Zdarzyła Ci się kiedyś okazja?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Miałeś/-aś kiedyś okazję?

Tak
112
71%
Nie
46
29%
 
Liczba głosów: 158

Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

Ale ta piosenka była taka smutna, przybijająca trochę:

Und der Wald, er steht so schwarz und leer
Weh mir oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr...


czy jakoś tak, może coś przekręciłem bo z pamięci :)
A co to za marzenie, które przybija zamiast pocieszać?
To może lepiej tak:

Ich weiss nicht wie du heisst
Doch ich weiss dass es dich gibt....
itd.

To chyba lepsze podejście do tematu:)
Prawda jest taka, że znam się na tych sprawach jak świnia na gwiazdach. Tego rodzaju uczucia wyższe to dla mnie sfera niemal zupełnie nieodkryta.
A zaraz dostanę ochrzan od Administracji bo temat jest o jakichś tam okazjach na seks a ja tu o.... Rammsteinie!
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Ale refren ma cudowny; a kto powiedział że miłość nigdy nie boli, nie wpędza w depresje, nie jest przyczyną samobójstw czy zabójstw z zazdrości? Tylko chyba w żałosnych romansidłach to uczucie tak piękne i nieskalane że aż obrzydliwym się wydaje i niemającym nic wspólnego z rzeczywistością.
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

Moim zdaniem obydwie koncepcje w realnym życiu nie mają racji bytu. Chodzi o coś zupełnie innego. Ale co ja tam wiem....
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

A co ma rację bytu w realnym życiu które jest coraz bardziej pokręcone?
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

Nie mam pojęcia, co ma rację bytu tzn szansę powodzenia w tym po...kręconym dzisiejszym swiecie. Mogę tylko napisać jak ja to sobie naiwnie wyobrażam, przedstawić listę życzeń nie do spełnienia.
Wyjść na kretyna na tym forum a potem przyznać rację tym którzy twierdzą, że się nie da i dorabiać ideologię jak to mi jest dobrze samemu, jakieś bzdury o samorealizacji itd.
A jak to sobie wyobrażam? A no tak: zamiast bólu i depresji- szczęście, zamiast zazdrości- poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, zamiast romantycznych megauniesień (właściwych chyba tylko s-om w czasie młodzieńczej burzy hormonów) spokój,rozsądek, wspólne budowanie szczęścia bez strachu przed samotnością na starość. Zamiast tandetnych romansideł (obrzydliwych, bo podszytych fałszem)- szczerość....
A ja mam nawalone we łbie, jeżeli w tym wieku w takie bajki wierzę. O!
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Mieć nadziei nikt Ci nie może zabronić, ale znasz kogoś komu to się udało? To się wydaje piękne i trochę podobne do opowieści o szklanych domach. Nawyobraża sobie człowiek nie wiadomo czego a później zderza się z brutalną rzeczywistością i zostają same odłamki.
Ale fajnie że jesteś optymistą, też bym czasami chciała nią być.
Awatar użytkownika
dea
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 13 lis 2010, 00:22
Lokalizacja: śląsk

Post autor: dea »

Unheilig76 pisze:zamiast romantycznych megauniesień (właściwych chyba tylko s-om w czasie młodzieńczej burzy hormonów) spokój,rozsądek
Sądzę, że romantyzm nie jest ściśle związany z wiekiem i hormonami. Zresztą dlaczego nie miałby być udziałem ASów? Czy romantyczny AS jest tak abstrakcyjny jak niezidentyfikowane obiekty latające?
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

dea pisze: Czy romantyczny AS jest tak abstrakcyjny jak niezidentyfikowane obiekty latające?
W te drugie wierzę, a w pierwszą ani trochę (to dopiero sci-fi).
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

marchewa pisze:Mieć nadziei nikt Ci nie może zabronić, ale znasz kogoś komu to się udało?
Tak! Znam. Naprawdę! To są przykłady z mojego otoczenia. Chociażby mój kolega z pracy, którego uważałem za furiata, bezmyślnego prymitywnego świra o cechach psychopaty,niezdolnego do jakichkolwiek uczuć czy głębszych myśli. Ciężka choroba jego żony i jego zachowanie w tej sytuacji kazały mi zweryfikować poglądy na jego temat i przy okazji na parę innych spraw. To zadziwiające, jak mało wiemy o ludziach.
Oczywiście negatywnych przykładów znam znacznie więcej. Także z własnego podwórka.
marchewa pisze:Nawyobraża sobie człowiek nie wiadomo czego a później zderza się z brutalną rzeczywistością i zostają same odłamki.
Te odłamki to ja zbieram już od prawie 15 lat i dalej pozbierać nie mogę.
dea pisze:Sądzę, że romantyzm nie jest ściśle związany z wiekiem i hormonami. Zresztą dlaczego nie miałby być udziałem ASów? Czy romantyczny AS jest tak abstrakcyjny jak niezidentyfikowane obiekty latające?
Ok, może masz rację, chodziło mi tylko o to, że pewne zachowania są właściwe w pewnym wieku i można je tłumaczyć niedojrzałością, brakiem doświadczenia życiowego czy tymi nieszczęsnymi hormonami :) Mam na myśli takie ekstrema o jakich np. pisała marchewa parę postów wyżej (samobójstwa z miłości itp.) a nie to, że ktoś jest romantykiem, tzn chodzi z głową w chmurach, nie potrafi brać życia "na logikę" itp. bo takim można być i na starość.

Co do asowatości i "romantyczności" (w takim znaczeniu jak wyżej) to chyba mogę się zgodzić. Co ma piernik do wiatraka? Zresztą każdy przypadek jest inny, nie można uogólniać.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

A teraz marchewa i Unheilig76 przypomną forumowiczom, jaki jest temat tego wątku i wyjaśnią, dlaczego od soboty mają to w nosie :diabel:
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Temat wątku brzmi:

,,Zdarzyła Ci się kiedyś okazja?"

Tak jakoś wyszło, bardzo się gniewasz? :oops:
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

Sorry, Agnieszka
:peace:
:ciasto: w ramach przeprosin


Wiedziałem że tak się to skończy
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Ba - na! Ba - na!
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

******************
....usunąłem to bo mi się szkoda Dziwożony zrobiło :wink:
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

:laught:
Rybciu słodka, nad dziwożoną nikt się nie lituje. Przynajmniej nie na tym forum.
Szkoda, że skasowałeś, pobawilibyśmy się.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
ODPOWIEDZ