Czy masz depresję?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy masz depresję?

Tak, ale to od czasu krótszego niż tydzień
0
Brak głosów
Tak, krócej niż miesiąc
1
2%
Tak, krócej niż pół roku
1
2%
Tak, krócej niż rok
1
2%
Tak, krócej niż 3 lata
6
13%
Tak, ponad 3 lata
14
30%
Nie, ale nie jest mi to obce doznanie
16
34%
Nie i nigdy nie mialam/nie miałem
8
17%
Odczuwam popęd seksualny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 47

Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Czy masz depresję?

Post autor: Czarny »

Ostatnio dowiedziałem sie, ze długotrwała depresja gasi popęd seksualny. Po tym zacząłem się zastanawiać, czy ja jestem aseksualistą, czy heteroseksualistą nie odczuwającym popędu seksualnego z tego właśnie powodu... W sumie w depresji trwam od lat...
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Nie. Nie mam depresji ale znam to uczucie. Parę lat temu było na tyle silne, że najbliżsi musieli mi tłumaczyć, kiedy odniosłem jakiś sukces gdy ja nie uważałem tego za sukces. Zmieniłem otoczenie i jakoś się pozbierałem. Osoby, które mnie wprowadzały w depresję świadomie ostawiłem w niepamięć.
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

No cóż, stuknie 4 lata niebawem, jak sie szprycuję tabletami, ale myślę, że to nie z powodu leków.
Za dzieciaka nie lubiłam zwykłego kontaktu fizycznego (przytulanie), za nastolatka brzydziłam się całowania i bałam seksu. Nawet nigdy w życiu nie miałam snów erotycznych a jeśli nawet, to nigdy żadnego nie zapamiętałam. :mrgreen: Stawiam więc, że to taka moja wrodzona cecha a nie efekt uboczny pigułek. ;)
Myślę, Czarny, że jednak pewności nie będziesz miał, dopóki trwasz w dołku. Kiedy życie nabierze jasnych kolorów a Ty nadal będziesz od seksu stronił... wówczas przynajmniej będziesz mógł wykluczyć depresję, jako przyczynę. ;)
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Salomea

Post autor: Salomea »

Kiedyś się miało, najmroczniejsza depresyja mnie dopadła jak miałam lat kilkanaście. Potem różnie to bywało, czasem lepiej, czasem gorzej, ale zawsze jakieś schizy kręciły się w pobliżu. :diabel:
Teraz nie mam nic. :mrgreen: Wszystkie schizy wysłałam w niebyt. :mrgreen: Depresji nie mam i mieć nie zamierzam, a asowatość nigdzie się nie wybiera. :lol: :wink: Nigdy nie byłam seksualna i raczej już nie będę. :roll: :wink:
Awatar użytkownika
Lady Seymour
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 1 kwie 2008, 20:50
Lokalizacja: Wyspy Wiśniowe

Post autor: Lady Seymour »

Są takie w ciężkie chwile... kiedy odczuwam ogromne zmęczenie, smutek, apatię.. za cokolwiek się zabiorę, to mam wrażenie że i tak nie będzie to miało sensu.. ale takie stany swoją drogą a moja aseksualność swoją drogą... cieszę się ze swojego stanu singla, jestem ASem, i będę nim.. nie wiem, może te stany wynikają z mojego lęku przed otoczeniem i ich reakcją na moj sposób bycia? Może boję się im do tego przyznać? Może boje sie że zupełnie mnie odrzucą? Sama jeszcze nie potrafie odnaleźć tej przyczyny.. czasami nachodza mnie bardzo przykre wspomnienia z przeszłości.. dawne urazy.. . wtedy staram się zająć czymś przyjemnym...:)... ostatniego roku chandry nachodzily mnie baaardzo często...
Ból jest najlepszym nauczycielem
Awatar użytkownika
camellia
ciAStoholik
Posty: 355
Rejestracja: 21 maja 2007, 23:27

Post autor: camellia »

O, widzę temat dla mnie...
Może powiem tak: nie mam zdiagnozowanej depresji, ponieważ nie byłam u psychiatry ani u psychologa. Dużo czytam na temat tej choroby, bo dotknęła mnie ona już dość dawno, około 5 lat temu, na studiach :cry: Od tamtej pory się nie pozbierałam, ale teraz mój kryzys sięga apogeum. Nie mam już siły, autentycznie. Mam wszystkie typowe objawy, poza spadkiem wagi. Czuję się potwornie i żałuję, że w ogóle się urodziłam.
Jak depresja wpłynęła na moją seksualność - tego nie wiem. Odkąd pamiętam, byłam takim "niedotykiem". Przytulanie, pocałunki to nie dla mnie. Przed seksem zawsze czułam pewnego rodzaju lęk, ale (!) kiedyś chciałam z kimś być, marzyłam o założeniu rodziny, pełnej rodziny. Teraz tego nie ma. Popęd seksualny to dla mnie tylko słowa, słowa, słowa...
Panie, co oznacza to, czym mnie doświadczasz...
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Weep pisze:No cóż, stuknie 4 lata niebawem, jak sie szprycuję tabletami, ale myślę, że to nie z powodu leków.
Za dzieciaka nie lubiłam zwykłego kontaktu fizycznego (przytulanie), za nastolatka brzydziłam się całowania i bałam seksu. Nawet nigdy w życiu nie miałam snów erotycznych a jeśli nawet, to nigdy żadnego nie zapamiętałam. :mrgreen: Stawiam więc, że to taka moja wrodzona cecha a nie efekt uboczny pigułek. ;)
Myślę, Czarny, że jednak pewności nie będziesz miał, dopóki trwasz w dołku. Kiedy życie nabierze jasnych kolorów a Ty nadal będziesz od seksu stronił... wówczas przynajmniej będziesz mógł wykluczyć depresję, jako przyczynę. ;)

Czemu zakładasz, że biorę leki?
Nie biorę nic.
Masz chyba rację, trzeba poczekać, aż minie... Ale ja nie potrafię sobie wyobrazić swojego życia bez depresji... Ona jest nieodłączną częścią mnie, to w jej głębszych atakach z mojej ręki wyszły najlepsze teksty natchnione...
Mimo wszystko, znów zagubienie, bo nie wiem w końcuy, czy jestem AS, czy hetero... też nigdy nie miałem erotycznych snów, ale od kiedy wszedłem w okres dojrzewania, albo i trochę przed tym, trwam w dołku...
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Czarny, a pokaż, gdzie napisałam, że Ty bierzesz leki? Pisałam o tym, że ja je biorę a o Tobie wspomniałam, że sprawa rozjaśni się, jak wyjdziesz z dołka. :mrgreen: Acz, masz rację, akurat w tym poście skupiłam się na problemach wynikających z zażywania środków farmakologicznych. Przepraszam, czasami się zbyt rozpędzę i zaczynam trochę nie na temat....
W każdym razie, dla wszystkich smutasów, żeby wiedzieli, że trzymam za nich kciuki - :kwiotka:
-------------------
Fakt, depresja może zniechęcić do wszystkiego a jeszcze połączona z lekami, które drastycznie obniżają libido...
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Nie mam depresji i jest to stan mi – na szczęście – nieznany. Wprawdzie czasami miewam tzw. "doły", ale trwają one góra kilka dni i absolutnie daleko im do depresji, którą niektórzy z Was opisują w różnych tematach na forum. Ogólnie jestem lekkoduchem, nie przejmuję się zbyt wieloma rzeczami i to pewnie mnie chroni od depresji.
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Bycie lekkoduchem nie chroni przed depresją o podłożu biochemicznym. Przed depresją o podłożu psychicznym bądź społecznym owszem, ale jeśli zaczną szwankować neuroprzekaźniki, to największy optymista, lekkoduch czy żartowniś zachoruje.
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

To, jak widać moje neuroprzekaźniki mają się, jak dotąd całkiem dobrze. :)
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Seamas
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Seamas »

Kurde - nie wiem, czy jestem asem, też mam jakąś depresję, trudno mi powiedzieć, czemu nie odczuwam popędu seksualnego... :/
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

i to jest chyba najgorsze...
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Może więc próbować cieszyć się tą aseksualnością, traktować jako rodzaj przywileju, bez dociekania przyczyn? :roll:
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

ale żeby cieszyć się aseksualnością, trzeba być aseksualistą
jeśli z jakiegoś powodu nie odczuwam popędu seksualnego, to by znaczyło, że nie jestem wcale aseksualistą
Czarno to widzę...
ODPOWIEDZ