Rycerze i księżniczki

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

To była ironia, Wyrwana_z_kontekstu :wink:
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Post autor: chochol »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Ja jakiś czas temu strasznie się wkurzyłam na takiego jednego i powiedziałam mu kilka bardzo gorzkich słów. On nie dość, że po fakcie przeprosił mnie za swoje zachowanie, to nadal o mnie pamięta i ostatnio złożył mi przemiłe życzenia z okazji urodzin.
tylko szkoda, że czasami trzeba się wkurzyć i "przywołać" rycerską postawę
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

chochol pisze:
tylko szkoda, że czasami trzeba się wkurzyć i "przywołać" rycerską postawę
I nie na wszystkich panów to działa. ;)
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

I nie na wszystkich panów to działa. Wink
Racja bo aby coś przywołać, to najpierw trzeba to mieć. :lol:
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Winkie pisze:
I nie na wszystkich panów to działa. Wink
Racja bo aby coś przywołać, to najpierw trzeba to mieć. :lol:
Właśnie. Niektórzy wymagają od nas pełnowymiarowej "kobiecości", tymczasem ich własna "męskość" pozostawia wiele do życzenia. xD
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

ich własna "męskość"
Męskość? :lol: Ja tam się zastanawiam czy tzw. "męskość" co poniektórych z nich przynajmniej miała zaszczyt poleżeć obok Męskości. :lol:
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Winkie pisze:
ich własna "męskość"
Męskość? :lol: Ja tam się zastanawiam czy tzw. "męskość" co poniektórych z nich przynajmniej miała zaszczyt poleżeć obok Męskości. :lol:
xD

Widzę, że mamy podobne doświadczenia. Może nawet znamy tych samych "mężczyzn" albo wciąż mamy nieszczęście do tego samego typu?
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Może nawet znamy tych samych "mężczyzn"
Na pewno. :wink:
wciąż mamy nieszczęście do tego samego typu?
Nietrudno wszak na niego trafić - będzie to z 99 % męskiej populacji. :mrgreen:
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

rycerz to rycerz, zawsze skory pomóc białogłowie Smile
A ktora z Was, moje drogie, wyemancypowane panie, zachowuje sie w sposob przystojacy bialoglowie? :> Mam dac liste osiagniec ruchu emancypantek, ktore nalezaloby cofnac, by wrocic Wam prawdziwych rycerzy?

Czy moze wystarczy, ze bez pozwolenia mezczyzny kobieta nie mogla sie odzywac, a jej glowna funkcje to dekoracyjna i rozplodowa (koniecznie meski pierworodny).
Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 19:17 przez bodolsog, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Winkie pisze: Nietrudno wszak na niego trafić - będzie to z 99 % męskiej populacji. :mrgreen:
Widzę, ze jesteś optymistką. Cały 1%, no, no. :diabel:
bodolsog pisze: a jej glowna funkcje to dekoracyjna i rozplodowa (koniecznie meski pierworodny).
Niektórzy nadal przypisują kobiecie funkcję wyłącznie dekoracyjną. Nieważny charakter, intelekt, poczucie humoru, życzliwość, troska, liczy się, żeby stała "u boku pana" wystrojona jak małpiszon z domu uciech. :diabel:
Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 19:24 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 3 razy.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Równouprawnienie należy się kobietom. To dziwne, że aby mężczyzna był wobec kobiety szarmancki i uprzejmy ta musi stanowić "element dekoracji wnętrz"... Mężczyzna natomiast w każdej sytuacji wymaga od kobiety, aby była uprzejma.
Widzę, ze jesteś optymistką. Cały 1%, no, no.
Tak, wiara w ludzi. To ważne. 8)
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Winkie pisze:Równouprawnienie należy się kobietom. To dziwne, że aby mężczyzna był wobec kobiety szarmancki i uprzejmy ta musi stanowić "element dekoracji wnętrz"... Mężczyzna natomiast w każdej sytuacji wymaga od kobiety, aby była uprzejma.
Coz, nie ja napisalem Biblie i nie ja rozpoczalem ten caly cyrk :diabel:

Nawiasemn wiecie, ze Starozytni umieszczali mityczna (jedyne znane matriarchalne panstwo w hist. ludzkiej mysli) kraine Amazonek gdzies na polnocy pomiedzy morzem a gorami? Jak ulal ten nasz nieszczesny kraj. A Szwajcarzy do 1978 r. nie pozwalali glosowac kobietom i zobaczcie jacy bogaci :diabel: :P
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Coz, nie ja napisalem Biblie i nie ja rozpoczalem ten caly cyrk
Autorami Biblii byli mężczyźni. A powstawała za patriarchalnych czasów...
Starozytni umieszczali mityczna kraine Amazonek gdzies na polnocy pomiedzy morzem a gorami
Nie, to była wersja średniowieczna, poza tym twierdzono, że owszem i nad Bałtykiem, ale też na terenach dzisiejszej Norwegii. A nikt chyba nie powie, że Norwegia zaliczana jest do biednych krajów...
W starożytności krainę Amazonek umieszczano nad wybrzeżem Morza Czarnego, co potwierdziły wykopaliska archeologiczne w 2001 roku.
A Szwajcarzy do 1978 r. nie pozwalali glosowac kobietom i zobaczcie jacy bogaci
Oszczędności prowadzone na dyskryminowanej płci...
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Winkie pisze:W starożytności krainę Amazonek umieszczano nad wybrzeżem Morza Czarnego, co potwierdziły wykopaliska archeologiczne w 2001 roku.
Masz gdzies pod reka, gdzie moglbym o tym poczytac? Albo chociaż gdzie moglbym cos o tym znalezc?

Jeśli idzie Ci o kurchany stepow kazachstanu to z konkretow mam tylko, ze ich było ok. 15%. więc nie Amazonki, tylko parytet :P
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

bodolsog pisze:
rycerz to rycerz, zawsze skory pomóc białogłowie Smile
A ktora z Was, moje drogie, wyemancypowane panie, zachowuje sie w sposob przystojacy bialoglowie? :>
Słowo " białogłowa" w języku staropolskim oznaczało kobietę zamężną. Nazwa wzięła się od białego czepca nakładanego mężatkom. :P
Quirkyalone
ODPOWIEDZ