Czy jesteś wegetarianinem?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy jestes weregarianką/wegetarianinem?

tak
123
38%
nie
201
62%
 
Liczba głosów: 324

Salomea

Post autor: Salomea »

Ognik pisze:Salomea to dla ideologii zrezygnujesz z ryb? Ja nie ruszę ryb ze względu na to, że wiem jak są przetwarzane.
Wegetarianizm to tylko skutek, w moim przypadku. Głębsza sprawa krótko mówiąc, to tyle na ten temat. Nie zamierzam zaczytywać się w forach wegetariańskich. :wink: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Dobra. :offtopgut:

Z drugiej strony ciekawy temat. Alternatywa dla ...
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Kagura, a czemu masz wyrzuty sumienia jak spożywasz mleko, sery bądź masło?
Salomea

Post autor: Salomea »

Zgaduję, bo krówka się meczy? :mrgreen:
Kagura pisze:Weganie nie spożywają produktów mlecznych(podziwiam gości, hehe). Oczywiście mam wyrzuty sumienia, ale co zrobić...
Takie coś znalazłam. :wink:
Weganin to osoba, która nie spożywa i nie używa produktów pochodzenia zwierzęcego, chodzi tutaj zarówno o pożywienie pochodzące od zwierząt (jajka, nabiał, oczywiście mięso, także miód), jak i takie rzeczy jak skóra, wełna, produkty zawierające zwierzęce składniki (większość mydeł i szamponów), produkty testowane na zwierzętach (kosmetyki, leki chemiczne), to wszystko jest alternatywą dla rzeczy, które są efektem okrucieństwa wobec zwierząt i działaniem zmierzającym do zapobiegania temu w możliwie największym stopniu. Dlatego oprócz obrania takiego sposobu odżywiania, weganie działają w licznych organizacjach, których celem jest poprawa bytu zwierząt.

Niektórzy ściśli wegetarianie preferują ten rodzaj odżywiania tylko ze względów zdrowotnych. Weganie mają etyczne podłoże swojego stylu życia, czyli przekonanie o tym, że wszystkie formy i odmiany życia są tak samo wartościowe i muszą być traktowane z szacunkiem i mieć zapewnione prawo do życia w naturalnym srodowisku - bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony człowieka.
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Niech zgadnę. Wikipedia.
Salomea

Post autor: Salomea »

Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

:shock:
Salomea

Post autor: Salomea »

Co to za :shock: ? :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

:mrgreen:
Salomea

Post autor: Salomea »

To już offtop. :diabel: :nono: Niech szefowa A. posprząta. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

przecież on jest zielony. A to kolor wegetarian 8)
Kagura
ASiołek
Posty: 62
Rejestracja: 6 mar 2008, 21:49

Post autor: Kagura »

Tak, bo krówka się męczy(choć nie wszędzie), bo cielęta są wcześnie odstawiane od matek, żeby mleka nie zabierały(i te cielęta potem trafiają na stół) itd.
Pfu, nie wiedziałam, że z wegetarianizmu taki wielki problem :lol: Tyle komentarzy i w ogóle, hehe.
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

problem?

Dobry temat do porozmawiania.
Salomea

Post autor: Salomea »

Z mych obserwacji wynika, że wegetarianizm to jeden z gorętszych tematów w polskim necie. Prawie tak popularny jak homoseksualizm, ateizm, inne religie. :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ognik
ASter
Posty: 600
Rejestracja: 28 lut 2008, 17:14

Post autor: Ognik »

Tak.
I najczęściej wypowiadają się osoby, które niewiele wiedzą o temacie.
Ale chyba tylko po to, by go poznać bliżej.
ODPOWIEDZ