Skad sie biora wasze ksywy?

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
Zibi
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 13 lip 2006, 22:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: Zibi »

Czy w tej książce bądź tym mieście było/jest coś niezwykłego, czy też po prostu spodobała Ci się jedynie nazwa?
Prawda nie inaczej się narzuca, jak tylko siłą samej prawdy, która wnika w umysły jednocześnie łagodnie i silnie...
Awatar użytkownika
espeja
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 3 sie 2006, 18:47
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: espeja »

niewiele się tam działo; to było miasteczko, które po drodze mijał główny bohater. po prostu nazwa została mi w pamięci, była jakaś taka dźwięczna:)
Ciekawość pierwszym stopniem do zrozumienia świata:)
Awatar użytkownika
Prozalinka
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 25 wrz 2006, 11:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: Prozalinka »

Kamikola pisze:Nie wstydze sie tego! Moja ulubiona kreskowka jest Dragon Ball!!! Tak! Mam ulubiona kreskowke!
"Dragon Ball" również zaliczam do swoich ulubionych anime ^^ mam do niego ogromny sentyment :mrgreen: a Piccolo był zdecydowanie i moją ulubioną postacią ^__^ (w ogóle podobała mi się cała Namek :mrgreen: taka miła, pokojowa, pełna harmonii planeta i jej społeczność ^^ ).
(uwaga żenująca anegdotka Xp : Pamiętam, że kiedyś znajomy zapytał o mój ideał faceta Xp a mnie się wymknęło pierwsze co przyszło mi do głowy i wyskoczyłam z Piccolo Xp znajomy (zorientowany w temacie mangi i anime x3) spojrzał na mnie dziwnie acz wyjątkowo wymownie i powiedział coś w rodzaju "Podobają ci się zieloni, bezpłciowi kosmici?" na co ja odparłam buntowniczo "Nooo..." xD heh x3 w sumie myślę sobie teraz po latach, że coś w tym jednak musiało być ;3
Ardelia pisze:zawsze mi sie wydawalo, ze Yans to w ogole niezla fujara...eee, Ardelia fajniejsza. ;) Aurora tez sympatyczna.
"Yansa" czytałam :3 co prawda dawno temu -,-" ale nadal przechowuję kilka zdobycznych albumów x3 (Yans jak na głównego bohatera faktycznie nie był zbyt interesujący... :roll: widać nie tylko Rosińskiemu w ogóle lepiej wychodzą postacie kobiece x3 i André Paul Duchateau miał ten sam problem Xp) jednak jeśli chodzi o Grzegorza Rosińskiego i Jean'a Van Hamme to prawdziwą fascynacje :rozowe: wzbudziła u mnie swego czasu ich wspólna seria "Thorgal" ^^ zwłaszcza postać Kriss de Valnor :mrgreen: ("Łucznicy" stanowią chyba najbardziej udany album ^^ ale lubię też mini sagę o Tanatlocu ;3 zresztą wszystkie xD )
Jędza z niej była nie powiem xD ale za to wiedziała czego chce od życia i umiała o to walczyć ;3 zdecydowanie w przeciwieństwie do Aarici miała zapatrywania feministyczne :wink: wyzwolona, odważna, samodzielna, pewna siebie, właściwie w dużej mierze samowystarczalna x3 po prostu twarda babka ;3

A co do mojej ksywki... chciałam, żeby to było coś kojarzącego się z książkami ^,^' ale wszelkie pochodne od tego słowa brzmiały co najmniej dziwnie xD => książkolinka, książkolanka :? (nie wspominając o cudach wyprawianych przy ewentualnym anagramie Xp ) a "książka" zdecydowanie zbyt prosto Xp w końcu stanęło na pochodnym "Prozy" x3
"All that we see or seem
Is but a dream within a dream"
~ Edgar Allan Poe "A Dream Within A Dream" => Joan Lindsay "Picnic at Hanging Rock" ~ xD
Salomea

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: Salomea »

Prozalinka pisze:A co do mojej ksywki... chciałam, żeby to było coś kojarzącego się z książkami ^,^' ale wszelkie pochodne od tego słowa brzmiały co najmniej dziwnie xD => książkolinka, książkolanka :? (nie wspominając o cudach wyprawianych przy ewentualnym anagramie Xp ) a "książka" zdecydowanie zbyt prosto Xp w końcu stanęło na pochodnym "Prozy" x3
Ja myślałam, że ta ksywa raczej jest inspirowana prozaciem. Widać o czym ja myślę. :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2006, 11:06 przez Salomea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Prozalinka
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 25 wrz 2006, 11:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: Prozalinka »

Salomea pisze:Ja myślałam, że tak ksywa raczej jest inspirowana prozaciem. Widać o czym ja myślę. :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Em... (poważnie rozważa kwestię opatulenia się w białą flagę -,-" ) powinnam jednak żyć w XIX wieku =_="
najlepiej epoce wiktoriańskiej Xp
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2006, 11:13 przez Prozalinka, łącznie zmieniany 1 raz.
"All that we see or seem
Is but a dream within a dream"
~ Edgar Allan Poe "A Dream Within A Dream" => Joan Lindsay "Picnic at Hanging Rock" ~ xD
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: clouds clear »

A mój to tytuł piosenki Lamb - [Between Darkness and Wonder]05 - Clouds Clear :D
Akurat słuchałam , jak postanowiłam się zarejestrować. :wink:
nawiasem mówiąc niezły kawałek :D :wink:
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: trujaca »

Mój nick jest ksywką nadaną przez znajomych mojej drugiej postaci z MUDa - narwanej, impulsywnej psychopatki, a wiąże się z czerwonymi koralami jako zbiornikiem jadu ;)
Tak już zostało, a gdybym miała wymyślać coś nowego, to pewnie do dziś nie mogłabym się zdecydować ;)
Ja myślałam, że ta ksywa raczej jest inspirowana prozaciem. Widać o czym ja myślę.
Miałam podobne wrażenie :mrgreen: :D
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Awatar użytkownika
GwiazdoOKa
starszASek
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2006, 21:20

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: GwiazdoOKa »

Mnie się bardzo podobała postać Królowej Ardelii (despotyczna i okrutna,ale i niezależna feministka,która skrzydlatych chłopaków trzymała twardą ręką pod swoimi totalitarnymi rządami, samotna i zarazem świadoma swojej kobiecości :) )...Poza tym uwielbiam rysownika Rosińskiego.Czytałaś pewnie Thorgala,czy Sznikla... jak nie to polecam (ten ostatni dość ostry, bo naszpikowany erotyką i okrucieństwem,ale ciekawy i poruszający rożne problemy i mający wiele odwołań choćby do. Hobbita czy Odysei Kosmicznej 2001)!
A co do mojej 'ksywy', to interesuję się AStrologią i AStronomią,a jako niepoprawny romantyk wciąż spoglądam w gwiazdy :roll:
Pozdrawiam wszystkich :wink:
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: magellan »

cytat:

.."A co do mojej 'ksywy', to interesuję się AStrologią i AStronomią"

C E L E S T I A ?

http://www.shatters.net/celestia/ (jesli nie znasz - polecam. :wink:)

magellan :wink:
Awatar użytkownika
GwiazdoOKa
starszASek
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2006, 21:20

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: GwiazdoOKa »

Dziękuję drogi Magellanie za link:D... próbuję ściągnąć 'Celestie' ,zobaczymy czy mój "staruszek" ją uruchomi,bo googleearth niestety kaput :cry: ... noooo super jednak program działa- rewelacja :mrgreen: Jak posiadasz jeszcze jakieś ciekawostki, to polecam moją osobę!!
Ściskam moooocno,papaty :lol:
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: magellan »

ciekawostki? owszem, chetnie - ja mam tylko same ciekawostki. :mrgreen:

lecz na razie nie starczy mi troche na to czasu - odezwie sie tu u was za 2 tygodnie, bo jade do polski. musze sie jutro pakowac.

magellan :wink:
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: ewutek »

Za moim pseudonimem nie kryje się żadna tajemnica. To po prostu karykatura imienia (:
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: klapouchy »

Od wiecznie marudzącego osiołka :P
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: Kuba »

Kuba to poprostu moje imię. Coraz żadziej ktokolwiek zwraca się do mnie używając mojego orginalnego imienia :( więc nie używam żadnych pseudonimów. DOLA DZIS MAM
A może ja poprostu jestem egocentryczny :? :wink: Też może być taka możliwość. :)
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Re: Skad sie biora wasze ksywy?

Post autor: Honzol »

moja jest karykaturka czeskiego imienia Hązik ;-)

pzdr
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
ODPOWIEDZ