MBTI / Enneagram

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Jakie jest Twoje MBTI?

INTP
12
23%
INTJ
7
13%
INFP
16
31%
INFJ
10
19%
ISTP
1
2%
ISTJ
2
4%
ISFP
0
Brak głosów
ISFJ
0
Brak głosów
ENTP
0
Brak głosów
ENTJ
1
2%
ENFP
1
2%
ENFJ
0
Brak głosów
ESTP
0
Brak głosów
ESTJ
0
Brak głosów
ESFP
0
Brak głosów
ESFJ
2
4%
 
Liczba głosów: 52

Senny
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 1 sty 2021, 05:30

Re: MBTI / Enneagram

Post autor: Senny »

INFP-T
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: MBTI / Enneagram

Post autor: AlterEcho »

urtika pisze: 17 kwie 2021, 12:17 Według testu, który zapodał EineKleineNachtmusik, INTP-T Logician
Mam tak samo :)
nnnxx
ASiołek
Posty: 54
Rejestracja: 13 kwie 2021, 18:27
Lokalizacja: DG

Re: MBTI / Enneagram

Post autor: nnnxx »

Bawienie się eneagramem jest zabawą zabobonną i należy się z tego wyspowiadać.
Krzyś. :)
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: MBTI / Enneagram

Post autor: AlterEcho »

nnnxx pisze: 14 lip 2021, 10:59 Bawienie się eneagramem jest zabawą zabobonną i należy się z tego wyspowiadać.
To jest zwykły test pop-psychologiczny. Mało wiarygodny, ale okultyzmu w tym nie ma.
FilipC
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2021, 20:11

Re: MBTI / Enneagram

Post autor: FilipC »

Dokładnie, oba te testy to taki pic na wodę fotomontaż i mam nadzieję że nikt nie traktuje ich zbyt poważnie.

Dlaczego uważam MBTI za mało wiarygodne? Otóż załóżmy że chcemy określić poziom zdrowia danej osoby. Bierzemy pod uwagę różne czynniki: wagę, poziom aktywności fizycznej, ilość warzyw w diecie... I zamiast masę ciała wyrazić w kilogramach decydujemy się wybrać dwa krańce skali: anorektyk oraz otyły. Staramy się każdego przyporządkować do danej kategorii.

To tak jak z wyborem introwertyk/ekstawertyk w MBTI

Najbardziej wiarygodnym testem osobowości jest Big Five, ale MBTI to źródło fajnych memów :D

Według MBTI jestem INTJ. Opis wiernie oddaje moje myślenie. Jednakże nie jest on do końca ścisły. Ciekawe czy działa tu też efekt horoskopowy?

Pozdrawiam!
Foxtrot
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2021, 21:44

Re: MBTI / Enneagram

Post autor: Foxtrot »

ISTP Virtuso
Lubię ten test, ma bardzo trafne opisy (przynajmniej u mnie)
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: MBTI / Enneagram

Post autor: Mikenoge »

FilipC pisze: 27 lip 2021, 05:23 Dokładnie, oba te testy to taki pic na wodę fotomontaż i mam nadzieję że nikt nie traktuje ich zbyt poważnie.

Dlaczego uważam MBTI za mało wiarygodne? Otóż załóżmy że chcemy określić poziom zdrowia danej osoby. Bierzemy pod uwagę różne czynniki: wagę, poziom aktywności fizycznej, ilość warzyw w diecie... I zamiast masę ciała wyrazić w kilogramach decydujemy się wybrać dwa krańce skali: anorektyk oraz otyły. Staramy się każdego przyporządkować do danej kategorii.

To tak jak z wyborem introwertyk/ekstawertyk w MBTI

Najbardziej wiarygodnym testem osobowości jest Big Five, ale MBTI to źródło fajnych memów :D

Według MBTI jestem INTJ. Opis wiernie oddaje moje myślenie. Jednakże nie jest on do końca ścisły. Ciekawe czy działa tu też efekt horoskopowy?

Pozdrawiam!
Ale MBTI wychodzi mi dobrze. Tzn opisy są dobre.
Big Five zrobiłem, i też wyszedł ciekawie bliski, ale dogłębna analiza pozwoli mi stwierdzić czy jest wiarygodny bo nie było kiedy poczytać w pełni wyniku.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
FilipC
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2021, 20:11

Re: MBTI / Enneagram

Post autor: FilipC »

Możliwe że opis dobrze oddaje cechy Twojej osobowości ale czy rzetelnym jest bycie sędzią we własnej sprawie ? ;)
Foxtrot
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2021, 21:44

Re: MBTI / Enneagram

Post autor: Foxtrot »

Nawiązujesz teraz do samego testu, który jak większość testów psychologicznych jest oparty na samoocenie, bo nie mamy jeszcze dobrych narzędzi do bardziej obiektywnego pomiaru? ^^
Awatar użytkownika
Mirek
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 9 sie 2021, 12:49

Re: MBTI / Enneagram

Post autor: Mirek »

INFP here.
Ja tam lubię MBTI. Można się w to zagłębiać dla śmiechu i memów, ale coś ciekawego też się da wyciągnąć.
Teraz się zastanawiam czy ogólnie osoby aseksualne mogą mieć lekką skłonność do introwertycznych osobowości czy to raczej introwertycy są częściej aktywni w internecie niż ekstrawertycy.
ODPOWIEDZ