Jaki masz umysł?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Jaki masz umysł?

Humanistyczny
21
31%
Ścisły
16
24%
Po trochu z każdego
31
46%
 
Liczba głosów: 68

Diana
ASiołek
Posty: 59
Rejestracja: 24 mar 2012, 02:57

Jaki masz umysł?

Post autor: Diana »

Humanistyczny czy ścisły?
Ostatnio zmieniony 31 mar 2012, 15:03 przez Layla, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałam jeszcze jedną opcję do ankiety
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: urtika »

Trudno powiedzieć. W podstawówce (ośmioklasowej wtedy) bardzo lubiłam matematykę i brałam udział w olimpiadzie i konkursach przedmiotowych. Natomiast w liceum moje zainteresowania poszły w nieco innym kierunku i studia wybrałam humanistyczne.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: tymczasowy »

Calkiem na odwrot jak u Pani powyzej. Do liceum frajde sprawialo mi pisanie, malowanie i ogolne "tworzenie". 3 lata z dobrymi nauczycielami i studia tez wybralem "scisle".
Acz smutno troszke, bo nadal czasami cos lubie stworzyc.
Felixis
ASysta
Posty: 251
Rejestracja: 11 sty 2012, 15:51

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: Felixis »

Ale mało osób w ankiecie... :D Ja zaznaczyłam ścisły, bo jak się kształcić to raczej w tym kierunku (lepsze zarobki), chociaż mam i to i to (uwielbiałam polski i lubię tworzyć, a jednocześnie matematyka znalazła u mnie swoje poparcie). Nie lubię z w sumie jakichś wosów i historii, dlatego też dałam opcję nr 2... 3 jakoś tak wygląda, jakby ktoś jednak nic nie umiał, bo "jak ktoś jest do wszystkiego, to jest do niczego" XD
Wszyscy wiedzą lepiej...
again

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: again »

Ja mam ścisły odkąd pamiętam.
Studia wybrałam humanistyczne, ale kompletnie się na nich nie czułam. Dotrwałam jednak do końca. Teraz rozpoczęłam naukę na zupełnie innym kierunku i jestem zadowolona, bo mam sporo liczenia, wzorów, liczb :)
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: Winkie »

Jestem pierwsza. :D Jako ta, która określiła swój umysł jako humanistyczny, rzecz jasna... :mrgreen: Ale to dobrze, ponieważ humanizm oznacza zainteresowanie całością nauk, a nie tylko jedną sferą - liczb i wykresów. :wink:
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: Artemis »

Chyba daję radę w obu kierunkach. Z uwagi na studia i zainteresowania uważam się za pół-humanistę, jednak całkiem niedawno dawałam korki z matmy... Nie wiem czy antytalent do języków obcych ma wpływ na wybór opcji. Taki antytalent posiadam :).
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: Wicherek »

Zdecydowanie humanistyczny - skończyłam nawet studia filologiczne. Choć uważam, że języki obce, w których się specjalizuję, mają dużo wspólnego z naukami ścisłymi - w obu przypadkach mamy do czynienia z regułami, które wykorzystujemy do uzyskania pożądanego efektu.
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: DZIEWICA8 »

Humanistyczny, humanistyczny jeszcze raz humanistyczny, zdecydowanie humanistyczny.
Nie umiem liczyć i nie cierrrrpię matematyki, zawsze miałam z nią problemy w szkole. Do dziś śnią mi się lekcje matematyki właśnie, nigdy innych przedmiotów szkolnych, mimo że szkołę średnią skończyłam 12 lat temu. Brrr! :? :? :? :shock:
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Tofik
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 7 sty 2012, 15:58

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: Tofik »

Ścisłe i humanistyczne to są nauki, a nie umysły.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: Viljar »

Z ostatnim twierdzeniem nieco się nie zgadzam - pewne umysły radzą sobie znakomicie ze światem liczb i wzorów, a inne - nie. Z kolei inne umysły doskonale czują się w świecie wyobraźni.
Natomiast uważam, że każdy ma w sobie troszkę jednego i drugiego. Ja na przykład jestem teoretycznie zdecydowanie humanistą (to wyjaśnia, czemu studiowałem biologię). I teraz zaczyna się robić śmiesznie, bo np. interesuję się fizyką oraz astronomią i nie mam najmniejszego problemu z "ogarnięciem" np. mechaniki nieba. Ale kompletnie nie radzę sobie ze wzorami, a matematyka to dla mnie czarna magia. Czyli jest tak, że potrafiłbym sześciolatkowi wyjaśnić, co to jest pole magnetyczne, ale gdyby ktoś mnie prosił o podanie paru wzorów i definicji na ten temat, to jestem zgubiony, nawet na poziomie gimnazjum.

Dlatego też na wspomnianej biologii doskonale radziłem sobie podczas rzeczy takich jak badanie czystości rzeki, ale anatomii za nic nie mogłem zapamiętać.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: Layla »

Tofik pisze:Ścisłe i humanistyczne to są nauki, a nie umysły.
Krytyka przede wszystkim :roll: Może jakaś propozycja jak inaczej nazwać ten skrót myślowy?

Mój umysł jest wszechstronny, bo chce czy nie chce musi ogarniać wszystko :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: dimgraf »

Viljar pisze:pewne umysły radzą sobie znakomicie ze światem liczb i wzorów, a inne - nie. Z kolei inne umysły doskonale czują się w świecie wyobraźni.
Jeśli bogata wyobraźnia ma być domeną humanistów to jestem wybrykiem natury :D Generalnie jestem ścisłowcem, czyli zupełnie odwrotnie do Viljara. Zainteresowania głównie techniczne, ale też interesuje się naukami bardziej humanistycznymi jak choćby psychologia. Nawet jeśli chodzi o biologie to na odwrót niż Viljar czyli wolałem anatomię niż oglądanie listków.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Libra

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: Libra »

Ja uniwersalna.
Teraz uczę się humanistycznie - przy pewnym nakładzie pracy nie mam problemu aby wrzucić się na ścisłe tryby.
motokogirl
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 7 kwie 2012, 22:39
Lokalizacja: opole

Re: Jaki masz umysł?

Post autor: motokogirl »

wadliwy.
od 5 lat zaczął szfankować...i jest mu obojetne czy będzie teraz matematykiem czy humanistą....mózg mi umiera :D
ODPOWIEDZ