Czy jesteś męska lub kobiecy?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy jesteś męska lub kobiecy?

Zdecydowanie tak
32
19%
Raczej tak
39
23%
Pół na pół
75
45%
Chyba nie
22
13%
 
Liczba głosów: 168

beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Właściwie to zmieniam się... kiedyś powiedzmy byłam samcem teraz jestem tylko silną dziewczyną...
Dawniej nie interesowało mnie nic, co powinno moją płeć, ubrania zaliczały się do tych męskich - czarne bluzy, czarne męskie koszulki w wersji XXXXXL, długie włosy - generalnie metalowo, ale zdecydowanie męsko, w ogóle kogo obchodził wygląd... byłam delikatna jak papier ścierny, chociaż emocje były emocjami. Pomijając fakt, ze brak zainteresowania facetami w moim najbliższym otoczeniu był odbierany bardzo na opak, własna matka doszukiwała się we mnie les, co oczywiście było tylko imaginacją...
Teraz jestem raczej normalna - chociaż raczej silna (i nawet delikatność się znalazła), każdy facet to kumpel, a koszula i krawat to podstawa w garderobie, przy czym na tym się zawartość szafy nie kończy... Jeżeli ktoś mnie nie zna od zawsze, może pomyśleć, że jestem męską babą - ale tak na prawdę to wszystko się zmienia... W sumie kilka razy słyszałam "szkoda że nie jesteś facetem", "gdybyś miała przyrodzenie to bym za Ciebie wyszła" :P z drugiej strony gdy spotkałam znajomą z dawnych ( w sumie nie tak dawnych) lat usłyszała "od kiedy ty jesteś taka dziewczęca?"...
Obrazek
viktor
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2010, 21:15
Lokalizacja: śląsk

Post autor: viktor »

odpowiedzialem 'Zdecydowanie tak' - bo sam sobą definuje czym jest meskosc, a nie podporządkowuje się pod definicje innych - na tym chyba meskosc polega ;)
les temps sont durs pour les reveurs
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Niedawno robiłem sobie teścik taki jeden. Wyszło, że mój mózg jest w 40% kobiecy :D
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Prozak
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:19
Lokalizacja: GZM

Post autor: Prozak »

Lalkami się nie bawiłem i nie bawię :), nie płaczę na filmach, nie trawię komedii romantycznych, ale z drugiej strony nie lubię golonki, nie korzystam z publicznych toalet (słyszałem, że załatwienie się w publicznej toalecie to umiejętność czysto męska). Więc 10000000% samcem nie jestem, przykro mi bardzo.
Krzyż? Najlepiej płonący...
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Re: Czy jesteś męska lub kobiecy?

Post autor: marchewa »

Czarny pisze:Czy nie wydaje Ci się czasami, że przejawiasz więcej cech charakteru typowych dla płci przeciwnej?

Czy jako kobieta jesteś władcza, dominująca, silna psychicznie, niezależna, odważna, nie przykładasz uwagi do szczegółów, jesteś wrażliwa na ostre, świszczące dźwięki. zdolna do pracy w warunkach stresu i wolisz mieć kolegów niż koleżanki?
Nie wszystko z tej listy się zgadza, brakuje na niej innych ważnych ,,elementów", ale coś w tym jest i niestety zawsze wyłazi na powierzchnię w najmniej sprzyjających ku temu okolicznościach.
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

Ja jestem raczej pół na pół. Jakkolwiek bardziej męsko zachowuję się jak jadę samochodem (jako kierowca), a także jak jestem na siłowni.
Awatar użytkownika
Hotarubi
łASuch
Posty: 164
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:58
Lokalizacja: Fabryka lalek

Post autor: Hotarubi »

Ja jestem kobieca, zachowuję się tak i wyglądam, czasem jest to wkurzające zwłaszcza na imprezach, gdy jakiś chłopak nie rozumie co znaczy NIE, a to potrafi być naprawdę irytujące.
Maluję się i stroję, ale to jest po prostu w mojej naturze lubię to i nie zamierzam niczego zmieniać.
Awatar użytkownika
Unheilig76
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 4 paź 2010, 06:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Unheilig76 »

Jeśli chodzi o cechy wymienione w pierwszym poście to jestem pół na pół i tak też zaznaczam.
Wiem, że to wszystko to stereotypy, że nie można do tego przywiązywać wagi, ale obserwując ludzi ze swojego otoczenia mogę stwierdzić, że jednak coś w tym wszystkim jest.
Faktycznie faceci nie potrafią być staranni, nie przywiązują wagi do szczegółów, mają problemy z odróżnianiem kolorów (zwłaszcza turkusowy jest dla nich albo na 100% niebieski albo na 100% zielony! Sprawdzone.),
estetami też zwykle nie są.
Niestety jestem tego wszystkiego przeciwieństwem. Do tego beznadziejna orientacja w terenie, we własnym mieście potrafię się zgubić, choć mieszkam tu prawie całe życie. W tych testach też wychodzi mi 83 do 37 czy jakoś podobnie. Płeć "odczuwana"- neutral.
To ja już nie wiem, co ja jestem :(
Tak się zastanawiam, czy to nie tutaj są źródła aseksualności, przynajmniej w moim przypadku.
Sekundka
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 7 mar 2011, 01:51
Lokalizacja: z góry

Post autor: Sekundka »

Zdecydowanie tak.

Zdecydowanie jestem bardzo męska... :D

Żarty żartami, ale faktycznie tak jest. Całe życie uciekam w męskość, bo nie chciałam powtórki z przeszłości. A teraz? Cóż... Jestem dalej bardzo męska... Może nie chodzę już w garniturach, ale o mojej "kobiecości" dalej świadczy tylko metryka...
Kto przestaje być przyjacielem, nigdy nim nie był...
willow
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 11 gru 2013, 19:00
Lokalizacja: Okolice Białegostoku

Re: Czy jesteś męska lub kobiecy?

Post autor: willow »

Ogólnie to nie wiem jak na tą ankietę odpowiedzieć
Jestem gender-fluid znaczy (co już kilkakrotnie pisałam) i raz tak raz tak - raz kobieca raz męska jestem.
Jednak często bardziej męska mi się wydaje, wszyscy to zauważają. Kilka razy nawet zdarzyło mi się, że przyjaciele nazwali mnie bardziej męską niż, któregoś z chłopaków.
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy jesteś męska lub kobiecy?

Post autor: zazu24 »

willow pisze:Kilka razy nawet zdarzyło mi się, że przyjaciele nazwali mnie bardziej męską niż, któregoś z chłopaków.
Identyczne sytuacje mi się zdarzały. Raz nawet usłyszałam, że mam bardzo męskie gesty (cokolwiek by to miało znaczyć).
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
willow
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 11 gru 2013, 19:00
Lokalizacja: Okolice Białegostoku

Re: Czy jesteś męska lub kobiecy?

Post autor: willow »

pewnie chodzi im o stereotypowo męskie gesty, nie umiem opisać, ale wiem o co chodzi bo sama też tak mam
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy jesteś męska lub kobiecy?

Post autor: dimgraf »

Mi z kolei zarzucają kobiecość choć ja osobiście tego nie odczuwam, ale raczej nie jestem jak stereotypowy maczo więc może dlatego.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Libra

Re: Czy jesteś męska lub kobiecy?

Post autor: Libra »

A ja mam chyba"męski" mózg. Nie czytam między wierszami, nie łapię się w niuansach, półsłowkach etc, nie czaję zachowań większości kobiet. Przez te swoją ceche o mały włos brutalnie nie uświadomiłam ostatnio dziecka na sklepie, że mikołaja nie ma - matka jakimiś kodami do mnie gadała, nie załapałam, szefowa która stała z boku i załapała interweniowała i uff, młody jeszcze wierzy :P
melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Czy jesteś męska lub kobiecy?

Post autor: melodia »

Nie wiem, raczej tak po środku. Bywa, że ludzie określają mnie 'nadmężczyzną' w określonych sytuacjach lub w innych- 'nadkobietą'. Takie dwie komiczne skrajności.
Sama siebie określiłabym raczej kobietą, choć czuję się nieraz jak facet, hm, więc w ankiecie zaznaczam opcję "pół na pół".
ODPOWIEDZ