Zbyt mało mężczyzn As-ami

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Indiana »

Keri pisze:Osoby, które mówią, że charakter wnętrze są dla mnie najważniejsze to albo są nieświadomi siebie albo są hipokrytami wobec siebie. Sami siebie okłamują lub robią zbyt małą analizę z własnego zachowania i nie wyciągają wniosków z tego ;)

Czemu ? Żeby się w kimś zakochać musi się ta osoba podobać fizycznie, ale kto powiedział, że musimy się w życiu kierować prymitywnym romantyzmem ? Można się kierować chęcią wejścia z kimś w związek przyjacielski, gdzie uroda do niczego nie jest potrzebna. I dlaczego miałby to być związek gorszy od opartego na prymitywnych romantycznych pobudkach ?
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Keri »

Indiana chodzi mi o to, że ludzie są hipokrytami, bo mówią, że się kierują wnętrzem a tak naprawdę jak Vijlar napisał i tak większość kieruje się urodą i wyglądem to czemu wciskamy sobie takie bajki? Że wnętrze jest najważniejsze?

Też mi się pewne osoby podobają pod względem urody ale ja patrzę też na zachowanie, osobowość, charakter i bardziej to kto mnie drażni, wkurza a z kim się dobrze czuję i swobodnie.

Wiem, że to bodziec i jestem tego świadomy ale jedno to być świadomy i się do tego przyznać a drugie temu zaprzeczać. Po co mówić "nie" gdy robimy "tak"? :roll:

Jest też inny powód mojego postu. Czasami to mówienie tylko "tak" , że uroda najważniejsza i wybieranie tylko pod względem urody. Trzeba mieć umiar i równowagę. A to ludziom brakuje :P
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Indiana »

Keri pisze:czemu wciskamy sobie takie bajki? Że wnętrze jest najważniejsze?
To nie bajka, tylko fakt. Tylko obcowanie z osobą o odpowiednim wnętrzu przyniesie nam szczęście w relacji. 99, 99 % ludzi może lekceważyć ten fakt przy wyborze partnera, tym gorzej dla nich, może nie każdemu zależy na dobrym samopoczuciu. xD :P
4w5
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:52

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: 4w5 »

Wnętrze musi mieć odpowiednie opakowanie, żeby w ogóle ktoś się zainteresował towarem i miał szansę zajrzeć do środka.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Keri »

Ja to widzę inaczej..

Ten fakt o którym ty mówisz jest bajką bo ludzie CHCĄ w nią wierzyć zamiast zrozumieć co się pod tym kryje. Dlatego mała grupka ludzi rozumiejąc czym jest wnętrze i dobieranie osób pod tym kątem może żyć w harmonii ze sobą i z innymi.

Ludzie odrzucają szarą rzeczywistość i to co sami tworzą za pomocą własnych intencji i czynów. Gdy coś złego jest to wolą odrzucić ten fakt i karmić się bajkami, że jutro będzie lepiej lub coś podobnego. Nawet zaczną się modlić do tworu myślowego jakim jest "Bóg" , by za nich ta siła rozwiązała wszystkie problemy ludzi. Brak u nich odpowiedzialności za swoje czyny.

Pokora to żadna uległość. To umiejętność przyjęcia ciosu, który pochodzi z naszych własnych rąk. Zrozumienie, że to od nas wszystko pochodzi. Przyjęcie destrukcji, którą my sami stworzyliśmy. Tym jest pokora.

To co mówię odnosi się do większości. Ludziom łatwiej robić rzeczy a potem zwalać problemy na innych. Tworzą bajki o bratnich duszach, połówkach, romantycznych ckliwych światach, które nijak mają się do rzeczywistość. Jeśli coś ma być naprawdę poprawione raz a dobrze, trzeba spojrzeć na to wszystko chłodnym i krytycznym okiem. Wtedy widząc gdzie, pod jakim płaszczykiem kłamstw tkwi problem, który nas niszczy możemy budować coś wartego i wiecznego.

Indiana ty podświadomie może bronisz tego a może nie zdajesz sobie sprawy. Twoja postawa którą ja widzę to przyjęcie tego podejścia, które jest u wielu. Powtarzać, powtarzać, bo to łatwe. Zrozumieć dlaczego i czym jest wnętrze... to już trudniejsze. Może i wiesz czym jest wnętrze ale i może tworzysz swoją wizję tego miejsca. Wyobraźnia jest wielka, sugestia i opinie innych są silne, oddziałują na nasz osąd.

Jeśli wciąż tkwisz przy swojej wersji trudno. Ja wolę sięgać dalej jak funkcjonuje mechanizm, który ludzie sami sobie stworzyli i się w nim kiszą.
4w5 pisze:Wnętrze musi mieć odpowiednie opakowanie, żeby w ogóle ktoś się zainteresował towarem i miał szansę zajrzeć do środka.
Czyli ładne opakowanie mówisz?

Wybór między wredną modelką a brzydką bezdomną o dobrym sercu? Którą się wybierze?
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Indiana »

Keri pisze:Ja wolę sięgać dalej jak funkcjonuje mechanizm, który ludzie sami sobie stworzyli i się w nim kiszą.
A ja sięgam jeszcze dalej, wznoszę się na wyżyny refleksji, tam, gdzie umysł statystycznego człowieka nie ma dostępu. xD :wink:
4w5
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:52

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: 4w5 »

Keri pisze:Czyli ładne opakowanie mówisz?

Wybór między wredną modelką a brzydką bezdomną o dobrym sercu? Którą się wybierze?
Ładne czy nieładne? Ja myślę, ze nie tyle ładne, co nieodpychające (a to jest bardzo subiektywne). Jeżeli chodzi o mnie, nigdy nie związałabym się z kimś bardzo urodziwym. Dlaczego? Bo mam lustro.

Nie wszystkie modelki muszą być wredne. Ba, nawet nie wszystkie z definicji są piękne. Ale mogą. Bezdomna z kolei nie musi być brzydka, nie musi mieć też szczególnie dobrego serca. Ale może.

Załóżmy, że ta bezdomna rzeczywiście miałaby wiele przymiotów - nikt raczej niewielu je pozna, bo brud i zaniedbanie mało kogo pociągają.
Wredota modelki natomiast wyjdzie od razu, bo jej uroda/zawód przyciąga zainteresowanie.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Keri »

4w5 dałem ci po prostu przykłady skrajne po to by pokazać Ci jak wygląda twoje myślenie "ładne opakowanie". Pokazać jak krótkie jest osądzanie pod tym względem. Oczywiście każdy ma swój wzorzec piękna jednak takie stwierdzenie jest ograniczające. Przykład miał na celu pokazać też co wybierzesz najpierw i co dla ciebie jest najważniejsze w tym konkretnym też zestawieniu. Uznaj to za test, sprawdzian dla siebie. Mnie to mało obchodzi co wybierzesz ;)
4w5
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:52

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: 4w5 »

Chyba się nie do końca zrozumieliśmy. Ale dalsze tłumaczenie moich intencji pewnie też cię specjalnie nie obchodzi, więc daruję sobie :)
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Keri »

4w5 bo ja mam podejście pełne sarkazmu i ironii, może złośliwości i wielu innych tego typu emocji ;) Ja neguję tego typu górnolotne wartości i zasady, bo są dla mnie bez sensu i daleko się trzymają od realiów, które ludzie sami tworzą. Tworzą i robią jedno a mówią i myślą drugie. Wolę coś ośmiać, wykpić a nawet obrzydliwie, wulgarnie powiedzieć o tym co ludzie wierzą niż samemu w to wierzyć a potem żałować.

Nie ludzie mówią, że wnętrze jest ważne. Dla mnie też. Tylko widzisz, ja wolałbym już być brzydalem niż pięknym. Mnie wkurwia to, że komuś się podobam fizycznie. Za przeproszeniem dana osoba g***no o mnie wie a się zachwyca i zaleca. Oczywiście też miło jest popatrzeć na ładne buzie, jak na wszystko w tym świecie. Nie neguję tego. Ale też trzeba mieć umiar, równowagę. Z człowiekiem, czyli z jego życiem, będziesz żyć, a opakowanie i tak pójdzie pod "recykling" ;)

Może i przesadzam, ale tak to widzę.

A mężczyźni? Cóż. Siła zewnętrznego otoczenia i świata jest silna i jest jak magnez, który ciągnie. Mężczyźni są DUMNI jak Pawie. Mało który się przyzna przed sobą, że brak u niego pociągu ;) Chodzi seksualnego :lol: Żadnego parowego lub na węgiel :lol: :lol:
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: marisaxyz »

Keri pisze:4w5 bo ja mam podejście pełne sarkazmu i ironii, może złośliwości i wielu innych tego typu emocji ;) Ja neguję tego typu górnolotne wartości i zasady, bo są dla mnie bez sensu i daleko się trzymają od realiów
Niby negujesz a podajesz przykład z modelką i bezdomną który z realiami ma też chyba mało wspólnego, no chyba że to ta ironia której nie rozumiem
Keri pisze:Wolę coś ośmiać, wykpić a nawet obrzydliwie, wulgarnie powiedzieć o tym co ludzie wierzą niż samemu w to wierzyć a potem żałować.
Jest coś takiego jak wolna wola, czyli ludzie wierzą w to co chcą a wyśmiewanie ich z racji tego co wierzą jest kurewsko nie w porządku i to świadczy o niedojrzałości i chyba kompleksach. Bardzo ładnie mówisz o walce o swoje ideały ale agresją i chamstwem raczej wiele nie zwojujesz, bo przemoc rodzi przemoc.
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Keri »

Maria

Jedno jest myśleć drugie jest mówić to co się myśli ;) Ja przedstawiam mój stosunek do świata "ludzkiego". Ja obserwuję, widzę słucham, czasami doświadczam. Im dłużej żyję i w nim jestem tym mniejszą ochotę mam w nim być.

Szanują wolną wolę i to akceptuje ale u siebie w środku nazywam to głupotą w wierzenie w takie rzeczy. Bo wiem, że ta wiara złudnej nadziei tylko zrobi, po którym większy ból się doświadczy sobie i innym.

Nad zinterpretowałaś to porównanie, które podałem. To było zwykłe skrajne porównanie, co w danym momencie 4w5 wybierze pod chwilą emocji i przyciśnięcia pod ścianę. Bo widzisz ładnie się gada takie farmazony ale co innego wychodzi w tak zwany "praniu". Impuls, bodziec zasłoni, odsunie racjonalny umysł a także nasze zasady, którymi się kierujemy.

Chciałem by się zastanowiła nad tym co wybierze w takie chwili. Bo wątpię, by nasze osobiste predyspozycje wezmą górę, gdy ktoś nam się spodoba.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: marisaxyz »

Jeżeli chodzi Ci o to że życie weryfikuje nasze poglądy to się z Tobą zgadzam.
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Martin95
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 4 sty 2016, 23:07

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: Martin95 »

Męskich asów nie jest tak mało, od dłuższego czasu śledzę forum i jest nas sporo. Sam myślałem wcześniej że bycie asem jako mężczyzna jest bardzo mało prawdopodobne a okazuje się że stanowimy całkiem sporą siłę :)
gravesend
ASiołek
Posty: 75
Rejestracja: 3 gru 2015, 18:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbyt mało mężczyzn As-ami

Post autor: gravesend »

Martin95 pisze:Męskich asów nie jest tak mało, od dłuższego czasu śledzę forum i jest nas sporo. Sam myślałem wcześniej że bycie asem jako mężczyzna jest bardzo mało prawdopodobne a okazuje się że stanowimy całkiem sporą siłę :)
Użytkownicy forum nie stanowią próby reprezentatywnej :wink:
Szacuje się, że osoby aseksualne (kobiety i mężczyźni) stanowią 1,3% populacji.
MBTI: ISTJ
Enneagram: 4w5
ODPOWIEDZ