Wakacje, cieple kraje i delfiny w delfinarium :(

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Wakacje, cieple kraje i delfiny w delfinarium :(

Post autor: Jo »

Jesli wybierasz sie na wakacje do cieplych krajow, przeczytaj ten artykul:
http://www.ulubiency.wp.pl/kat,89794,ti ... omosc.html
'Never give up on your adventures and dreams ...'
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

Poruszający artykuł. Cóż, nie takie rzeczy ludzie robią dla pieniędzy.
Kasa potrafi przesłonić wszelkie wartości, ba to właśnie ona staje się najwyższą wartością i celem... Coś co przynosi zarobek jest dobre, pożądane i pochwalane...
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
dzola007
strASzydło
Posty: 397
Rejestracja: 16 wrz 2008, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: dzola007 »

Od kiedy pamietam moim marzeniem bylp popływac z delfinami ale niestety w Bałtyku nie pływają :P. Istnieje mozliwosc spotkania sie z delfinami w ich srodowisku i podobno ludzie coraz czesciej wybieraja to zamiast delfinarium.
Shavione
starszASek
Posty: 37
Rejestracja: 6 lip 2010, 19:38

Post autor: Shavione »

Czytałam to i mam mieszane uczucia. Tzn. autor na pewno chciał napisać poruszający tekst (nie do końca mu się to udało - braki w warsztacie dziennikarskim aż bolą).
Nie powiem, że tak nie jest, ale (nie wiem jak reszta czytających) mam wrażenie, że jest w tym odrobina przesady. Za bardzo to przypomina działania radykalnych ekologów, wg których nie powinnam rano jeść jajecznicy, bo zabijam nienarodzonego kurczaczka... I rośliny mają uczucia, więc też ich nie jedz.
Apel autora jak najbardziej słuszny, ja się podpisuję 2 łapkami pod nim. Z resztą, poglądy mam podobne, tylko ja po prostu naprawdę nie chodzę w miejsca, gdzie rozrywką jest męczenie zwierząt (wlicza się w to wszystko, łącznie z ZOO).
Każdy może ten tekst ocenić jak chce. Na pewno warto o takich sprawach informować opinię publiczną. Może to da jakieś rezultaty.
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Ciekawe, co ci wszyscy ludzie, radujący się z zamkniętych delfinów, powiedzieliby, gdyby zamknięto w małym akwarium ich psa albo kota. To oczywiście pomysł chory, ale w takim miejscu, gdzie zwierzęta są zamknięte na pokaz, chorym pomysłem jest dla ludzi, żeby je wypuścić. My naprawdę mamy aż tak mały rozum?
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ