różnica wieku

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Nightfall

Re: różnica wieku

Post autor: Nightfall »

Bo z tego co widzę, to młodzi partnerzy szukają w partnerce/partnerze rodzica, którego nie miał(a) w dzieciństwie.
Poza tą uczuciową otoczką, to mogą też dać np. status społeczny, majątek (jakikolwiek on jest), młodzi wtedy nie muszą zaczynać od zera.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re:

Post autor: Słomiany Zapał »

Myślę, że różnica wieku nie ma znaczenia w związkach, ani też w przyjaźniach. Najważniejsze, aby ludzie się dogadywali, dobrze się czuli razem, bo bez tego nic niepowstanie.
dziwożona pisze:A jeśli chodzi o to, kogo szukam, to: szukam smoka, który mnie obroni przed rycerzem na białym koniu
O, właśnie tak :lol: Z takim smokiem bezpieczniej, książę jest przereklamowany :wink:
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: różnica wieku

Post autor: panna_x »

Ja chyba jestem w mniejszości, bo dla mnie wiek ma jednak pewne znaczenie, nie chciałabym starszego faceta, tylko młodszego, albo w moim wieku. oczywiście, żeby też pasował pod innymi względami np zainteresowań czy charakteru, czy wyglądu ( bo też mam swoje typy urody). no dobra, jakaś minimalna różnica może być, np 1 rok starszy, ale generalnie nie chciałabym być ze starszym facetem. Faceci i tak żyją krócej, a jak będę ze starszym, to jest duże prawdopodobieństwo, że zostanę potem i tak sama, w wieku np. 60+, kiedy już raczej nie znajdę nikogo, nowego związku nie stworzę, a nie wiadomo ile mi zostanie, i mogę tak siedzieć potem sama w 4 ścianach do 80-ki. może to martwienie się na zapas, bo jak na razie to z nikim nie jestem, ani nie byłam w związku, i mogę mieć dość wspólnego przebywania jak z kimś będę już po roku. Niemniej jakoś czuję, że takiej sytuacji jak wyżej bym nie chciała.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: różnica wieku

Post autor: AlaZala »

panna_x pisze:Faceci i tak żyją krócej, a jak będę ze starszym, to jest duże prawdopodobieństwo, że zostanę potem i tak sama, w wieku np. 60+
To jest ważny problem, którego z niewyjaśnionych dla mnie powodów większość społeczeństwa nie chce dostrzegać. W Polsce mężczyźni żyją średnio około 74 lata, a kobiety 82 lata. Różnica średniej długości życia wynosi zatem 8 lat na korzyść kobiet. Jeśli chcielibyśmy zatem wyrównać szanse na to, że kobieta i mężczyzna w związku żyli do tego samego czasu, to kobieta powinna być 8 lat starsza od mężczyzny.

Dla mnie 8 lat jest jednak zbyt dużą różnicą... Bo dla mnie wiek też ma znaczenia i zdecydowanie najlepiej dogaduję się z osobami, których wiek nie różni się od mojego o więcej niż 3 lata. Kto jest starszy, a kto młodszy - nie ma dla mnie znaczenia.

A zatem złotym środkiem między pragmatyzmem a moimi upodobaniami byłby partner o 3 lata młodszy ode mnie.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: różnica wieku

Post autor: panna_x »

dla mnie mógłby być młodszy 8lat, oczywiście inne aspekty też są ważne ( typ osobowości zainteresowania poglądy itd). Tyle że na odwrót, faceci niezbyt chcą starsze kobiety, wolą młodsze, które są atrakcyjniejsze dla nich. Po co ma brać starszą babę z nie tak już pięknym ciałem, jeśli jest dużo młodych, ładnych i chętnych?
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: różnica wieku

Post autor: Viljar »

Młode dziewczyny często same nie wiedzą, czego chcą, nie zawsze rozumieją, że człowiek ma swoje potrzeby i wymagania związane z pracą, że czasami może być zwyczajnie zmęczony. Aż nazbyt często są typowymi przedstawicielkami społeczeństwa konsumpcyjnego.
Dojrzałe kobiety są, no cóż, dojrzałe ;) I lepiej rozumieją rzeczy wymienione wyżej. Poza tym często bardziej otwarcie mówią o pewnych rzeczach, nie ukrywają potrzeb (różnych), nie tracą czasu na gierki pod tytułem "zgrywam niedostępną, a ty się staraj"; mało tego, często same przejmują inicjatywę i nie uważają tego za coś złego. Wiedzą bowiem, że jeśli same o coś nie zawalczą, to mogą na tym jedynie stracić.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: różnica wieku

Post autor: AlaZala »

Viljar pisze:Młode dziewczyny często same nie wiedzą, czego chcą, nie zawsze rozumieją, że człowiek ma swoje potrzeby i wymagania związane z pracą, że czasami może być zwyczajnie zmęczony. Aż nazbyt często są typowymi przedstawicielkami społeczeństwa konsumpcyjnego.
Młodzi chłopcy często są tacy sami, jak "młode dziewczyny" z Twojego opisu.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: różnica wieku

Post autor: Słomiany Zapał »

AlaZala pisze:
Viljar pisze:Młode dziewczyny często same nie wiedzą, czego chcą, nie zawsze rozumieją, że człowiek ma swoje potrzeby i wymagania związane z pracą, że czasami może być zwyczajnie zmęczony. Aż nazbyt często są typowymi przedstawicielkami społeczeństwa konsumpcyjnego.
Młodzi chłopcy często są tacy sami, jak "młode dziewczyny" z Twojego opisu.
Bywa i tak i tak. Płeć nie ma tutaj nic do rzeczy, a i zdarza się że wiek również. Równie dobrze można spotkać młodą osobę, z którą można się dogadać, jak i starszą, która nie będzie rozumieć potrzeb drugiej strony. I na odwrót. Egoizm nie ma wieku. To raczej indywidualna sprawa.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: różnica wieku

Post autor: Viljar »

AlaZala pisze:Młodzi chłopcy często są tacy sami, jak "młode dziewczyny" z Twojego opisu.
Możliwe, nie interesuję się młodymi chłopcami, więc wierzę na słowo ;) Padła kwestia tego, z jakiej racji panowie mieliby się oglądać za starszymi od siebie Paniami, więc postarałem się to uzasadnić.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch
Posty: 213
Rejestracja: 3 maja 2010, 23:56
Lokalizacja: Śląsk (Górny i Dolny)

Re: różnica wieku

Post autor: adenozyna »

W popularnej ostatnio za sprawą filmu książce Sztuka kochania jest świetnie wytłumaczone czemu młode dziewczyny często wybierają starszych partnerów albo czemu mężczyźni młodzi oglądają się za starszymi od siebie kobietami. Ewidentnie jest to tam wytłumaczone, ze jedyny motorem do tego sa spawy seksu.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: różnica wieku

Post autor: Viljar »

Starszy mężczyzna to nie seks, tylko walka o to, by był możliwy ;) Myślę, że jednak Wisłocka przegięła - seks może być motorem w przypadku młodych mężczyzn szukających starszych partnerek. Ale jeśli młoda kobieta szuka starszego mężczyzny, to jednak głównym czynnikiem może być chęć stabilizacji.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: różnica wieku

Post autor: AlaZala »

Viljar pisze:Ale jeśli młoda kobieta szuka starszego mężczyzny, to jednak głównym czynnikiem może być chęć stabilizacji.
Nie widzę perspektyw stabilizacji w takim przypadku, a jedynie perspektywę szybkiego owdowienia.

Mogę zostać za to skrytykowana, ale mam bardzo skrajny osąd związków osób młodych z osobami w wieku ich rodziców - związki te kojarzą mi się zazwyczaj z oczekiwaniem na spadek przez tych młodszych...
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: różnica wieku

Post autor: Viljar »

W tym miejscu akurat się zgadzamy. Przy czym dodam, że liczy się nie tylko spadek, ale też sytuacja obecna. Dowód: jakoś nigdy nie słyszałem, żeby młoda dziewczyna wiązała się z dużo starszym facetem, jeśli ten nie był przy kasie. To samo dotyczy przypadku "młody facet - starsza kobieta".
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: różnica wieku

Post autor: Słomiany Zapał »

Nie wiem, jak można tak traktować drugą osobę - patrzeć na jej pieniądze. Dla mnie to chore. Poza tym jest to nie tylko brak szacunku do tej osoby, ale i do samego siebie - brak pomysłu na życie, ambicji, czegokolwiek.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: różnica wieku

Post autor: panna_x »

moim zdaniem facet może wybrać starszą kobietę z przyczyn rozsądkowych, ale nie dlatego, że takie bardziej woli, chce, czy że go kręcą.
ODPOWIEDZ