Owłosienie, moda i uroda - Ex plaża/basen/jeziora

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Szczęściarz.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Owłosienie, moda i uroda - Ex plaża/basen/jeziora

Post autor: DZIEWICA8 »

A mnie z kolei dziwi, że owłosienie u mężczyzn na torsie (klatce piersiowej) może się nie podobać, że ktoś może je golić. Jest to przecież całkowicie normalne i naturalne, a nie coś co trzeba usuwać, jak jakąś chorobę.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Mam kolegę, który twierdzi, że nie ma włosów na klacie, bo na stali nic nie wyrośnie.

Mi nie przeszkadzają (u mnie!) włosy nigdzie poza twarzą. Golę się dwa razy dziennie :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Z tym owłosieniem to też nie taka prosta sprawa. Profesjonalni pływacy redukują je do minimum, bo zmniejsza im hydrodynamiczność (czy co tam, nie jestem pewien, pływam tylko rekreacyjnie :P). Znam też kogoś, kto goli włosy pod pachami bynajmniej nie z przyczyn estetycznych, ale dlatego, że ponoć przeszkaszają mu na siłowni. A niektórym owłosienie w pewnych miejscach się po prostu nie podoba i mają do tego święte prawo.
itsdd
starszASek
Posty: 34
Rejestracja: 28 lis 2008, 16:26
Lokalizacja: WW / DD
Kontakt:

Re: Owłosienie, moda i uroda - Ex plaża/basen/jeziora

Post autor: itsdd »

DZIEWICA8 pisze:A mnie z kolei dziwi, że owłosienie u mężczyzn na torsie (klatce piersiowej) może się nie podobać, że ktoś może je golić. Jest to przecież całkowicie normalne i naturalne, a nie coś co trzeba usuwać, jak jakąś chorobę.
DZIEWICA8
u kobiet owlosienie pod pachami i na nogach tez jest naturalne... 8)
czy dziwi Cie to, ze niektorzy krzaki pod pachami uwazaja za malo estetyczne? :wink:
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

No to skoro mowa o włosiu, to czas nadszedł poruszyć temat uszu i nosa, albowiem nikt jeszcze go nie poruszył, a i tam ten pomiot Belzebuba, co dla niektórych, wyrosnąć potrafi :twisted:

No to jak to tam jest, hm? U mnie łyso :roll:
Czczony nie tylko w Chinach
itsdd
starszASek
Posty: 34
Rejestracja: 28 lis 2008, 16:26
Lokalizacja: WW / DD
Kontakt:

Post autor: itsdd »

moj tato sobie nozyczkami do paznokci wlosy i z nosa i z uszu wycina ;) a dziadek brwi regularnie strzyze :D
Awatar użytkownika
Prozak
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:19
Lokalizacja: GZM

Post autor: Prozak »

Czas na mnie, by zabrać głos. Co do owłosienia to tak: nóg nie golę (wtf kto to wymyślił by zwykli faceci golili nogi?), depiluje owłosienie pod pachami :), natomiast na twarzy to zazwyczaj mam 2-3 dniowy zarost. Na plecach włosów nie mam, a jak jakiś wyrośnie to wyrywam - wstyd byłoby się na basenie pokazać. Klata :D średnio owłosiona, jak będzie wymóg to plastry pójdą w ruch.
Krzyż? Najlepiej płonący...
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

(wtf kto to wymyślił by zwykli faceci golili nogi?),
Obstawiałbym starożytnych Egipcjan/Greków. Golenia może i nie popieram; w końcu, zarost na nogach to niezbyt przyjemne uczucie. Najrozsądniejsza jest epilacja laserowa...
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

wtf kto to wymyślił by zwykli faceci golili nogi?
kto wie, ale ciekawa jestem co na to moja babcia :mrgreen: - jej ciężko wytłumaczyć, że u kobiet to jest normalne :P
Najrozsądniejsza jest epilacja laserowa...
najrozsądniejsza, niekoniecznie najtańsza... - niestety... mogli by wynaleźć coś lepszego i bardziej dla ludu :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Cytat:
(wtf kto to wymyślił by zwykli faceci golili nogi?),


Obstawiałbym starożytnych Egipcjan/Greków.
Chyba się pomyliłem w tym miejscu. Jeśli rzeczywiście starożytni pozbywali się owłosienia, to czynili to w raczej nieco bardziej... drastyczny, inwazyjny sposób, krótko mówiąc - wyrywali kudły xD

(Podobnie zresztą było w Japonii w okresie Heian; wówczas kobiety wyskubywały sobie brwi. Brrr)
Cytat:
Najrozsądniejsza jest epilacja laserowa...

najrozsądniejsza, niekoniecznie najtańsza... - niestety... mogli by wynaleźć coś lepszego i bardziej dla ludu Razz
Zgadzam się. Ceny, nawet te najkorzystniejsze, są odstraszające i zachęcają ludzi do samoakceptacji :P

PS Podejrzewam, że gabinety zarabiają na tego typu zabiegach krocie, jako, że koszty związane z epilowaniem są niemal symboliczne w porównaniu z ceną jaką płaci klient.
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ernest pisze:(Podobnie zresztą było w Japonii w okresie Heian; wówczas kobiety wyskubywały sobie brwi. Brrr)
Teraz robią to nie tylko w Japonii :P No może nie wyskubują sobie do cna, ale mimo wszystko typowa regulacja brwi to jednak skubanie. Nie boli, tylko trzeba umiejętnie to robić :P
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Zgadzam się. Ceny, nawet te najkorzystniejsze, są odstraszające i zachęcają ludzi do samoakceptacji :P
widzisz jedni siebie akceptują, a inni zaczynają katować - depilatorami :diabel: , woskiem, albo tracą czas na mniej skuteczne i bardziej bezbolesne metody - maszynka...

Z tym że faktycznie mężczyźni mają w dzisiejszych czasach jeszcze jakiś wybór, kobiety nie bardzo...

hmmm... co do wspomnianej regulacji brwi przez Agnieszkę - to dobrze, ze przeszła już moda na "narysowane brwi" kredką - kiedyś było coś takiego o ile pamiętam, dziewczyny wyskubywały je prawie do cna... niezbyt estetycznie to wyglądało...
Obrazek
Awatar użytkownika
Prozak
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:19
Lokalizacja: GZM

Post autor: Prozak »

Ernest pisze:
(wtf kto to wymyślił by zwykli faceci golili nogi?),
Obstawiałbym starożytnych Egipcjan/Greków. Golenia może i nie popieram; w końcu, zarost na nogach to niezbyt przyjemne uczucie. Najrozsądniejsza jest epilacja laserowa...
w Egipcie niewolnicy depilowali swoich panów / panie. Robili to włosiem wielbłąda, owijali każdy włos włosem wielbłąda i wyrywali. Co do zarostu na nogach, to mnie nie przeszkadza zresztą nie wyobrażam sobie nie posiadać moich "kłaczków" na nogach :lol:
Krzyż? Najlepiej płonący...
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Gdzie czytałeś o takiej metodzie depilacji? Brzmi niesamowicie :)
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
ODPOWIEDZ