Zbyt mało mężczyzn As-ami

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: marisaxyz »

dokładnie, stereotypy, nie różnimy się aż tak bardzo
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Layla »

A o to puenta do tej ciekawej dyskusji:

http://kwejk.pl/obrazek/986559/kobiety.html

P.S. Przypuszczam, że panowie czekający na ideał kobiety wyglądają podobnie :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Silencio »

Miałaś paru facetów jak napisałaś, ile trwały te związki? Jeśli było ich kilku to nie były to związki długoterminowe (kilkuletnie). Poza tym chodziło mi zupełnie o co innego, ale Ty wolisz unosić się bo ..., właśnie co? To, że użyłem słowa rozśmieszyć?
Po pierwsze, słowo "dawno" dla ciebie oznaczać może nawet przed naszą erą, dla mnie zupełnie inny odcinek czasu, więc argument znowu mało trafiony. Mam dziewiętnaście lat i moje "dawno" będzie innym "dawno" niż "dawno" pięćdziesięciolatka :). Nie, nie były to związki kilkuletnie, ale jakie to ma znaczenie? To były osoby seksualne i chociaż bardzo fajne, związek na dłuższą metę, unieszczęśliwiałby i ich, i mnie. Prędzej czy później pojawiała się wyczuwalna presja albo przynajmniej oczekiwanie jednej strony związane ze sprawami do których podchodzę tak, a nie inaczej (chociaż może powinnam z nimi sypiać, no bo w końcu to dla asa za różnica), więc związki się kończyły. Poza tym długotrwałość tych związków nijak ma się do tego, że nie oczekiwałam od nich, by byli cudowni, wspaniali i w ogóle pozbawieni najmniejszej wady.
Tylko facet ma się doskonalić, zmieniać, itp.? Wiem jesteście doskonałe, nic sobie nie możecie zarzucić. Tak szacunek... jednostronny? W sensie tylko faceci mają szanować kobiety, a one mogą gardzić nimi? Można się porozumieć ale obie strony tego muszą chcieć. Gdy jedna strona jest z góry nastawiona roszczeniowo to marne szanse na porozumienie kiedy nie szanuje zdania drugiej osoby.
A czy ktoś tu powiedział, że tylko facet ma się doskonalić? Kiedy jest się w związku, obie strony powinny się jakoś dopasować, więc naturalnym jest, że kobieta też się stara. Poza tym przypominam, że to kobiety są bardziej skore do poświęceń, naprawdę dużych poświęceń, szczególnie, jeśli wybór mają taki mały :). Desperacja? Trudno powiedzieć. Rzadko słyszy się o tym, żeby to pan wytrzymywał długo w rodzinie, w której jest przemoc, brał za żonę alkoholiczkę albo awanturniczkę i tym podobne, natomiast takie historie kobiet są powszechne. Poza tym kto tu wami gardzi? Oczywistym jest, że w związku źle się dzieje, jeśli tylko jedna osoba uważa, że ma jakieś zobowiązania wobec drugiej.
Nie będę generalizował jak Ty ale szkopuł w tym, że dokładnie to samo mogę napisać o Tobie. Gdy ktoś nie podziela Twojego zdania idziesz na noże i to bez szans na kompromis.
Chyba słabo znasz Winkie :P. A to forum jest od tego, by wyrażać swoje zdanie, a jeśli te zdania są odmienne, to wywiązuje się bardzo ciekawa dyskusja, którą warto jest prowadzić :). Skąd takie spiny wśród tutejszych facetów?

EDIT: Czemu posty na temat zostały stąd wyrzucone? Bo Dimgraf poczuł się niezrozumiany? Funkcjonowanie tego forum zaczyna być coraz bardziej interesujące, a poczucie humoru moderacji uwidacznia się coraz bardziej.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Winkie »

Czy mogę wiedzieć dlaczego moje posty z dnia wczorajszego, wieczór, zostały niezgodnie z obowiązującymi na forum przepisami wyrzucone do Archiwum X? Wszystkie moje wypowiedzi były wypowiedziami na temat, mieszczące się w temacie, a więc wyrzucenie ich było bezpodstawne, łamiące moje prawa użytkownika forum.
To, że zahaczyły w pewnym momencie o osobę Zielonego Dimgrafa nie powinno być powodem ich usunięcia z głównego wątku, zwłaszcza że wspomniany pan pierwszy odniósł treść postów bezpośrednio do swej osoby. A nawet jeśli - użytkownik ma prawo przedstawiać swa opinię argumentując ją poprzez m.in. posłużenie się odpowiednimi przykładami z życia forum.
Layla pisze:P.S. Przypuszczam, że panowie czekający na ideał kobiety wyglądają podobnie :P
My, jako kobiety aseksualne, nie czekamy na idealnego faceta, tylko takiego z którym da się normalnie, w miłej atmosferze porozmawiać. Bez określania sztywnych reguł w związku i warunków jakie kobieta spełnia aby w ogóle móc rozmawiać z panem. Nie wydaje mi się, aby w którymkolwiek z wątków matrymonialnych na forum pani poszukiwała ideału. W wątkach autorstwa aseksualnych panów owszem. Zdarzało się i zdarza...
Silencio pisze:Poza tym kto tu wami gardzi? Oczywistym jest, że w związku źle się dzieje, jeśli tylko jedna osoba uważa, że ma jakieś zobowiązania wobec drugiej.
Dokładnie. To, że określamy swe uczucia, zapatrywania na związek oraz opinię o nie zawsze uczciwym postępowaniu z kobietami które bardzo często pragną zwykłego ciepła z ich strony i uwagi, nie oznacza równocześnie że nimi gardzimy. O dziwo, żadna z nas nie pogardza nawet osobą która na to zasługuje. W odróżnieniu od facetów, którzy potrafią pogardzać kobietą, którą po prostu nie rozumieją i nie chcą zadać sobie trudu, aby poznać. Bo po co? Dla zwykłej bliskości nie opłaca się...
Silencio pisze: A to forum jest od tego, by wyrażać swoje zdanie, a jeśli te zdania są odmienne, to wywiązuje się bardzo ciekawa dyskusja, którą warto jest prowadzić :). Skąd takie spiny wśród tutejszych facetów?
Stąd, że łatwiej jak widać nawrzucać komuś na czacie i wyjść gdy ktoś nie zgadza się, niż przyznać na forum w tematach gdzie odpowiedź może przyjść dopiero po czasie, że popełniło się błędy. W miejscu gdzie pozostaje zapis widoczny dla wszystkich. Starych/nowych użytkowników, gości... Za swe słowa czy tu czy tam należy brać odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
PoGrzyba
ASshole
Posty: 47
Rejestracja: 8 lut 2011, 13:47
Lokalizacja: Świat.
Kontakt:

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: PoGrzyba »

Winkie pisze:Czy mogę wiedzieć dlaczego moje posty z dnia wczorajszego, wieczór, zostały niezgodnie z obowiązującymi na forum przepisami wyrzucone do Archiwum X? Wszystkie moje wypowiedzi były wypowiedziami na temat, mieszczące się w temacie, a więc wyrzucenie ich było bezpodstawne, łamiące moje prawa użytkownika forum.
Jak by nie patrzeć... cała dyskusja już dawno nie odnosi się bezpośrednio do "Zbyt mało mężczyzn As-ami".

Z braku chęci na inne zajęcia przedstawię Wam swoje rewolucyjne odkrycie:
Nikt nie liczył ile jest aseksualnych kobiet, a ilu mężczyzn.
Być może właśnie odmieniłam losy przyszłych pokoleń.
"Zarówno najwyższa, jak i najniższa forma krytyki jest pewnego rodzaju autobiografią."
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Winkie »

PoGrzyba pisze:Z braku chęci na inne zajęcia przedstawię Wam swoje rewolucyjne odkrycie:
Nikt nie liczył ile jest aseksualnych kobiet, a ilu mężczyzn.
Być może właśnie odmieniłam losy przyszłych pokoleń.
Gratuluję. Zatem następna Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii przypadnie Tobie w udziale.
Awatar użytkownika
PoGrzyba
ASshole
Posty: 47
Rejestracja: 8 lut 2011, 13:47
Lokalizacja: Świat.
Kontakt:

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: PoGrzyba »

Winkie pisze:Gratuluję. Zatem następna Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii przypadnie Tobie w udziale.
Dziękuję.
"Zarówno najwyższa, jak i najniższa forma krytyki jest pewnego rodzaju autobiografią."
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Winkie »

PoGrzyba pisze:
Winkie pisze:Gratuluję. Zatem następna Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii przypadnie Tobie w udziale.
Dziękuję.
Nie ma za co.
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: CloudninowaSWQ »

Winkie pisze:
PoGrzyba pisze:Z braku chęci na inne zajęcia przedstawię Wam swoje rewolucyjne odkrycie:
Nikt nie liczył ile jest aseksualnych kobiet, a ilu mężczyzn.
Być może właśnie odmieniłam losy przyszłych pokoleń.
Gratuluję. A jakie są wyniki :?: Bo ja niestety z tem.forum bym się zgodzila-zbyt malo mężczyzn asami,a jak sa sy to się okazuje,że nie szukaja 2 połówki i tak koło się zamyka....
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: tymczasowy »

CloudninowaSWQ pisze:Bo ja niestety z tem.forum bym się zgodzila-zbyt malo mężczyzn asami,a jak sa sy to się okazuje,że nie szukaja 2 połówki i tak koło się zamyka....
Ano wlasnie, zauwazylem to tez po sobie. Spora czesc Asow-Panow jest tez aromantyczna. No ale z drugiej strony, spora czesc Pan nie zamyka sie tylko na 1 plec : )
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: CloudninowaSWQ »

tymczasowy pisze:
CloudninowaSWQ pisze:Bo ja niestety z tem.forum bym się zgodzila-zbyt malo mężczyzn asami,a jak sa sy to się okazuje,że nie szukaja 2 połówki i tak koło się zamyka....
Ano wlasnie, zauwazylem to tez po sobie. Spora czesc Asow-Panow jest tez aromantyczna. No ale z drugiej strony, spora czesc Pan nie zamyka sie tylko na 1 plec : )
Ja jakos tak nie umiem....Gdybym nie była aską,byłabym heteroseksualna ale ,że los tak mnie "ulepił" jestem as-hetero.Jakoś nie mieści mi się w głowie związek: kobieta +kobieta....
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: dimgraf »

Może i panów asów jest mało ale w mojej okolicy to czyje się jakbym był jedynym "dziwadłem". Do tej pory poznałem aż dwie dziewczyny z mojego województwa. Aż zazdroszczę tym choćby ze Śląska (z którym wielu łączy moje województwo - wspólna jest tylko nazwa, a dzieli nas kilkaset kilometrów i województwo opolskie).

A co do skłonności les to mam dziwne wrażenie jakiejś takiej mody na eksperymentowanie.

Wracając do panów i aseksualizmu. Sądzę, że nie jest to problem naszej liczebności, a raczej takiej presji społecznej wymuszającej "wyrywanie panienek". Nikt nie potrafi zrozumieć jak facet może nie chcieć seksu. Na to większe przyzwolenie mają jednak panie i słynne migreny gdy nie mają ochoty. Facet jak nie "zalicza" to zaraz jest postrzegany jako homo, czy też mięczak, a często to i to. Podejrzewam, że wielu męskich asów po prostu nie jest świadoma tego, że jest asami i wręcz chce wykluczyć tę możliwość licząc, że w końcu "im przejdzie".
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: CloudninowaSWQ »

dimgraf pisze:Może i panów asów jest mało ale w mojej okolicy to czyje się jakbym był jedynym "dziwadłem". Do tej pory poznałem aż dwie dziewczyny z mojego województwa. Aż zazdroszczę tym choćby ze Śląska (z którym wielu łączy moje województwo - wspólna jest tylko nazwa, a dzieli nas kilkaset kilometrów i województwo opolskie).

A co do skłonności les to mam dziwne wrażenie jakiejś takiej mody na eksperymentowanie.

Wracając do panów i aseksualizmu. Sądzę, że nie jest to problem naszej liczebności, a raczej takiej presji społecznej wymuszającej "wyrywanie panienek". Nikt nie potrafi zrozumieć jak facet może nie chcieć seksu. Na to większe przyzwolenie mają jednak panie i słynne migreny gdy nie mają ochoty. Facet jak nie "zalicza" to zaraz jest postrzegany jako homo, czy też mięczak, a często to i to. Podejrzewam, że wielu męskich asów po prostu nie jest świadoma tego, że jest asami i wręcz chce wykluczyć tę możliwość licząc, że w końcu "im przejdzie".
Myślę,że dużo w twoich słowach racji,ale jest też prawdą to co wcześniej inni pisali-nie angażują się w przeciwieństwie do hetero,i aseksualni mężczyźni na ogół nie szukają kobiety,nie zamierzają życia związkowego prowadzić,w tym problem właśnie.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: marisaxyz »

dimgraf pisze:A co do skłonności les to mam dziwne wrażenie jakiejś takiej mody na eksperymentowanie.
ponoć większość kobiet jest bi,ja mam wrażenie że nie jest to tylko moda,tak to chyba jest że my kobiety nie mamy większego problemu z przyznaniem się do tego
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
soile
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2012, 20:44

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: soile »

Wyzej, niektorzy pisali, ze facetom ciezko sie przyznac. Jak dla mnie, to jest w tym 100% racji. Bilem sie sam ze soba z dwa miesiace czasu, aby sie tu zarejestrowac :) Ale przelamalem sie i jestem :)))

Uwazam sie z As-a, co wiecej jestem pewien ze nim jestem ;p, zatem kolejny facet na forum :))) A jako ze to JA, to liczy sie jak za dziesieciu ;ppp Oczywiscie zartuje ..., nie mam az tak duzego "ego". Patrzmy realnie ..., policzmy za dziewięciu ;ppp
... bo wciąż jeszcze mam nadzieje ... :)
ODPOWIEDZ