragon pisze: 1 lis 2017, 19:17 To ciekawe, że piszesz opowiadania, o czym są?
Na moim bardziej oficjalnym koncie mam dwie niedokończone opowieści w stylu fantasy i kilka opowiadań zarówno fantasy jak i coś bardziej przyziemnego. www.wattpad.com/user/clarissa231

Posiadam również drugie konto, na którym piszę dwa fanfiction (Destiel z serialu "Supernatural" i Sterek z "Teen Wolf").
Aleksandra0410
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 9 paź 2017, 17:28

Re: Witam. Jestem Ola :D

Post autor: Aleksandra0410 »

JudytaDragon pisze: 3 lis 2017, 06:12

To super, na pewno zajrzę :) Lubię bardzo fantasy, też mam Wattpada, ale na razie tam jest tylko jedno opowiadanie. https://www.wattpad.com/user/Ametystowa_Dusza Dodam inne (również fantasy jedno), jak się skończą pewne terminy, bo pisałam ostatnio na konkursy i przed wynikami te teksty nie mogą być nigdzie publikowane :)
Ja również bardzo chętnie wpadnę.
Robiłam tak samo, gdy były jakieś konkursy 😊
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Witam. Jestem Ola :D

Post autor: Keri »

Aleksandra0410 pisze: 24 paź 2017, 16:21
Viljar pisze: 24 paź 2017, 16:08 A "Stranger Things" widzieliście? Nie wiem, jak to określić, chyba "horror familijny" byłby najbliższy prawdy :)
Mam w planach 😊
Obejrzałem oba sezony ;)

Witaj Olu :ciasto:
ODPOWIEDZ