Sen świadomy

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Miałaś/-eś kiedykolwiek sen świadomy?

Tak, wielokrotnie
46
47%
Tak, raz lub kilka razy
32
33%
Nigdy
12
12%
Nie pamiętam
8
8%

Liczba głosów: 98

Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch

Re: Sen świadomy

Post autor: Biała » 20 gru 2014, 22:18

Nie nazwę się doświadczoną, ale zdążyłam się przekonać, że w tej kwestii działa denerwujący banał "każdemu pomaga coś innego" a i to zmienia się zależnie od okoliczności. Ja osobiście czasem się staram jak głupia i nic, czasem prawie samo z siebie - prawie, bo praktycznie codziennie od prawie roku coś robię w tym kierunku choćby minimalnie - wychodzi. Dzisiaj nad ranem mi wyszło lepiej niż kiedykolwiek a nawet nie jestem w stanie stwierdzić, w jaki sposób :-/ Moje inżyniersko-naukowe podejście się oburza, że nie mogę nic ustalić, no bo jak eksperyment powtórzyć?! ;-)
Leia, powodzenia życzę i wytrwałości!
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??

Awatar użytkownika
Cortes
ASiołek

Post autor: Cortes » 22 gru 2014, 11:20

Kiedyś chyba tutaj pisałem, że u mnie świadome sny pojawiają się od dawno spontanicznie. Jednak jeżeli chcę mieć je częściej, czyli nie np. raz, a dwa lub trzy razy w tygodniu, to wykonują tzw. testy rzeczywistości. Czyli sprawdzam, w różnych sytuacjach - oczywiście na jawie - czy to aby na pewno nie jest sen. Ja testuję to w ten sposób, że się delikatnie szczypię w rękę. Potem zwykle w nocy jak mi się coś śni również zadaję sobie pytanie - czy to aby nie jest sen? Wtedy się szczypię i jak nie czuję bólu, to jestem pewien, że śnie i wtedy się zaczyna :D

Kubus28
starszASek

---

Post autor: Kubus28 » 24 gru 2014, 22:32

....

Awatar użytkownika
HAL
gimnASjalista

Post autor: HAL » 25 lip 2015, 20:26

Fajny temat. Ja mam bardzo często świadome sny. Kiedyś, kiedy bardziej się tym interesowałam udawało mi się to praktycznie co noc. Obecnie bywa różnie, ale też bardzo często mi się to zdarza. Co ciekawe ja zainteresowałam się świadomymi snami, bo miałam problem z koszmarami. A potem to już jakoś samo dalej poszło. ;)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości. (A. Einstein)

ODPOWIEDZ