Bezrobocie

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Bezrobocie

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 18:08 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezrobocie

Post autor: Zdzichu »

wyrwana_z_kontekstu pisze:(choć z NL to akurat jest co przywozić :diabel: )
O tym, to akurat zapomnij. W Polsce jest juz za duża konkurtencja, a przynajmniej w okresie wrzesień - grudzień :wink:
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
Libra

Re: Bezrobocie

Post autor: Libra »

Zdzichu pisze: Tam jednak wymagaja takiego zaangażowania, ze może juz nie mieć siły na cokolwiek więcej (rozwój) - wpadnie jak sliwka w g...kompot i tak zostanie :wink:
może i racja, ja chyba w takie g... wpadłam przed matura i siedze po dziś dzień... ale jak będą przyjęcia do dronki to spróbuję przenieść się z goowienka jednego, do innego, w którym finansowo nieco lepiej :P
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezrobocie

Post autor: Zdzichu »

...Tak sobie pomyslałem - moze lumpeks otwórz?! Skoro masz obeznanie w branzy odziezowej w NL (to była jakaś sortownia ciuchów?). Widziałem tu tez zdjęcie jakiejś bluzki, którą sobie kupiłas. Moja babcia chyba chodzi w podobnych, co oznacza, ze mozesz miec "dobrą ręke" przy wyborze asortymentu do takiego typu sklepu. :P Z Urzędu Pracy mozna tez dostać zasiłek (do kilkudziesięci tyś złotych) na rozpoczęcie działalnosci gospodarczej. Troche zarobisz za granicą, trochę dołożysz z UP i juz masz własny biznes! :)
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
Libra

Re: Bezrobocie

Post autor: Libra »

Patent dobry - u mnie tego jest od groma, a wszystkie się utrzymują :P Można urządzić taki z klasą, w sieci jest sporo "vintage shop" - też lumpeks, tylko z duszą :P
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Bezrobocie

Post autor: klapouchy »

Pytanie jak dużo ich jest i jak duże miasto, trzeba uwazac na konkurencje.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Bezrobocie

Post autor: marisaxyz »

ja mieszkam w małym mieście (ok 13000 tyś ) a są 4 i długo już działają, a jak masz pierwszą działalność to przez 2 lata masz mniejszy ZUS, sama myślałam żeby coś otworzyć bo aktualnie znowu jestem bez pracy :cry:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Bezrobocie

Post autor: klapouchy »

hehe wpadła mi do głowy pewna nisza, aseksualna bielizna z XIX wieku :D

ale tak na poważnie to rzeczywiscie mozecie miec racje, w czasach kryzysu lumpeksy moga mieć wzięcie
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Bezrobocie

Post autor: marisaxyz »

klapouchy pisze:hehe wpadła mi do głowy pewna nisza, aseksualna bielizna z XIX wieku :D
taki asex-shop :D

ja nie myślałam o lumpeksie tylko o sklepie z ubraniami w większych rozmiarach bo wiem że jest takie zapotrzebowanie
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Libra

Re: Bezrobocie

Post autor: Libra »

marisaxyz pisze:ja mieszkam w małym mieście (ok 13000 tyś ) a są 4 i długo już działają
... ja mieszkam w mieście 10.000 a naliczyłam 14ie i nie jestem pewna czy jakiegoś nie pominęłam :P

Co do sklepów z róznymi rozmiarami- dobry pomysł. Warto zwrócić też uwagę na buty - kobita która ma stopę większą niż rozmiar 41 ładnego, eleganckiego buta raczej nie uświadczy. Mam znajome o stopach 43 i 45- i przeważnie muszą brać, co jest ;)
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Bezrobocie

Post autor: Falka »

Niekoniecznie ja mam małą stopę i mi często ciężko znaleźć eleganckie obuwie.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Bezrobocie

Post autor: klapouchy »

Libra pisze:
marisaxyz pisze:ja mieszkam w małym mieście (ok 13000 tyś ) a są 4 i długo już działają
... ja mieszkam w mieście 10.000 a naliczyłam 14ie i nie jestem pewna czy jakiegoś nie pominęłam :P

Co do sklepów z róznymi rozmiarami- dobry pomysł. Warto zwrócić też uwagę na buty - kobita która ma stopę większą niż rozmiar 41 ładnego, eleganckiego buta raczej nie uświadczy. Mam znajome o stopach 43 i 45- i przeważnie muszą brać, co jest ;)

kurde Libra te znajome to jakieś olbrzymki?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Bezrobocie

Post autor: dimgraf »

Praca w biedrze już chyba nie taka zła jak kiedyś, choć marna i tak ale przynajmniej dają etaty a nie jak w hipermarketach sami studenci z agencji pracy tymczasowej na umowach śmieciowych. Choć może się mylę i w biedrze też nie dają etatów.

Jeśli chodzi o Twój przypadek Wyrwana to może coś kreatywnego? Pisanie książek to dość trudny chleb w dobie internetu. Już lepiej robić blog w formie książki - nowy wpis nowy odcinek opowieści choć wypromowanie łatwe nie jest ale od czego masz przyjaciół? Do tego jeszcze myślę, że forumowicze też pomogą rozreklamować. Nie wiem jak sobie radzisz np. z robieniem np. biżuterii albo szyciem. Jak rozumiem nie chcesz zbytnio mieć kontaktu z ludźmi więc własny biznes oparty o handel rękodziełem czy prowadzenie bloga tematycznego mogłoby tobie odpowiadać, jak każde przedsięwzięcie na początku generuje koszty (sam to odczułem we własnej kieszeni) ale potem (mam nadzieje) wkład pracy i ten finansowy się wraca z nawiązką. Jako ciekawostka do powyższych propozycji nie musisz nawet zakładać firmy na początku.

Mam też inne pomysły na biznesy ale trzymam je dla siebie w razie w :mrgreen:
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Libra

Re: Bezrobocie

Post autor: Libra »

klapouchy pisze: kurde Libra te znajome to jakieś olbrzymki?
jedna jest filigranowa jeżeli o budowę chodzi, ale długa na 191 cm :P Ta z większą stopą ciut niższa jest.

Ja do wysokich sie nie zaliczam(170 nie mam ), a też mam kawał łapska- 41 ;)

edit.

myślę, ze duże rozmiary to kiedyś strzał w 10ke może być - młodzież coraz wyższa ;) Dzisiaj w pracy miałam swoją dawną sąsiadke, z córką - dziewcze poważnie wyglądające, wyższe ode mnie,cycate myślałam, że 16ka :P Sąsiadka pożaliła się, że butów na młodą znaleźć nie może, bo nogę ma rozmiar 40 więc w dziecięcym sklepie już jej nie kupi... i tak z głupia zapytałam ile "młoda" lat ma :P okazało się, że 6 klasa podstawówki a mnie opadła kopara.... ;)
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2013, 18:28 przez Libra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Bezrobocie

Post autor: marisaxyz »

Libra pisze:
marisaxyz pisze:ja mieszkam w małym mieście (ok 13000 tyś ) a są 4 i długo już działają
... ja mieszkam w mieście 10.000 a naliczyłam 14ie i nie jestem pewna czy jakiegoś nie pominęłam :P)
no ale moje miasteczko jest dosyć "specyficzne" więc nie doszukiwałabym się analogii :wink:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
ODPOWIEDZ