Nie jestem hepi, bo...

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Heremis87 »

sun pisze: Teraz natłok pracy, ale jak przyjdzie dzień wypłaty pojawi się uśmiech, życzę wytrwałości. :)
Nawet 1000 zł na rękę nie dostaję, zresztą pieniądze są tylko do spraw materialnych, szczęścia i odpoczynku nie dają.

Dziś też zakręcony dzień w pracy, nie ma to jak kumulacja wszystkiego naraz, wszyscy nerwowi a komputery odmawiają współpracy. Jedyna iskierka to mijający czas, za niecałe 48 h chwila wytchnienia.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
sun
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 23 lip 2015, 22:11

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: sun »

Heremis87 pisze:Nawet 1000 zł na rękę nie dostaję, zresztą pieniądze są tylko do spraw materialnych, szczęścia i odpoczynku nie dają.
.
Taka dzisiejsza rzeczywistość, że pracujemy za niskie płace, ale racja szczęścia nie dają. Bardziej ważniejsza atmosfera w pracy i aby praca dawała jakąś satysfakcję. Jednak z autopsji wiem, że o dobrą atmosferę trudno, a tam, gdzie jest za duże napięcie nerwowe za długo nigdy nie umiałam wytrzymać.
Heremis87 pisze:Jedyna iskierka to mijający czas za niecałe 48h chwila wytchnienia
Byle do weekendu :wink:
"Samotność jest prawością, potem oczywistością. Jest naturalnym odsunięciem się od iluzji. Jest stanięciem oko w oko z czarną dziurą. Jest przerażeniem i wyzwoleniem od przerażenia. Jest tunelem do życia. Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał."
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Heremis87 »

sun pisze: Taka dzisiejsza rzeczywistość, że pracujemy za niskie płace, ale racja szczęścia nie dają. Bardziej ważniejsza atmosfera w pracy i aby praca dawała jakąś satysfakcję. Jednak z autopsji wiem, że o dobrą atmosferę trudno, a tam, gdzie jest za duże napięcie nerwowe za długo nigdy nie umiałam wytrzymać.
Byle do weekendu :wink:
Na szczęście jeszcze ten miesiąc i czas szukać innej pracy, ale będzie bardzo hardo.
Tą iskierką będzie piątek popołudniu i wieczorem, potem zapieprzanie przez bite 3 tygodnie...
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
pawcio1978
pASzko
Posty: 2546
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: pawcio1978 »

:sun: moim zdaniem to częściowo wina pracowników, że zgadzają się na niskie płace i/lub umowy typu: umowa zlecenie, umowa o dzieło, itp.
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 17:26 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sun
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 23 lip 2015, 22:11

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: sun »

@pawcio1978: po części owszem się zgodzę, tylko o pracę na stałą umowę i dobre zarobki nie jest tak łatwo, a jeśli są rachunki do płacenia to rozumiem tą sytuację, w której podejmuje się pracę tymczasową za mniejsze pieniądze, póki nie znajdzie się czegoś konkretniejszego.
"Samotność jest prawością, potem oczywistością. Jest naturalnym odsunięciem się od iluzji. Jest stanięciem oko w oko z czarną dziurą. Jest przerażeniem i wyzwoleniem od przerażenia. Jest tunelem do życia. Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał."
pawcio1978
pASzko
Posty: 2546
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: pawcio1978 »

:issander: zanim napiszesz, przeczytaj.
Jaki kodeks obowiazuje przy umowie
- zlecenie / o dzielo?
- o prace?
I jakie masz korzysci/wady?
:sun: nie jest latwo, bo wielu pracownikow woli umowy smieciowe (lub brak umowy). A pracodawca wykorzystuje.
Libra

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Libra »

Albowiem unikam zabijania owadów(chyba, że chodzi o pchłę, kleszcza, komara), ale mam tak upierdliwego mucholca w pokoju, że zaraz mu trzasnę :[
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Heremis87 »

Libra pisze:Albowiem unikam zabijania owadów(chyba, że chodzi o pchłę, kleszcza, komara), ale mam tak upierdliwego mucholca w pokoju, że zaraz mu trzasnę :[
Mam to samo, jak tylko mogę unikam zabijania wszelkich insektów, tylko dla os robię wyjątek: ogłuszam i wywalam przez okno.
A generalnie nie jestem hepi, bo totalnie czuję się rozbity, nie potrafię nawet usiąść spokojnie na tyłku.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
sun
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 23 lip 2015, 22:11

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: sun »

Bo przegraliśmy dziś z Niemcami 3:1 :(
"Samotność jest prawością, potem oczywistością. Jest naturalnym odsunięciem się od iluzji. Jest stanięciem oko w oko z czarną dziurą. Jest przerażeniem i wyzwoleniem od przerażenia. Jest tunelem do życia. Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał."
pawcio1978
pASzko
Posty: 2546
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: pawcio1978 »

Przegrana? Bylo pewne.
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 17:29 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: marisaxyz »

Z tym ZUSem to bym taka pewna nie była bo nawet jak państwo zbankrutuje (Grecja zbankrutowała ale emerytury państwo wypłacało) to emerytury wypłacić musi, a jak zdarzy się wypadek i przyjedzie karetka bo Twoje życie będzie zagrożone to chyba i tak Cię przyjmą do szpitala.
Ale zgadzam się z Issanderem że powinno się odkładać pieniądze, chociaż niewielką kwotę ale regularnie.
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 17:28 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: bezemnie »

USOS.
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
ODPOWIEDZ