Czy jesteś zdecydowany/a przeżyć całe swoje życie bez seksu?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy jesteś zdecydowany/zdecydowana przeżyć całe swoje życie bez seksu?

Czas głosowania minął 16 gru 2008, 14:09

Zdecydowanie tak
15
23%
Raczej tak
15
23%
Raczej nie
5
8%
Zdecydowanie nie
2
3%
Nie wiem //nie jestem pewny/ pewna
17
26%
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem/ nie zastanawiałam
12
18%
 
Liczba głosów: 66

Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Czy jesteś zdecydowany/a przeżyć całe swoje życie bez seksu?

Post autor: DZIEWICA8 »

No to może teraz ja się wypowiem. Zaznaczyłam odpowiedź drugą: "raczej tak". Właściwie, gdy o tym sobie pomyślę, to wydaje mi się niemożliwe, żeby w moim życiu zdarzył sie kiedyś jakiś seks. Po prostu niemożliwe i już. Jednak przeważnie odbieram, to tak jakbym to nie ja o tym decydowała, lecz jakaś siła wyższa, może Bóg. Czasami też myślę, że to ja o tym decyduje i celowo unikam seksu, jednak tak jest rzadziej, przeważnie zwycięża we mnie to myślenie o sile wyższej. Reaguję na to różnie, w zależności od tych moich paskudnych zmiennych nastrojów. Czasem podchodzę do tego obojętnie - po prostu tak musi być i już, czasem się z tego cieszę i myślę, że seks to nic atrakcyjnego i nie ma czego żałować, czasem mam pretensje do tej siły wyższej i do całego świata i wtedy czuje sie bardzo podle. Nienawidzę tego ostatniego stanu, chciałabym go nigdy nie doświadczać, ale czasem mnie dopada i nic nie mogę na to poradzić.
Tak wiec zaznaczyłam odpowiedź drugą: "raczej tak". Raczej jestem zdecydowana, tak na 99 %.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Zdecydowanie tak.
Bedę się starała bronić przed czymś, co mnie nie interesuje, nie jest częścią mojego życia.
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Honzol »

odp druga od gory...
jak nikt mnie nie zalatwi na tzw spiocha albo cos :shock: :xmrgreen: to do konca nie bede ten tego :xwink:
pzdro
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

A ja pewnie zdziwię niejedną osobę, bo wcale nie zaznaczyłam odp. nr 1 :P
Awatar użytkownika
Honzol
AStral
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lis 2006, 20:44
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Honzol »

Bardzo Dziwna Osoba pisze:A ja pewnie zdziwię niejedną osobę, bo wcale nie zaznaczyłam odp. nr 1 :P
niech zgadne wybralas odp nr: 2,5 lub 6
Obrazek
Obrazek
नमस्ते
Tyle jest Swiatow ile Ludzi na Ziemi... .. .
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Honzol pisze:
Bardzo Dziwna Osoba pisze:A ja pewnie zdziwię niejedną osobę, bo wcale nie zaznaczyłam odp. nr 1 :P
niech zgadne wybralas odp nr: 2,5 lub 6
Mnie nie zaskoczyłaś (sorry!)
Ja typuję, że 2.
Czarno to widzę...
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

:lol: Ktoś napisał, że jak ktoś jest negatywnie nastawiony wobec seksu i się nim brzydzi i boi , to wybierze pewnie odp nr 1 a ja wybrałam przedostatnią :D bo nigdy nie wiadomo co mi odbije.
Awatar użytkownika
Ariel
mASełko
Posty: 103
Rejestracja: 11 gru 2007, 21:54
Lokalizacja: Katowice i okolice

Post autor: Ariel »

No cóż, dobra ta ankieta ale trudno się zdecydować :lol: Wydaje mi się, że określenie "czy jesteś zdecydowany" nie jest tutaj do końca właściwe. Jak ktoś już zauważył, to nie jest właściwie kwestia decyzji.

Zaznaczyłem odp. przedostatnią ("nie wiem/nie jestem pewny"). Przeżyłem 30 lat bez seksu i jakoś nie odczuwam że mi tego brakuje. :) Pewnie przeżyję drugie 30 też bez seksu, ale nie wiem na ile jest to kwestia mojej decyzji (moim zdaniem, jeśli ktoś decyduje się na życie bez seksu, to to nie aseksualizm, tylko celibat).

Owszem, czasem zdarza się (ostatnio częściej niż kiedyś) że tak sobie myślę, że dobrze byłoby poznać miłą dziewczynę myślącą tak jak ja (nawet nie powiedziałbym "partnerkę", bo to raczej dość jednoznacznie się kojarzy), aby mieć do kogo się przytulić i szczerze porozmawiać. A po chwili znowu nachodzą mnie myśli - "ale po co, źle ci samemu"? Ja jestem jakiś dziwny, właściwie to nawet nie wiem czy mi dobrze czy źle samemu :?
Salomea

Post autor: Salomea »

Pytanie mogłoby brzmieć "czy jesteś pewny, że przeżyjesz całe życie bez seksu?" albo jeszcze inaczej. Ale w sumie na jedno wychodzi, ja jestem i pewna i zdecydowana. :lol: Dla mnie pocałunki, jakieś obściskiwania itd. to totalna abstrakcja, nie wiem po co miałabym to robić. :shock: :lol: Więc wiem też, że żadnego seksu nie będzie. Decyzję podjęły za mnie geny. Skoro urodziłam się jako as, to nie przemienię się nagle w homo, czy hetero. :wink:
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Czy jesteś zdecydowany/a przeżyć całe swoje życie bez seksu?

Post autor: DZIEWICA8 »

No tak. Pytanie rzeczywiście mogłoby brzmieć inaczej. Gdy zakładałam tą ankietę, to przyszło mi na myśl jeszcze inna wersja tego pytania: Czy jesteś gotowy/gotowa, aby przeżyć całe swoje życie bez seksu? Wydaje mi się, że różnica jest niewielka, bo skoro ktoś jest na coś gotowy, to jest też na to zdecydowany i odwrotnie. Mogłabym zmienić to pytanie, ale wydaje mi się, że to jest niepotrzebne, bo wszyscy zrozumieli, o co chodzi. Poza tym ankieta trwa już jakiś czas i na zmienianie pytania jest już chyba za późno. Może, więc zamiast tego wyjaśnię o co konktertnie mi chodziło. Mianowicie: Czy jesteście gotowi przeżyć całe swoje życie bez seksu, Czy jesteście pewni, że tak właśnie będzie w Waszym życiu, Czy nie przeraża Was taka perspektywa (deklaracja na całe życie, czyli na bardzo długi czas), Czy przewidujecie, że kiedyś może coś się w Waszym życiu odmienić, Czy chcecie już zawsze żyć tak jak teraz, itd., itp.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Inna
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:43

Post autor: Inna »

Ja zaznaczylam opcje nr 2.,choc tak szczerze mowiac do seksu nigdy mnie nie ciagnelo,choc kto wie...Ale musialby zostac spelniony jeden warunek - naukowcy musieliby stworzyc 100% skuteczny srodek antykoncepcyjny,to moze bym sie zastanowila:?
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

100% pewność daje chyba tylko sterylizacja :roll:
Czczony nie tylko w Chinach
Inna
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 24 paź 2007, 22:43

Post autor: Inna »

Podobno nawet i sterylizacja nie jest w 100% skuteczna :(
Awatar użytkownika
naomi_p
ASter
Posty: 637
Rejestracja: 30 sie 2007, 16:30
Lokalizacja: Zhongguo (Państwo Środka)

Post autor: naomi_p »

Sądzę jednak, że załatwia 100% sprawy;) Zawsze pozostaje naturalny kalendarzyk :P I też można mieć 100% pewności... :)
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Jest jeden jedyny w 100% pewny środek antykoncepcyjny. Brak seksu :xmrgreen:
ODPOWIEDZ