Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: AlaZala »

Viljar pisze: Dziwnie się czyta twoje posty. Mam wrażenie, że oczekujesz, że wszystko znajdziesz w danych statystycznych albo książkach. "Definicja miłości, strona 31, od koleżeństwa do zakochania - rozdział 3". To tak nie działa. Nie wszystko ma definicję; nie wszystko da się opisać statystyką. Jeśli nie wiesz, jaka jest droga od zauroczenia do zakochania... Cóż, ja ci tego nie wyjaśnię; to może zrobić tylko życie.
Ale wyjątkowo mogę na tak dziwne pytanie odpowiedzieć bardziej konkretnie: Na podstawie obserwacji i doświadczenia widzę, że ludzie po około trzech miesiącach mogą stwierdzić, czy do siebie pasują, czy nie.
Zaznaczam przy tym, że nigdzie nie jest powiedziane, ile potem potrwa związek. Może rok, może pięć, może całe życie...
Ale retoryka! Ja o miłości, a Ty o "pasowaniu do siebie", a poza tym wzbogasz jeszcze swoje wypowiedzi uwagami ad personam...

Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie "ile czasu potrzeba, żeby pokochać drugiego człowieka?", ale nie zamierzam już dalej na Ciebie naciskać. Przecież odpowiedzenie na cudze pytanie jest tak poniżające...
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: panna_x »

Myślę Alu, że na to pytanie nie ma odpowiedzi, u każdego jest inaczej.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: Viljar »

panna_x pisze:Nie, no ja myślę, że 3 miesiące to jednak za mało by stwierdzić, czy pasują. myślę, że choć 1 rok to jest potrzebny. choć nieraz i to nie wystarczy, pewności tak naprawdę nigdy nie ma. bo ja np w pracy mam koleżankę, która z mężem chodziła kilka lat, a teraz w ogóle im się nie układa i już praktycznie są w separacji. a u innej córka była 8 lat z facetem, już zaręczeni, miał być ślub i zerwali, wszystko się rozpadło. słyszałam też od kogoś, że znał parę, co chodziła 10 lat razem, pobrali się i po roku rozwód.
Właśnie w tym rzecz - może być tak, że jakaś para znakomicie się dogaduje przez lata na stopie koleżeńskiej, potem się wiążą i nagle okazuje się, że uczucia między nimi nie ma żadnego i wszystko się psuje. Są przypadki, gdy po kilku tygodniach nawet dwoje ludzi decyduje się na zacieśnienie więzi i trwa to latami... nie ma żadnej reguły.
Alazala pisze:Ale retoryka! Ja o miłości, a Ty o "pasowaniu do siebie", a poza tym wzbogasz jeszcze swoje wypowiedzi uwagami ad personam...
Nie ma żadnych uwag ad personam, tylko spostrzeżenia na temat formułowania postów. A poza tym...
Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie "ile czasu potrzeba, żeby pokochać drugiego człowieka?", ale nie zamierzam już dalej na Ciebie naciskać. Przecież odpowiedzenie na cudze pytanie jest tak poniżające...
...odpowiedziałem. W dwóch postach z rzędu. I wyjaśniłem nawet, czemu odpowiedź jest taka, a nie inna.
Ale tak naprawdę nie da się odpowiedzieć na pytanie, na które odpowiedź nie istnieje. Jak to ładnie wykazała Panna-x w poście zacytowanym przeze mnie na początku.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: AlaZala »

panna_x pisze:Myślę Alu, że na to pytanie nie ma odpowiedzi, u każdego jest inaczej.
Dlatego nie jest to pytanie ogólne, a pytanie skierowane wprost do Viljara, jak to wygląda w jego przypadku. Ja sama napisałam, jak to wygląda w moim przypadku. Oczywiście, że każdy potrzebuje innego przedziału czasu, żeby pokochać drugą osobę i żadna odpowiedź nie jest jedyną prawidłową. Ale skoro "odpowiedź nie istnieje", to trudno.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Związki zawarte dzięki forum

Post autor: Słomiany Zapał »

A czy komuś z tego forum udało się znaleźć drugą połówkę przez internet i są szczęśliwą parą do dziś? A może ktoś zna taką parę? Tak pytam z ciekawości, bo tutaj to raczej nie chodzi o to, aby szukać, tylko czy to szukanie w ogóle ma szansę na powodzenie. Czy jakieś asiątka się tak odnalazły?
Ostatnio zmieniony 2 mar 2017, 11:48 przez Słomiany Zapał, łącznie zmieniany 1 raz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: panna_x »

chyba trochę źle się wyraziłam, pisałam o parach, które były normalnymi parami, w sensie związkowym, nie kumplami na stopie koleżeńskiej. chodziło mi o to, że nawet długa znajomość, wieloletnia, kiedy można założyć, że dobrze się znają i już powinni wiedzieć, czy pasują do siebie, czy nie, nie gwarantuje powodzenia.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Dobrać się jest okrutnie trudno. Z wiekiem coraz trudniej. Wymagania rosną. Może księżniczkuję, ale nie wystarcza, by mężczyzna był miły i mi się podobał, zwracam uwagę też na cięte i ironiczne poczucie humoru, błyskotliwość, porozumienie, wewnętrzną głębię. No i trochę pesymizmu, mizantropii. Nie znoszę, gdy ktoś gada "ojej, nie mów tak, na pewno będzie dobrze". Z taką osobą na pewno się nie dogadam.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2017, 19:21 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Nightfall

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: Nightfall »

A czy komuś z tego forum udało się znaleźć drugą połówkę przez internet i są szczęśliwą parą do dziś? A może ktoś zna taką parę? Tak pytam z ciekawości, bo tutaj to raczej nie chodzi o to, aby szukać, tylko czy to szukanie w ogóle ma szansę na powodzenie. Czy jakieś asiątka się tak odnalazły?
To chyba już drugi raz w tym wątku, ale napiszę - ja znalazłam przez forum, więc są jakieś szanse na powodzenie :D
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: Słomiany Zapał »

Nightfall, no tak, ponieważ każdy wyskakuje z tym forum, a ja pytam o znajomości zawarte poza nim. Ale dzięki za odpowiedź :)
Nightfall

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: Nightfall »

A to przepraszam, źle przeczytałam ;( Nie znam asów takiej pary asów. Raz bez pośrednictwa forum poznałam chłopaka, który deklarował się jako as. Zupełnie przypadkiem w knajpie przy graniu w planszówki, ale czy naprawdę był asem, to nie wiem ;)
szczecinianin
łASuch
Posty: 189
Rejestracja: 29 mar 2013, 19:02
Lokalizacja: Szczecin

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: szczecinianin »

boluniowa pisze:Ja sie przyznaje do tego że nie interesuje mnie seks i rozmnazanie, jedni uznają że jestem nienormalna, albo że długo nie wytrzymam bez tego albo są i tacy co podziwiają to ale nie chcieliby takiej partnerki.
lepiej ze znajomymi na takie tematy nie rozmawiać...
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: Nightmarine »

Niekoniecznie tylko, ale chyba tak najłatwiej kogoś podobnego poznać, bo z aseksualizmem w realu ludzie się raczej nie afiszują. Trafić na asa przypadkiem to jak znaleźć igłę w stogu siana, o kompatybilności nawet nie wspomnę. Internet zdecydowanie zwiększa szanse na poznanie kogoś.
???
Claude
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2017, 17:31

Re: Aseksualni - tylko przez Internet szukać drugiej połówki

Post autor: Claude »

Jakby nie patrzeć Internet jest trochę takim "klubem dla ASów". No bo nie jesteśmy z jednego miasta, a gdyby zebrać całe aktywne forum to duży klub spokojnie by dla wszystkich starczył. Dziewczynę, chłopaka można poznać na dyskotece, w szkole, na plaży, ale z góry zakłada się, że jeżeli związek zmierza w jakimś kierunku, to tylko jednym.

Inna sprawa, że aseksualizm w pewnych środowiskach postrzegany jest jako abstynencja seksualna, więc mówienie o sobie "AS" może być problematyczne. Chociaż niekiedy też źle postrzega się abstynentów alkoholowych, no bo jak to, z nami się napijesz? Albo ludzi, którzy stronią od narkotyków, namawia się tekstami "no trza spróbować, nie?".

Także w realnym życiu ciężko znaleźć kogoś, kto odpowiada tak wąskiej grupie. Tak samo jak nie każdy ma napisane na czole, że ma fobię społeczną, lekki zespół Touretta czy nerwicę. I nie każdy o tym otwarcie mówi, dopóki nie znajdzie się w Internecie.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re:

Post autor: Keri »

karioka40 pisze: 19 wrz 2011, 21:17
wyrwana_z_kontekstu pisze:Z moich doświadczeń wynika, że większości asów na tym forum wcale aż tak bardzo nie zależy na znalezieniu drugiej połowy. Piszą wzruszające teksty na temat prawdziwej miłości, a potem, brzydko mówiąc, olewają sprawę. :roll:
Myślę, ze częściowo wynika to z faktu, iz brak w tych aseksualnych poszukiwaniach "prawdziwego" napędu, jakim (w przypadku większosci ludzi) jest siła seksualna. Jest to jedna z najsilniej odczuwanych w naturze potrzeb. Wyraża się ona w chęci znalezienia kogos kompatybilnego erotycznie.
Motywy aseksualnych nie mają tak silnego podłoża, stąd i determinacja o wiele mniejsza.
Zgadzam się i sam widzę to po sobie. Co z tego, że są marzenia i snucie wizji, jak brak tego czegoś. W żadnym wypadku zachwycam się nad Nie-Asami, tylko zauważyłem, że mają prościej. Mają jakby cheats, kody jakby z gier, autopilota, kompas, nie wiem. Im seksualnym idzie łatwo nawet budować rozmowę, by kogoś poderwać. Mi nie.
Viljar pisze: 27 lut 2017, 17:59
AlaZala pisze:Czyli uważasz, że osoby traktujące związek tylko i wyłącznie jako kontynuację przyjaźni powinny pozostać same, bez wchodzenia w związki, przez całe życie?
Nie uważam, że powinny, ale uważam, że będą. Wyłącznie z własnej winy, bo gdyby im zależało na drugiej osobie jako na partnerze, to dałyby znać wcześniej, że zależy im na czymś więcej. A że nie dały, to istnieje znacznie większa (granicząca z pewnością) szansa, że zanim się decydują, to druga strona znajdzie już sobie kogoś do pary. A nawet jeśli nie znajdzie, to w życiu nie przyjdzie jej do głowy, żeby związać się z przyjacielem.
Viljar właśnie dobrą kwestię poruszył. I to też potwierdza powyższego. Z braku tego czegoś, część Asów może wpaść do Friendzone ;) Nawet jeśli druga osoba tego nie chce, nawet jeśli tą drugą stroną będzie As. Co innego, gdy obie strony uzgadniają sobie, że w sumie jesteśmy ok na coś więcej, ale się zaprzyjaźnijmy wpierw, a co innego, gdy obie strony tworzą przyjaźń druga potem chce coś więcej. Albo gdy As, jak wyżej wspomniałem, ma problem zbudować relacje, by zaintrygować, wzbudzić zaciekawienie, bawić się w podryw itd. wobec osoby, która mu pasuje. Wpada w tą strefę. I tutaj przyjaźń może się popsuć.

My jako Asy mamy trudności i pod górkę. Kobiety maja prościej, ale trudność pojawia się, że przyklei się jakiś "napaleniec". To nie tak, że faceci tutaj nie chcą. Bo pewnie chcą. Gorzej że niezbyt wierzą pewnie w realność nawet z NIE-Aską, a co dopiero z Aską ;) może inni mają inaczej, wiem za to jaki ja mam problem w tego typu relacjach. nie odnajduję się w tych sprawach. Do tego jesteśmy rozproszeni, mamy swoje zajęcia, życie. Część osób starszych się pewnie pogodziła z tym stanem.

Bardzo dobre podejście to nie podchodzić z góry na coś więcej ;) Nakręcanie się oraz desperacja to najgorsze czynniki, by sobie kogoś znaleźć.
Słomiany Zapał pisze: 1 mar 2017, 12:14 A czy komuś z tego forum udało się znaleźć drugą połówkę przez internet i są szczęśliwą parą do dziś? A może ktoś zna taką parę? Tak pytam z ciekawości, bo tutaj to raczej nie chodzi o to, aby szukać, tylko czy to szukanie w ogóle ma szansę na powodzenie. Czy jakieś asiątka się tak odnalazły?
Osoby seksualne poznane w necie i są parą? Znam. Asiątka, poza kontaktem w ogłoszenia, a przez net? Nie. Nie znam.
ODPOWIEDZ