ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)
Awatar użytkownika
DrGHouse
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 23 gru 2013, 09:43
Lokalizacja: Princeton-Plainsboro

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: DrGHouse »

To ja poproszę o imiona i nazwiska tych "autorytetow", którzy są tak wybitni w tej dziedzinie :D z moim podejściem do psychologii i tych naukowców szybko wszystkie te ich "tezy" zostaną obalone :). A o co nam chodzi człowieku błagać jak żebracy o 3 gr na "chlebek", pm do każdego a z tego co wiem ankiety są dobrowolne a nie nazistowsko wymuszane :P w dodatku Twoje ubostwianie rzeczonej "sywlkowej bogini" zaczyna być graniczące z lizaniem eeeee....stóp :D no ołtarzyk zachowaj dla siebie a społeczności forumowiczów daj już spokój :)
Obrazek

"Mam kłopot z samym pojęciem wiary. Nie opiera się ona na logice i doświadczeniu."
"Powiedziałem: „Każdy kłamie”, a nie: „Każdy zawsze kłamie”, Arystotelesie."
Awatar użytkownika
Povelek
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 12 sty 2014, 17:25

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Povelek »

Layla pisze:
Povelek pisze:Odpowiem tylko na najważniejszy zarzut : otóż nie możecie tego wiedzieć ale ankieta jest dopieszczona w szczegółach, a metody w niej użyte są autorstwa specjalistów w poszczególnych poddziedzinach psychologii (!) Pyt oddzielone sleshami są celowe i zatrwierdzone przez osoby kompetentne (tak ma być po prostu)
Od Sylwii : jestem spokojna i metodyczna tylko nie mam roku na zebranie odp co chyba nie jest jakieś b.dziwne (stąd wiadomości na prv) Ankieta jest na prawdę profesjonalna a tło jest normalne. Nie widzę w nim nic złego, czepić się można wszystkiego. O to Wam chodzi ?
Ankieta jest bardzo szczegółowa, domyśliłam się po 75 możliwych opcjach :P

Tło jest... Rzecz gustu, nie podoba mi się, nie wydaje się odpowiednie.

A spokój koleżanki rzeczywiście dał o sobie znać, manifestując obecność ankiety w kilku różnych działach, kompletnie nie do tego przygotowanych, na dodatek z tą samą treścią. Ja rozumiem, że kogoś czas nagli, ale z reguły miesiąc spokojnie wystarcza na zebranie potrzebnych danych :P
a jakie tło było by odpowiednie ?
kilka różnych działów miało zastąpić wiadomości wysyłane na prv ale rozumiem regulamin..
wiele osób jest tutaj zarejestrowanych a forum odwiedza raz na dwa miesiące (na przykład) stąd też wiadomości na prv.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Layla »

DrGHouse pisze:To ja poproszę o imiona i nazwiska tych "autorytetow", którzy są tak wybitni w tej dziedzinie :D
Trafna uwaga, dołączam się do prośby :]
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: melodia »

Myślę, że gdyby nie ta (za przeproszeniem) desperacja i nachalność, to mielibyście zdecydowanie więcej ankiet. No ale cóż, śmieszne jest to, że ktoś, kto "startuje" na psychologa nie potrafi znaleźć podejścia do społeczności.
Povelek pisze:Od Sylwii : jestem spokojna i metodyczna tylko nie mam roku na zebranie odp co chyba nie jest jakieś b.dziwne
Bez obrazy, ale udowadniasz wirtualnym zachowaniem, że jednak nie (i nie jest to tylko moje zdanie). I od jakiego roku, skoro jeszcze nie minął miesiąc? Bez jaj. Pomijając fakt, że i tak sporo osób wypełniło ankietę.
Awatar użytkownika
Povelek
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 12 sty 2014, 17:25

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Povelek »

Layla pisze:
DrGHouse pisze:To ja poproszę o imiona i nazwiska tych "autorytetow", którzy są tak wybitni w tej dziedzinie :D
Trafna uwaga, dołączam się do prośby :]
Autorką głównego narzędzia jest Profesor Maria Jarymowicz. Kolejne to m.in dr. Morris Rosenberg. Layla jakie tło było by wg Ciebie odpowiednie? To jest moim zdaniem neutralne.
Ostatnio zmieniony 2 lut 2014, 20:51 przez Povelek, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Layla »

Povelek pisze: Profesor Maria Jarymowicz. Layla jakie tło było by wg Ciebie odpowiednie?
Neutralne.

Poza tym, wydaje mi się, czy użyłeś sformułowania "autorytetów" i "specjalistów"? Taka drobna uwaga, ponieważ, zapewne przez niedopatrzenie, wpisałeś jedno nazwisko.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Layla »

Ogłaszam koniec wymiany światopoglądów tego typu co zaprezentowane poprzednio. Ponieważ poziom leci na łeb na szyję, proponuję przenieść to na grunt prywatny, czyli smarować radośnie pm-ki.

Od tej pory, proszę o wypowiadanie się tylko i wyłącznie odnośnie ankiety, jej treści, tudzież oczekiwanych wyników.

Poprzednia dyskusja została przeniesiona do archiwum x, ponieważ nie dotyczyła ankiety, była jedynie dogłębną i dosadną wzajemną psychoanalizą dwóch użytkowników.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Sylwek
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:57

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Sylwek »

zgadzam się, a czy ten watek ostrzejszej wymiany zdań jest widoczny dla innych ?
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Layla »

Sylwek pisze:zgadzam się, a czy ten watek ostrzejszej wymiany zdań jest widoczny dla innych ?
Tak, dyskusja znajduje się w dziale "Archiwum X".
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Indiana »

A ja jestem ciekawa tych wynikow. Nie wypelnilam tej ankiety, ale sie zastanawiam, czy beda jakies odkrywcze wnioski.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: chochol »

Chciałabym wiedzieć jaki jest temat pracy magisterskiej, gdyż ankietę wypełniłam. Może być tytuł roboczy.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Sylwek
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:57

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Sylwek »

Podam odpowiedzi na Wasze pytania, ale na razie brakuje jeszcze 20 ankiet - jeśli je wszystkie zbiorę to odpowiem. Tytuł pracy może sugerować coś komuś przy wypełnianiu ankiety - zdradzę tylko,że jest na prawdę b. ciekawy :)
Ostatnio zmieniony 24 mar 2014, 14:16 przez Sylwek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Mnie tło akurat nie przeszkadzało, przecież to nie okładka pracy dyplomowej, by była neutralna i zachowawcza. Ja akurat lubię ptaszki ;) i kwiatki. Ankieta nie zrobiła na mnie wrażenia rażąco nieprofesjonalnej, zakładam też, że promotor ją przedtem zatwierdził, więc żadne pytanie omyłkowe nie jest. Zraziło mnie natomiast Twoje mało przemyślane podejście (gdzieś napisałaś, że popęd jest normalny i chęć posiadania dzieci tak samo, to co, reszta jest nienormalna? takie komentarze to mogą pisać na onecie, ale od psychologa wymagam jednak trochę mniej stereotypowego podejścia :roll:) oraz chaotyczny, niedbały sposób wypowiedzi. Podkopałaś się też tą kłótnią, ale rozumiem, bo sama też nie umiem zachować w takich sytuacjach zimnej krwi. Tylko że ja nie jestem psychologiem i nie muszę być wobec ludzi zdystansowana, choć na pewno chciałabym. :P

Jeśli brakuje Ci jeszcze 20 ankiet, to może przetłumacz ją na angielski czy niemiecki i spróbuj na innych subforach AVEN albo na głównym forum anglojęzycznym.
Awatar użytkownika
Ehmeh
ASiołek
Posty: 64
Rejestracja: 4 paź 2013, 21:44

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Ehmeh »

Sylwek pisze: Ogółem mam już ponad 60 ankiet od Asów, ale tych osób które są aseksualne krócej niż 2 lata nie wezmę do głównej analizy (nie gniewajcie się proszę ale zależy mi na wynikach osób które rzeczywiście są jasno zdeklarowane jako aseksualne [a wśród aseksualnych od mniej już 2 lata łatwiej o "pomyłkę" i "nawrócenie" brzydko mówiąc - szukałam odpowiedniejszego słowa ale mi nic do głowy nie przyszło])
:
Tylko, że tam w pytaniu było od jakiego czasu uważasz się za osobę aseksualną, a nie od jakiego jesteś aseksualny. Ktoś może być bardzo aseksualny od zawsze ale nie znał tego pojęcia wcześniej i się tak nie określał, bo znajomi mówili że jak spotkasz odpowiednią osobę to się zmieni, u kobiet to przychodzi z wiekiem itp. Ja myslę, że osoby które są aseksualne dłużej niż dwa lata też mogą się nawrócić, a ta która dopiero odkryła przed miesiącem że jest aseksualna może się już nigdy nie zmienić na seksualną. Nie można mieć pewności do tego na 100 %.
Awatar użytkownika
Sylwek
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:57

Re: ciekawa ankieta - chwila refleksji nad sobą

Post autor: Sylwek »

Ehmeh pisze:
Sylwek pisze: Ogółem mam już ponad 60 ankiet od Asów, ale tych osób które są aseksualne krócej niż 2 lata nie wezmę do głównej analizy (nie gniewajcie się proszę ale zależy mi na wynikach osób które rzeczywiście są jasno zdeklarowane jako aseksualne [a wśród aseksualnych od mniej już 2 lata łatwiej o "pomyłkę" i "nawrócenie" brzydko mówiąc - szukałam odpowiedniejszego słowa ale mi nic do głowy nie przyszło])
:
Tylko, że tam w pytaniu było od jakiego czasu uważasz się za osobę aseksualną, a nie od jakiego jesteś aseksualny. Ktoś może być bardzo aseksualny od zawsze ale nie znał tego pojęcia wcześniej i się tak nie określał, bo znajomi mówili że jak spotkasz odpowiednią osobę to się zmieni, u kobiet to przychodzi z wiekiem itp. Ja myslę, że osoby które są aseksualne dłużej niż dwa lata też mogą się nawrócić, a ta która dopiero odkryła przed miesiącem że jest aseksualna może się już nigdy nie zmienić na seksualną. Nie można mieć pewności do tego na 100 %.


zgadzam się, ale no mimo wszystko jest to w jakiś tam sposób pytanie przesiewowe ... ciężko jest w 100 wszystko przewidzieć i zgrabnie ująć by 100 % zawrzeć sedno sprawy...
brakuje mi jeszcze dokładnie 6 ankiet ..
ODPOWIEDZ