test na religijność

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
devon
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 4 maja 2006, 22:44

Re: test na religijno¶æ

Post autor: devon »

a wracając do tematu
wyszedł mi agnostyk aż 75%, co najciekawsze na drugim miejscu buddyzm co poniekąd by sie zgadzało. natomiast na szarym końcu chrześcijanizm...
Salomea

Re: test na religijno¶æ

Post autor: Salomea »

To może przejdźmy od razu do rozbioru zdań na czynniki pierwsze :P :P
Salomea

Re: test na religijno¶æ

Post autor: Salomea »

Ja się dziwię, że chrześcijanizm ma u mnie aż 21 %, to że jest na samym końcu w ogóle mnie nie dziwi. :lol:
Awatar użytkownika
Zibi
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 13 lip 2006, 22:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: test na religijno¶æ

Post autor: Zibi »

Czy ja wiem? Od syntaktyki wolę semantykę czy pragmatykę. :mrgreen:
Prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko siłą samej prawdy, która wnika w umysły jednocześnie łagodnie i silnie...
Awatar użytkownika
espeja
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 3 sie 2006, 18:47
Lokalizacja: Edinburgh

Re: test na religijno¶æ

Post autor: espeja »

Widzę że wzbudził zainteresowanie ten teścik:)

Jeśli chodzi o mój wynik (Satanism) to rzeczywiście nie jestem jakąś straszliwą wyznawczynią; ale po lekturze Biblii Szatana LaVey'a (daawno już temu) stwierdziłam, że nieświadomie wiele z tych satanistycznych regół sama w życiu stosuję. A więc jeśli satanizm nie polega na wierze w diabła ale na wyznawaniu pewnych zasad, to owszem jestem satanistką. I dobrze mi z tym:)
Ciekawość pierwszym stopniem do zrozumienia świata:)
super_sonic
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 5 wrz 2006, 10:21
Lokalizacja: ze świata seksualnych

Re: test na religijno¶æ

Post autor: super_sonic »

heh myslalem ze jestem ateista:)

You scored as agnosticism
Satanism 75%
agnosticism 75%
atheism 58%
Paganism 46%
Judaism 42%
Islam 42%
Buddhism 33%
Christianity 21%
Hinduism 4%

ciekawe skad wzieli ten satanizm, trudno abym nie wierzac w zadne boskie istoty wierzyl w szatana
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: test na religijno¶æ

Post autor: alicja »

Ten "satanizm" tam nie ma nic wspólnego z mordowaniem czarnych kotów i odwracaniem krzyży na cmentarzach. To raczej wiara w siebie, postawa odważna i otwarta wobec świata, z przekonaniem, że wiele można samemu. Tak mi się wydaje.
Salomea

Re: test na religijno¶æ

Post autor: Salomea »

Mi też się tak wydaje (kotów wprawdzie nie lubię, ale żadnego jeszcze nie zamordowałam) :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
Zibi
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 13 lip 2006, 22:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: test na religijno¶æ

Post autor: Zibi »

alicja pisze:Ten "satanizm" tam nie ma nic wspólnego z mordowaniem czarnych kotów i odwracaniem krzyży na cmentarzach. To raczej wiara w siebie, postawa odważna i otwarta wobec świata, z przekonaniem, że wiele można samemu. Tak mi się wydaje.
Tak też był on "zdefiniowany" na powyższej stronce.
Prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko siłą samej prawdy, która wnika w umysły jednocześnie łagodnie i silnie...
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: test na religijno¶æ

Post autor: ewutek »

Zrobiłam kiedyś ten "test" wg którego aż 71% zadeklarowanych przeze mnie poglądów jest zbieżnych z islamem, w 69% z agnostycyzmem... zaś tylko (aż!) w 33% z judaizmem. (:
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: test na religijno¶æ

Post autor: trujaca »

Kosmitka, mamy remis ;) Tez myslalam, zem ateistka, a tu prosze. Zastanawia mnie tylko to 8% na koncu, powinno byc -100% ;)

Satanism 96%
Buddhism 67%
Paganism 67%
agnosticism 67%
atheism 58%
Islam 50%
Judaism 50%
Hinduism 21%
Christianity 8%

Co do satanizmu, to wlasciwie zasady przezen gloszone niewiele roznia sie od pogladow ateistow, zdaje sie, ze Alicja najlepiej ujela to jednym zdaniem. Cala ta biblia i magia to tylko otoczka, przynajmniej takie wrazenie odnosze; doszlam tez do wniosku, ze magia to tyle samo co tzw. "glowologia" (polecam teorie Babci Weatherwax zamieszkalej w ksiazkach Pratchetta;) ), umiejetnosc manipulowania umyslami, zarowno swoim(i), jak i innych..


ps: Satanisci kiedy umawiamy sie na czarna msze? ;) Zalatwcie jakies koty :D
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: test na religijno¶æ

Post autor: ewutek »

Moim zdaniem satanizm to nie tyle ateizm, co egoteizm... coś grubo zakrawającego na egotyzm, mający raczej nikły związek z religią, funkcjonujący w odniesieniu do chrześcijaństwa jako antyteza. Ale wg mnie to zwykły izm, który wydawał mi się kiedyś atrakcyjny.
Salomea

Re: test na religijno¶æ

Post autor: Salomea »

trujaca pisze:Co do satanizmu, to wlasciwie zasady przezen gloszone niewiele roznia sie od pogladow ateistow, zdaje sie, ze Alicja najlepiej ujela to jednym zdaniem. Cala ta biblia i magia to tylko otoczka, przynajmniej takie wrazenie odnosze; doszlam tez do wniosku, ze magia to tyle samo co tzw. "glowologia" (polecam teorie Babci Weatherwax zamieszkalej w ksiazkach Pratchetta;) ), umiejetnosc manipulowania umyslami, zarowno swoim(i), jak i innych..
ps: Satanisci kiedy umawiamy sie na czarna msze? ;) Zalatwcie jakies koty :D
To może w najbliższą pełnię robimy sabat, czy czarną mszę. Kota mogę pożyczyć od sąsiadów, tylko trzeba będzie go oddać. :mrgreen:
A ja właśnie czytam "Trzy wiedźmy" Pratchetta. :D
Awatar użytkownika
Zibi
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 13 lip 2006, 22:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: test na religijno¶æ

Post autor: Zibi »

Dobrze wiedzieć o waszych planach. Teraz zasłużę się dla wiary i powiadomię św. Inkwizycję :twisted:

O kurcze, zapomniałem że ją rozwiązano. No cóż, upiecze się wam :mrgreen:
Prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko siłą samej prawdy, która wnika w umysły jednocześnie łagodnie i silnie...
Salomea

Re: test na religijno¶æ

Post autor: Salomea »

No właśnie, Zibi też możesz wpaść na mały sabacik, tylko weź ze sobą jakiegoś kota, tych nigdy nie za dużo. :wink: :mrgreen:
ODPOWIEDZ