Filmy z gornej i dolnej polki

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: marisaxyz »

" Helikopter .." też zrobił na mnie duże wrażenie, rzeczywiście mocny film, bardzo dobrze zrobiony i zagrany
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: Viljar »

Mój obecny faworyt z górnej półki jest dość niecodzienny. "Iron Sky" - film, co do którego podejrzewałem, że będzie "zwyczajną" czarną komedią w klimacie fantastycznym, okazał się bardzo inteligentną grą z widzem i jego znajomością historii kina. Do tego dokładamy inspirację "Doktorem Strangelove", ośmieszenie dosłownie wszystkiego - począwszy od amerykańskiej polityki, a skończywszy na feministkach, i mamy (niemal) doskonałą satyrę na współczesność. Do tego końcówka, która wbija w fotel i autentycznie wyciska łzy z oczu. Zdecydowanie polecam, nie tylko fanom SF.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: marisaxyz »

tak myślałam ostatnio o tym filmie, i sam pomysł wydał mi się tak absurdalny że nie mogłam uwierzyć że mogłoby wyjść z tego coś fajnego, no ale skoro mówisz że całkiem niezły to chyba się skuszę
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: Viljar »

Oczywiście to moja prywatna opinia, ale "Iron Sky" jest zdecydowanie najbardziej oryginalnym filmem ostatnich lat, chociaż przyznam, że ktoś "mało oblatany" w kinie może nie wyłapać wszystkich nawiązań i uzna obraz za nieudany. Pozwolę sobie na małą reklamę - tutaj mała recenzja; bez spojlerów, więc można czytać :D

http://www.filmweb.pl/user/Apostle_Viljar/blog/542341
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: marisaxyz »

ciekawa recenzja i jestem pewna że film na pewno by mi się spodobał , tylko właściwie gdzie go teraz obejrzeć? :(
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: Viljar »

To już go nie ma? Czułem, że się spotka ze zrozumieniem w stopniu takim, żeby wylecieć z kin dość szybko, ale żeby aż tak? Trudno, chyba musisz poczekać na DVD, chyba że ktoś gdzieś go już wrzucił do sieci.

EDIT: Zaraz, w multipleksach nadal jest, przynajmniej w Gdańsku, więc gdzie indziej chyba też?
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Filmy z gornej i dolnej polki

Post autor: marisaxyz »

myślę że gdzieś na pewno jest, ale u mnie kino zlikwidowali jakieś dwa lata temu, a do multipleksu do mam bardzo daleko więc filmy oglądam w sieci, dlatego mam nadzieję że w końcu gdzieś się natknę na ten tytuł
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
ODPOWIEDZ