Witam serdecznie!

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Takasobieja4
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2021, 22:31

Witam serdecznie!

Post autor: Takasobieja4 »

Witam wszystkich serdecznie. Mam 26 lat i odkąd pamiętam nigdy nikogo nie pożądałam. Zdarzyło mi się zafascynować pewną dziewczyną chodząc jeszcze do liceum ale nigdy nie marzyłam o współżyciu seksualnym. To samo czuję w stosunku do mężczyzn. Raz miałam także sytuację pocałunku z dziewczyną z języczkiem i wystąpiło podniecenie seksualne. Seksu nie chciałam. Czuję, że po prostu tego nie potrzebuję. Pamiętam, że zawsze stawiałam na bycie "wolną". Obecnie w związku nie jestem i nie jest to dla mnie żadnym problemem. Wystarczą mi przy boku przyjaciele, którzy sprawiają, że potrafię szczerze się uśmiechać. Czy jestem osobą aseksualną? Jak mówiłam, patrząc na kobietę/mężczyznę nie czuję niczego w stylu "ale chciałabym z nim/nią iść do łóżka". Mogę w najlepszym wypadku pozwolić sobie na pocałunek z języczkiem, bo jest dla mnie przyjemny (tłumaczę sobie - reakcja ciała to jedno, a pragnienie/chcenie czegoś to drugie) ale seks może dla mnie nie istnieć.
Sigrid
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 12 paź 2020, 23:08

Re: Witam serdecznie!

Post autor: Sigrid »

Tak, jeśli czujesz się asem (a brzmi jakbyś się czuła) to jesteś asem, witamy w klubie, mamy ciasto :ciasto: :ciasto: :ciasto:
~Sigrid :3
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Witam serdecznie!

Post autor: Makoto »

Troszku nie w tym wątku, ale witamy na pokładzie :) Skoro Sigrid częstuje ciachem, to ja dodam do niego kawę :kawa:
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Takasobieja4
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2021, 22:31

Re: Witam serdecznie!

Post autor: Takasobieja4 »

Dziękuję za ciepłe przyjęcie! :D

Czyli wszystko wskazuje na mój aseksualizm? Jak mówię, seks może dla mnie nie istnieć i gdybym zdecydowała się na związek, brak współżycia nie byłby żadnym problemem. Obecnie w ogóle nie czuję potrzeby bycia w związku. :)
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Witam serdecznie!

Post autor: Makoto »

Myślę, że skoro sama czujesz, że Ci najbliżej do aseksualizmu, to tak właśnie jest :) Nikt nam nie daje prawo do mówienia, kto jest ASem, a kto nie, bo nikt nie zna Ciebie lepiej, niż Ty sama. Mam nadzieję, że zadomowisz się tutaj i będziesz się czuła jak wśród przyjaciół :)
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Takasobieja4
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2021, 22:31

Re: Witam serdecznie!

Post autor: Takasobieja4 »

Osobiście streszczę to w ten sposób:

Czuję, że:

1. Nie ciągnie mnie do związków
2. Ludzie mi się podobają i nawet mam sny ale w tych snach nie współżyję, a np. się z nimi przytulam. Budzę się cała "w skowronkach". ;) W świecie realnym dominuje pociąg romantyczny do osób obu płci.

Dziękuję jeszcze raz za wspaniałe przyjęcie! :)
ODPOWIEDZ