Sen- w jakiej pozycji?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Sen- w jakiej pozycji?

w pozycji embrionalnej
23
15%
w pozycji żaby- na brzuchu
48
30%
w pozycji bocznej
69
44%
w pozycji królewskiej - na plecach
18
11%
 
Liczba głosów: 158

Libra

Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: Libra »

Zainspirowana postami odnośnie psiego rozpychania się na łóżkach i tego kto jak śpi z innego tematu, ankietę tworzę.

Ponoć to, jak ułożeni śpimy może co nieco mówić o człowieku:
http://sennik.wieszjak.pl/inne/97976,po ... s_snu.html
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Ciekawy ten artykuł, ale mało rozbudowany. Kiedyś czytałem nieco obszerniejszy opis. Jakby kto co znalazł, niech pośle linka.

Śpię na boku, co śmieszne mam strasznie powyginane ręce - lewa - jakbym zakładał ją za głowę, prawa też jakoś dziwacznie. Czasem jestem aż zdziwiony, że mogłem spać w takiej pozycji xD
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ja zasypiam tak:
na lewym boku, lewa noga wyciągnięta do tyłu, prawa zgięta pod kątem 90 stopni z przodu, lewa ręka wyciągnięta do góry, prawa ugięta i przytrzymująca kołdrę na głowie.
Oczywiście cała jestem dość szczelnie przykryta (tzn. wystaje lewa ręka) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

cała jestem dość szczelnie przykryta
coby nie zmarznąć w lipcowe wieczory? :diabel:
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Hmm, no wiesz, w nocy jest mi zimno...
Zresztą szczelne okrycie to nie wszystko - ja cały rok śpię w skarpetkach :mrgreen:
Libra

Post autor: Libra »

Ja śpię na brzuchu: ręce albo wyciągnięte, wyprostowane i trzymające ramy łóżka, albo wciśnięte pod tułów(czasami tak niefortunnie, że odcinam sobie dopływ krwi do kończyny, budzę się z ręką zdrętwiałą i lodowato zimną, "zrzucam" ją z łóżka za pomocą ręki z czuciem i czekam aż odzyskam w ręce krążenie i władzę w niej. )
Sypiam rozciągnięta wzdłuż, więc mimo przeciętnego wzrostu nogi , od połowy łydek wystają mi poza obręb łóżka: racicami właściwie zalegam w przejściu[śpię przy drzwiach], kto wchodzi bądź wychodzi z pokoju zawsze me grabie potrąca i z warkotem się budzę. Spanie w drugą stronę nie wchodzi w grę- bo z drugiej strony mam akwarium, wolałabym nocą nie zafundować mu kopniaka :P

Pozycja żaby- faktycznie jestem ostrożna, podejrzliwa,nieufna, nie przepadam jednak za porządkiem. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia mi co innego. Obżarstwo ;)

Zresztą szczelne okrycie to nie wszystko - ja cały rok śpię w skarpetkach
ja też! I nikt mnie nie rozumie w tej kwestii, szczególnie latem ;)
Ze mną jest tak, że gdy skarpet nocą nie mam, mimo licznych ciepłychprzykryć i tak jest mi zimno. Skarpetki obowiązkowe :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 31 lip 2009, 21:44 przez Libra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AStronom
ciAStoholik
Posty: 310
Rejestracja: 2 kwie 2009, 17:39
Lokalizacja: z nudów

Post autor: AStronom »

No tak. Zimno w tym Gdańsku, wieje od morza. A jakby mi mewy wrzeszczały nad uchem, też bym się tak zakrywał.
Ja zasypiam czasem na boku, ale śpię i budzę się na wznak. Potem natychmiast przekręcam się na bok, o ile nie muszę szybko wstać.
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Post autor: dziwożona »

Fuj! Jak można spać w skarpetkach? Chociaż, jak byłam na koloniach, to standard ośrodka zostawiał wiele do życzenia. Także pościel, niby wyprana, ale... Spałam w dresie i skarpetkach, które nabyłam naprędce w wioskowym sklepie. I tak była cała seria: skarpetki w owieczki, w rekinki, w żabki robiące: kum, kum... Cała kolonia ze mnie się śmiała, bo dzieciaki najpierw właziły do pokoju, a potem pukały.
Ja śpię w pozycji embrionalnej. Blisko przy twarzy Toffi, w nogach, Tiara. Najbardziej lubię, gdy Toffi przytula mi się do pleców. Muszę czuć wsparcie, nawet przez sen, nawet ze strony kota. :lol:
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Ja śpię bez skarpet i bez kotów wsparcia w pozycji bocznej nieraz przechodzącej w embrio :P Ponieważ mimo wszystko pozycja boczna przeważa, to taką też zaznaczyłem :mrgreen:

Na plecach czy brzuchu nie wiem, czy bym ogóle zasnął ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Śpię na boku dowolnym (z tym że przed zaśnięciem z pięć razy zmienię bok), jedna ręka koniecznie pod poduszką, druga wala się gdzieś pod kołdrą, nie zwracam na nią uwagi. Nogi zazwyczaj podkulone, ale jak mnie natchnie, wyczyniam z nimi cuda nieopisane. Sądząc po stanie prześcieradła rano, trochę się rzucam we śnie.

Skarpetek do snu nie zakładam, boże uchowaj; w ogóle zresztą skarpetek nie lubię i w domu nie noszę nawet w zimie, ku rozpaczy mamy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Post autor: Lachesis »

U mnie tak zmiennie, raz śpię w pozycji embrionalnej, innym razem bocznej. Podobnie jak Agnieszka jestem cała owinięta kołdrą zostawiając sobie małą szczelinę do oddychania ;)
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Nim zasne zalicze wszystkie pozycje :P Tylko na brzuchu nie śpie. Jako zimnokrwisty gad zdarza mi sie spać w skarpetkach,ale przewazaja stopery bo niestety wszystko moze mnie obudzić.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Bez skarpetek to w ogóle nie mam się co kłaść. Dziwożono, słońce Ty moje, ja też mam wesołe skarpetki: Puchatki, Garfieldy, Koty Sylvestry i Ptaszki Tweety! :mrgreen: Mam też skarpetki w jabłuszka z robakami (są zrobione jak rękawiczki - każdy palec osobno :D) :D Te wesołe służą latem w każdym razie, bo zimą śpię w wielkich wełnianych skarpeciskach do kolan.

Warunek konieczny do spania: żadnych przeciągów (czyli nogawki od piżamy muszą być dokładnie wsunięte w skarpetki, zero szczelin w piżamowej powierzchni i żadnego wystawania fragmentów ciała spod kołdry - nie dotyczy dłoni lewej ręki). Poza tym obowiązkowo muszę być przykryta kołdrą i dwoma kocami w kolejności od dołu: Agnieszka -> koc -> kołdra -> koc.

AStronomie, to nie kwestia wiatru od morza, tylko niskiego ciśnienia i niedowagi :P
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

AStronom pisze:No tak. Zimno w tym Gdańsku, wieje od morza.
Agnieszka pisze:AStronomie, to nie kwestia wiatru od morza, tylko niskiego ciśnienia i niedowagi Razz
Dzisiaj nocowałam w Gdansku i było mi zimno. Musiałam wstac w środku nocy i założyć gruby sweter. Skarpetek niestety nie wziełam ze soba, bo nawet nie przyszło mi to do głowy . A na południu Polski, tam gdzie mieszkam, nawet w zimie śpię przy otwartym oknie, bez żadnych skarpet ani swetrów ani niczego w tym rodzaju. :|
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Warunek konieczny do spania: żadnych przeciągów (czyli nogawki od piżamy muszą być dokładnie wsunięte w skarpetki, zero szczelin w piżamowej powierzchni i żadnego wystawania fragmentów ciała spod kołdry - nie dotyczy dłoni lewej ręki). Poza tym obowiązkowo muszę być przykryta kołdrą i dwoma kocami w kolejności od dołu: Agnieszka -> koc -> kołdra -> koc
Yy, mówimy o zimie, czy o lecie? xD
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
ODPOWIEDZ