Enneagram - osobowość

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Jakim jesteś typem osobowości wg enneagramu?

1 - prefekcjonista
22
7%
2 - dawca
9
3%
3 - zdobywca
6
2%
4 - indywidualista
127
43%
5 - obserwator
83
28%
6 - lojalista
5
2%
7 - entuzjasta
15
5%
8 - szef
11
4%
9 - rozjemca
20
7%
 
Liczba głosów: 298

Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Zrobiłam sobie test i też mi wyszło 4w5 :D .
Policzyłam wszystkie osoby, którym wyszedł ten sam wynik, i jest nas tutaj 25!
Quirkyalone
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Enneagram - osobowość

Post autor: DZIEWICA8 »

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź - charakterystykę mojego typu.

A czy pasuje do mnie?

Większa część tego opisu rzeczywiście do mnie pasuje, chociaż nie wszystko.
Nie pasują do mnie te fragmenty o arogancji, konspiracji i knuciu zemsty, a także o posiadaniu wielu umiejętności i przewidywaniu przyszłości. Z pozostałymi rzeczami raczej się co do siebie zgadzam.

Mimo wszystko, dalej nie rozumiem, jak typ "obrońca" ma się do tych 9 typów osobowości z ankiety - perfekcjonista, dawca itd. :? :? :? :? :? :? :? :?
Może znów ktoś zechciałby mi to wyjaśnić?
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Claudia09
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 8 gru 2008, 01:08

Post autor: Claudia09 »

1w2
punkadiddle
As Trefl
Posty: 151
Rejestracja: 1 maja 2008, 16:34

Post autor: punkadiddle »

Zmieniło mi się z 4w5 na 1w9 (jakieś dwa tygodnie temu). Właśnie zrobiłam ponownie i ku memu zdziwieniu zmieniło mi się na 4w5. Podejrzewałam, że będzie inaczej niż 1w9, ale że znowu to? :shock: To opcja, którą miałam najdłużej i najczęściej, jakieś 3/5 razy. Chyba więc jestem włóczęgą ;)
Awatar użytkownika
Urania
mASełko
Posty: 138
Rejestracja: 10 gru 2008, 16:00
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: Urania »

Indywidualista, obserwator.
Omnia mea mecum porto...
es.em
ASiołek
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:51

Post autor: es.em »

Już drugi raz mi wyszło 5w4. Dwa lata temu również, potem raz wyszło mi coś inneg (chyba jakaś czwórka). Ale gdy przeczytałem opis 5w6 - tam odnalazłem również dużo swoich cech. Oceniam, że myślę jak 5w4 (myślę ściśle, ale z poczuciem estetyki bardziej niż analizy) - ale zachowuję się w towarzystwie jak 5w6. Coś niegłupiego musi być w tym teście - tym bardziej, że nie wiedział, że zajmuję się przedmiotami ścisłymi, i tak naprawdę z pytań, które zadawał ciężko byłoby bezpośrednio wywnioskować odpowiedzi, których udzielił.
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Fajny teścik, i w rodzimym języku :).
1w2. Może być.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Urania
mASełko
Posty: 138
Rejestracja: 10 gru 2008, 16:00
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: Urania »

4w5:

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.


Całkiem trafne... :shock:
Omnia mea mecum porto...
wiatr
harnAS
Posty: 122
Rejestracja: 19 sty 2009, 14:04

Post autor: wiatr »

7 w 8 entuzjasta

jestem w totalnym szoku ze to takie trafne :)
teraz rozsyłam linka znajomym przez gg i też mowią ze wszystko się zgadza.
PS. wszyscy którzy zrobili (jakies 8 osób jak do tej pory) to indywidualiści.
...w sumie racja, każdy jest wyjątkowy :):):)
Gazing through the window at the world outside ...
Karolcia
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Karolcia »

5w6
no i co dziwne nawet do mnie pasuje, raczej nie rozwiązuję tego typu testów bo zawsze końcowy wynik zdaje się charakteryzowac inną osobe a tu proszę w większości prawda :-)
Czasami wydaje nam się, że mieszka w nas dwóch różnych ludzi. Jeden, który wszystko doskonale czyni. Jest też i ten drugi, którego się wstydzimy, i tego ukrywamy. Każdy chciałby być dobry, a jedynie dokonuje czynów, których sam często nie rozumie.
Delirium
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 4 lut 2009, 21:49
Kontakt:

Post autor: Delirium »

Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewrażliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depresje o podłożu egzystencjalnym.
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Enneagram - osobowość

Post autor: DZIEWICA8 »

Mój typ jest taki: Szóstka ze skrzydłem pięć: 6w5 - "Obrońca"

Ponawiam moje pytanie: Jak to się ma do tych 9 typów osobowości z ankiety; perfekcjonista, dawca itd? Jaki to ma z tym związek?
Tu nie ma przecież typu obrońca.
Jeśli ktoś to wie, niech mi to wytłumaczy.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Każda osoba posiada tylko jeden typ charakteru, który się rozwija w okresie dzieciństwa i przyjmuje się, że jest on nie zmienny podczas naszego całego życia. Ponieważ symbol Enneagramu jest przedstawiony za pomocą okręgu, każdy z typów posiada dwa sąsiednie typy, które w mniejszym lub większym stopniu mogą wpływać na dany typ. Te dwa typy są określane skrzydłami (ang. wing) i są używane pomocniczo przy określaniu typu danej osoby. Dla przykładu, ktoś z typem 7 może mieć silny wpływ jednego ze swoich sąsiadów czyli typu 8, wtedy określa się, że taka osoba posiada typ 7w8. Z kolei inna osoba posiadająca typ 8 z silnym wpływem typu 7, posiada typ 8w7. Zachowanie obydwu osób może być bardzo podobne, jednak posiadają one dwa różne motory swoich działań, które są okreslone przez ich typ główny.
Skoro jesteś szóstką ze skrzydłem w 5, oznacza to, ze Twój główny typ charakteru to szóstka czyli lojalista. Szóstka ze skrzydłem 5 oznacza, że masz w charakterze silny wpływ "sąsiada", którym jest piątka. Taka osobowość to "obrońca". Natomiat szóstka, która ma silny wpływ drugiego sąsiada, jakim jest siódemka to 6w7, czyli "kumpel". Zachowanie "obrońcy" i kumpla"bywa podobne, jednak nieco się różni.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

4w5, chyba dość popularne na tym forum.
Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.
Gdyby nie to gadanie o depresji, śmierci i chorej duszy, dość dobrze się zgadza.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Enneagram - osobowość

Post autor: DZIEWICA8 »

urtika pisze:
Każda osoba posiada tylko jeden typ charakteru, który się rozwija w okresie dzieciństwa i przyjmuje się, że jest on nie zmienny podczas naszego całego życia. Ponieważ symbol Enneagramu jest przedstawiony za pomocą okręgu, każdy z typów posiada dwa sąsiednie typy, które w mniejszym lub większym stopniu mogą wpływać na dany typ. Te dwa typy są określane skrzydłami (ang. wing) i są używane pomocniczo przy określaniu typu danej osoby. Dla przykładu, ktoś z typem 7 może mieć silny wpływ jednego ze swoich sąsiadów czyli typu 8, wtedy określa się, że taka osoba posiada typ 7w8. Z kolei inna osoba posiadająca typ 8 z silnym wpływem typu 7, posiada typ 8w7. Zachowanie obydwu osób może być bardzo podobne, jednak posiadają one dwa różne motory swoich działań, które są określone przez ich typ główny.
Skoro jesteś szóstką ze skrzydłem w 5, oznacza to, ze Twój główny typ charakteru to szóstka czyli lojalista. Szóstka ze skrzydłem 5 oznacza, że masz w charakterze silny wpływ "sąsiada", którym jest piątka. Taka osobowość to "obrońca". Natomiast szóstka, która ma silny wpływ drugiego sąsiada, jakim jest siódemka to 6w7, czyli "kumpel". Zachowanie "obrońcy" i kumpla"bywa podobne, jednak nieco się różni.

Dzięki Urtika!
Muszę przyznać, że strasznie to wszystko skomplikowane. Z tego co zrozumiałam to jestem "lojalistą" czyli numer 6 na liście od 1 do 9. Tą właśnie odpowiedź zaznaczyłam w ankiecie. Opis tego typu można przeczytać sobie na stronie o Enneagramie.
No, ale w takim razie , czym jest"kumpel" i "obrońca", których nie ma na tej liście?
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ