Stowarzyszenie Aseksualnych...

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy uważasz, że powołanie stowarzyszenia, skupiającego osoby aseksualne, to dobry pomysł?

Tak
22
43%
Raczej tak
8
16%
Raczej nie
5
10%
Nie
10
20%
Nie wiem
6
12%
 
Liczba głosów: 51

cynn
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 30 gru 2008, 00:20
Lokalizacja: silesia

Post autor: cynn »

FRIDA pisze:Homoseksualiści walczą o prawo do zawierania związków małżeńskich,o prawo do adopcji itp,itd. Różnica jest widoczna. My o nic nie walczymy,niepotrzebna nam etykietka.
to samo chciałam napisać. to czy ktoś akceptuje czy nie moją aseksualność to jego sprawa, a mnie to nie obchodzi. nikt mnie nie zmusi do seksu, mam pełne prawo nie korzystać z tej przyjemności :) stowarzyszenie jest niepotrzebne - jeśli ktoś będzie chciał dowiedzieć się czegoś na temat aseksualizmu to prędzej czy później tu trafi.
Awatar użytkownika
Urania
mASełko
Posty: 138
Rejestracja: 10 gru 2008, 16:00
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: Urania »

cynn pisze:
FRIDA pisze:Homoseksualiści walczą o prawo do zawierania związków małżeńskich,o prawo do adopcji itp,itd. Różnica jest widoczna. My o nic nie walczymy,niepotrzebna nam etykietka.
to samo chciałam napisać. to czy ktoś akceptuje czy nie moją aseksualność to jego sprawa, a mnie to nie obchodzi. nikt mnie nie zmusi do seksu, mam pełne prawo nie korzystać z tej przyjemności :) stowarzyszenie jest niepotrzebne - jeśli ktoś będzie chciał dowiedzieć się czegoś na temat aseksualizmu to prędzej czy później tu trafi.
Otóż to.
Omnia mea mecum porto...
es.em
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:51

Post autor: es.em »

Urania pisze:Zawsze tego typu chęć pokazywania swej odrębności kojarzyła mi się z jakimiś kompleksami (wyższości/niższości) danej osoby. Być może niesłusznie, ale tak właśnie mi się kojarzy.

Taka jestem i tyle, mam zielone oczy i tyle... Czy jest stowarzyszenie zielonookich? I jaki może mieć sens...

Ok, już nic nie mówię... Czasem patrzę na świat tzw. "oczami ufoludka" - z wielkim dystansem, i ludzie wydają mi się strasznie niezrozumiali w niektórych swoich działaniach, nieraz wręcz zabawni, egocentryczni...
Tak, każdy ma prawo tworzyć stowarzyszenie zielonookich.
Uranio, bardzo Cię szanuję, ale jest Cię pełno w tym temacie, i z wielką zaciekłością udowadniasz, że nikt tego nie potrzebuje. Ale skąd ta wiedza? Rozumiem, że Tobie ma prawo być to obojętne, ale niektórzy mogą mieć potrzebę przyporządkowania, być może nawet jakiegoś rodzaju akceptacji. I nie czyni to człowieka gorszym, bynajmniej ja się nie czuję z tego powodu. Chociaż możesz mnie nazywać ekshibicjonistą, egocentrykiem, ..., kim chcesz.
Podsumuję to słowami które wielokrotnie słyszałem - to, że czegoś nie możesz sobie wyobrazić nie oznacza, że tak nie może być.
Awatar użytkownika
Urania
mASełko
Posty: 138
Rejestracja: 10 gru 2008, 16:00
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: Urania »

Ale ja przecież nikomu nie zabraniam stowarzyszac się pod jakimkolwiek szyldem... Przykro mi, że poczułeś się osobiście dotknięty moimi słowami...

Nie wiem czemu zarzucasz mi... zaciekłość... :| Wyrażam tylko swoje zdanie, próbuję pewne kwestie zrozumieć, a poza tym chyba nie ma limitu zabierania głosu w danym temacie... :?

Aż przykro mi się zrobiło... :(

Idę sobie.....
Omnia mea mecum porto...
es.em
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:51

Post autor: es.em »

Uranio, słowo zaciekle raczej nie miało wybrzmienia negatywnego, i nie chciałbym, żebyś je tak odbierała. Nie ma limitu, i to bardzo dobrze, nie miałem na myśli nic związanego z liczbą postów które się wysyła, i to zostawmy, gdyż inne rzeczy chciałbym wyjaśnić. Rozumiem, że wyrażasz swoje poglądy, ale też nie będę ukrywał, że nie czuję się zakompleksionym ekshibicjonistą, i nie będę się z tym kryć. A do takiej kategorii gro osób, również na tym forum, przypisałaś.
I proszę, nie odbieraj moich postów ofensywnie, a na pewno nie chciałbym, żeby były zarzewiem (przepraszam za potencjalny błąd w tym słowie) jakiegoś długotrwałego konfliktu, bo na tym forum się bardzo dobrze czuję, tym bardziej nie szukam wrogów. Ale pisząc takie zdecydowane stwierdzenia musisz się liczyc, że ktoś się będzie bronić.
Awatar użytkownika
Urania
mASełko
Posty: 138
Rejestracja: 10 gru 2008, 16:00
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: Urania »

es.em pisze:....nie czuję się zakompleksionym ekshibicjonistą, i nie będę się z tym kryć. A do takiej kategorii gro osób, również na tym forum, przypisałaś...
:shock:
es.em pisze:... pisząc takie zdecydowane stwierdzenia musisz się liczyc, że ktoś się będzie bronić.
Napisałam: "Zawsze tego typu chęć pokazywania swej odrębności kojarzyła mi się z jakimiś kompleksami (wyższości/niższości) danej osoby. Być może niesłusznie, ale tak właśnie mi się kojarzy."

To nie było zdecydowane twierdzenie, dlatego użyłam takich, a nie innych słów.

Odniosłam się do tego, co napisała LACORUNA: "... powodem moze byc chec pokazania swojej odrebnosci"... - a to rozumiem inaczej niż np. potrzebę akceptacji.

Nie ma się przed czym bronić, bo ja nikogo nie atakuję... Może Ty w jakiś a priori negatywny sposób odbierasz moje słowa. Niesłusznie.

Tyle.
Omnia mea mecum porto...
ODPOWIEDZ