Jakiego związku pragniecie?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Jakiego związku pragniecie?

Post autor: dimgraf »

Wiele osób szuka związku, często twierdzi że ma niskie wymagania. Może napiszcie czego oczekujecie jak wyobrażanie sobie związek?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Winkie »

Cóż, ja uważam że mam typowe wymagania stawiane drugiej osobie, jednakowoż to jak widać za dużo ponieważ preferowane są raczej niskie wymagania. Wśród moich wymagań jest chociażby to, aby ta druga osoba wykazywała autentyczne, niewymuszane moimi pytaniami zainteresowanie moją osobą (o dziwo to okazuje się nie być oczywiste), była chętna również słuchać/czytać niż tylko mówić/pisać, posiadała pewien zestaw cech, który lubię u ludzi. Hm, i musielibyśmy przynajmniej w zasadniczych sprawach być zgodni, no i czuć się dobrze w swoim towarzystwie, a sam związek traktować z lekkim przymrużeniem oka, czyli nie "śmiertelnie poważnie".
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Falka »

To i ja przytoczę zarys idealnego związku dla mnie 8)
Chciałabym, żeby mój partner był :
-czuły
-opiekuńczy
-wierny
-kulturalny, oczytany, z poczuciem humoru
-potrafił słuchać, żeby było o czym z nim rozmawiać - w grę wchodzą podobne zainteresowania (niekoniecznie), poglądy
-człowiekiem z pasją
-traktował mnie z szacunkiem i poważnie
-nie chciał mieć dzieci
-opanowany
-miał niskie libido, ale całkowite asy też mile widziane
-niezależny i nie toksyczny
-żeby w miarę lubił sprzątać (nie będąc przy tym pedantem), bo ja jestem bałaganiarą i nie zawsze mi się chce
-lubił zwierzęta
Lista jest dłuższa więc nie chce mi się całej przytaczać. Ogólny zarys związku- partnerski, z podziałem obowiązków. Niekoniecznie małżeński mogę też żyć w konkubinacie :P .
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
Joan
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 14 maja 2008, 11:32

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Joan »

Chciałabym być w takim związku, w którym panowałby równy podział obowiązków. Wzajemne uzupełnianie się to dobra rzecz.
AVEN cake isn't a lie :ciasto:
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Winkie »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Ponieważ zarzucono mi brak wymagań wobec partnera, postaram się tutaj coś nakreślić. :P
Ktoś Ci coś takiego zarzucał? :>

Listy życzeń i wymagań długie niczym listy zakupów robione w czasie Wielkich Zakupów (np. przed Gwiazdką) w hipermarketach, sklepach spożywczo - przemysłowych. A gdyby tak kandydat posiadałby tylko część tychże cech, albo przekornie - występujące, owszem, ale w innej kolejności, bo w innym natężeniu? A czym by mu się zapłaciło - w przypadku gdyby posiadał własny "wykaz"? :wink:
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: chochol »

Falka pisze:Ogólny zarys związku- partnerski, z podziałem obowiązków
Falka pisze:-żeby w miarę lubił sprzątać (nie będąc przy tym pedantem), bo ja jestem bałaganiarą i nie zawsze mi się chce
Widzę, że podział już dokonany :mrgreen:
dimgraf pisze:Wiele osób szuka związku, często twierdzi że ma niskie wymagania. Może napiszcie czego oczekujecie jak wyobrażanie sobie związek?
Najpierw trzeba odnaleźć właściwą osobę, a nie snuć wyobrażenia jaki związek ma być. Co wtedy jeśli zapoznamy wspaniała osobę, ale nie będzie pasowała do wyobrażenia idealnego związku?
Na związek składają się 2 osoby, 2 indywidualności, które muszą niekiedy wypracować kompromis.
Joan pisze:Chciałabym być w takim związku, w którym panowałby równy podział obowiązków. Wzajemne uzupełnianie się to dobra rzecz
Zgadzam się. Dla mnie ważne jest również unikanie rutyny, jak i zostawienie odrobinki miejsca "prywatnej" przestrzeni.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Winkie »

chochol pisze:Widzę, że podział już dokonany :mrgreen:
Cóż, ktoś w końcu musi być w związku osobą decyzyjną. ;) Wymaga się chociażby wyręczania w nielubianych czynnościach (wspomniane sprzątanie), a co jeśli osoba ta będzie pałać równą niechęcią do danej czynności? W moim przypadku - do gotowania? :wink:
chochol pisze:Najpierw trzeba odnaleźć właściwą osobę, a nie snuć wyobrażenia jaki związek ma być.
Otóż to, bowiem rzeczywistość rewiduje nasz oczekiwania, również w doborze partnerów. Czasami warto spróbować nawet jeśli z początku osoba ta nie wydaje się "szczytem marzeń", a z "listy" odpadło już tak z 3/4 cech. :wink:
chochol pisze:Na związek składają się 2 osoby, 2 indywidualności, które muszą niekiedy wypracować kompromis.
Tyle że wydaje się iż najciężej jest utrzymać taki związek w przypadku kiedy spotykają się dwaj skrajni indywidualiści, a także osoby o podobnych cechach kluczowych, których akurat posiadanie sprawiać może problemy w porozumiewaniu się na co dzień - jak sarkazm czy też głęboką potrzebę posiadania "dużego terytorium". ;)
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Winkie »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Dlaczego miałabym uważać za "wspaniałą osobę" kogoś, kto będzie mnie olewał i nie okazywał troski czy ciepła? :roll:
Może ta osoba olewa Ciebie nie bez powodu? A jeżeli już na samym początku nie odnosi się do Ciebie dobrze to najwyraźniej nie czuje powodu dla którego miałby ukazywać się Tobie jako "ten wspaniały".
wyrwana_z_kontekstu pisze:Takie rzeczy to kwestia wypracowania z każdą jednostką, są zdecydowanie ważniejsze kwestie, które wywierają wpływ na relację. Dzielić się obowiązkami po równo to można z kolegą podczas robienia referatu. :roll:
W związku okazuje się, że również ważne są tak przyziemne sprawy ponieważ jeżeli on przykładowo jest przyzwyczajony do tradycyjnego podziału ról to wiążąc się z taką kobietą jak ja nie będzie szczęśliwy, ja również - bowiem tenże podział, jego oczekiwania których ja nie będę chciała spełnić, będzie powodował między nami stałe nieporozumienia i frustrację.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Winkie »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Wracamy do punktu wyjścia. Jeśli on wyskoczy z oczekiwaniami jak wobec "perfekcyjnej pani domu", nie zwiążemy się, bo nie dostrzegę w nim "wspaniałej osoby" i tyle. Proste i logiczne. Koniec problemu. 8)
Było to nawiązanie do tego fragmentu Twojej wcześniejszej wypowiedzi
wyrwana_z_kontekstu pisze:Zabrzmiało jakby związek opierać się miał głównie na sprawach tak przyziemnych np. on gotuje, a ja sprzątam albo on wyprowadza psa rano, zaś ja wieczorem? Takie rzeczy to kwestia wypracowania z każdą jednostką, są zdecydowanie ważniejsze kwestie, które wywierają wpływ na relację. Dzielić się obowiązkami po równo to można z kolegą podczas robienia referatu. :roll:
Stąd można było odnieść wrażenie, że nierówny podział obowiązków, czyli to, że np. to kobieta zajmuje się większością prac domowych, nie przeszkadzał by Tobie ponieważ nie postrzegasz tego jako "priorytetowe". Ja natomiast podałam przykład swojej osoby, której zależy również na tym (pomimo iż liczy się też dla mnie aspekt uczuciowy, wymiar duchowy związku), aby kwestia spraw codziennych, rutynowych i przez to pozbawionych romantyczności, została jasno sprecyzowana, tak aby potem nie było "zimnego prysznica", kiedy na jego pytanie "Co dzisiaj na obiad" odpowiedziałabym "To co sobie ugotujesz.".
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Layla »

Temat jakoś z związków zszedł na wymagania. Ale to w sumie temat powiązany, bez spełnienia wymagań nie ma związku :P
Może ja zacznę od tematu wątku, czyli od wizji związku. Otóż związek to dla mnie relacja partnerska. Powinna być harmonijna. Nie może być to związek jednostronny, uczucia mają być odwzajemnione. Partnerzy powinni się uzupełniać. Każdy powinien coś wnieść do związku, coś wartościowego, coś czego można się od niego nauczyć. Poza tym chcę czuć, że jestem kochana i chcę dać to odczuć tej drugiej osobie. W partnerze szukać będę oparcia, zrozumienia i akceptacji, ale także poczucia wolności, i dokładnie to samo mogę zaoferować partnerowi.

Lista oczekiwań od potencjalnego partnera także by się przydała :P Otóż:
-Oczekuję miłości bezwarunkowej, szacunku i wierności
-Czułe słowa, poparte czynami także są mile widziane :)
-Silne męskie ramię przygarnę, bo potrzebuję poczucia bezpieczeństwa :P
-Odrobina szaleństwa ze sporą dawką rozsądku
-Uporządkowania i spontaniczności
-Siły i delikatności, z odrobiną wrażliwości
-Zdecydowania, ale także gotowości do kompromisu
-Odpowiedzialności i opiekuńczości

Tak mniej więcej wyglądają moje oczekiwania co do facetów. Nie pochwalam nadmiernej zazdrości, zawiści i negatywnego nastawienia do świata, życia. I żeby nie było, że jestem egoistką i mam straszne wymagania, to tego, czego oczekuję od innych wymagam także od siebie :wink:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Falka »

[quote="Layla"]Temat jakoś z związków zszedł na wymagania. Ale to w sumie temat powiązany, bez spełnienia wymagań nie ma związku :P
Może ja zacznę od tematu wątku, czyli od wizji związku. Otóż związek to dla mnie relacja partnerska. Powinna być harmonijna. Nie może być to związek jednostronny, uczucia mają być odwzajemnione. Partnerzy powinni się uzupełniać. Każdy powinien coś wnieść do związku, coś wartościowego, coś czego można się od niego nauczyć. Poza tym chcę czuć, że jestem kochana i chcę dać to odczuć tej drugiej osobie. W partnerze szukać będę oparcia, zrozumienia i akceptacji, ale także poczucia wolności, i dokładnie to samo mogę zaoferować partnerowi.

Pięknie :mrgreen: Ja mam podobną wizję relacji partnerskiej i oczekiwania widzę też. :D Mój związek obowiązkowo musi być partnerski.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
MiaLee
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 2 lis 2009, 17:27

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: MiaLee »

A ja potrzebuję się wygadać i zrobię to tu, o.

Do pewnego momentu w moim życiu sądziłam, że chcę osoby, która będzie mnie doceniać, chwalić, być przy mnie zawsze i wszędzie. Mój pierwszy związek zakończył się zdradą tej drugiej połówki. Była dla mnie wszystkim, całym życiem, nazwę to zupełnym uzależnieniem od niej. Gdy w jednej chwili całe me szczęście się skończyło, załamałam się. Pół roku rozpaczy później trafiłam na nieznajomego mężczyznę. Zaczepił mnie na przystanku. Szybko to poszło, bo po kilkunastu dniach byliśmy już razem. Określiłabym go jednym słowem - anioł. Niemal na każdym spotkaniu dawał mi prezenty, kwiaty, pisał wiersze... Starał się strasznie i ja na początku też. Ale... Jakoś tak zastygłam. Bycie "księżniczką" i całym jego światem zaczęło mnie męczyć. Wydawało mi się, że jestem nieziemsko zakochana, ale teraz? Nie wiem. Staję się chłodna i przestaje mi zależeć. Wolałabym zerwać związek, nim nie jest za późno, ale ciężko mi to zrobić gdy widzę, jak strasznie on cierpi. Ma parę wad i bardzo niską samoocenę, chyba wszystko by mi wybaczył. Każda dziewczyna pewnie cieszyłaby się z takiego związku, ale ja... Jakoś nie potrafię. Czuję, że jestem z nim tylko z szacunku. Że... Się nudzę.
Nie mam pojęcia jaki typ relacji by mi przypasował. Kogo tak naprawdę potrzebuję? I kto spodoba się mi? Może jestem za młoda na poważny związek, może nie potrzebny mi żaden "pantoflarz", może po prostu wolę być sama? Naprawdę nie wiem jaki związek byłby dla mnie dobry.
  • We can leave this world, leave it all behind
    We can steal this car if your folks don't mind
    We can live forever if you've got the time...
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Silencio »

Bycie "księżniczką" i całym jego światem zaczęło mnie męczyć. Wydawało mi się, że jestem nieziemsko zakochana, ale teraz? Nie wiem. Staję się chłodna i przestaje mi zależeć. Wolałabym zerwać związek, nim nie jest za późno, ale ciężko mi to zrobić gdy widzę, jak strasznie on cierpi. Ma parę wad i bardzo niską samoocenę, chyba wszystko by mi wybaczył. Każda dziewczyna pewnie cieszyłaby się z takiego związku, ale ja... Jakoś nie potrafię. Czuję, że jestem z nim tylko z szacunku. Że... Się nudzę.
Miałam bardzo podobną sytuację i byłam równie niepewna co do tego, co dalej robić. Na początku wszystko było jak najbardziej okej, ale później zaczął mnie męczyć. Chciał nieustannie się spotykać, jego niska samoocena sprawiała, że cały czas czuł się gorszy od innych facetów i zachowywał się tak, jakby na każdym kroku próbował okazać mi wdzięczność za to, że z nim jestem. Dla osoby, która w takim związku nie była, to może wydawać się cudowne i godne pozazdroszczenia, ale wcale takie nie jest. Mnie też ten związek zmęczył. W pewnym momencie wiedziałam, że to już bezcelowe, ale z nim byłam, bo było mi przykro, bo naprawdę go lubiłam i był (nadal jest) wartościowym facetem. Ostatecznie się rozstaliśmy, chociaż to nie przyszło łatwo, bo nawet po tym on nalegał bardzo na to, żebyśmy utrzymywali zwyczajne relacje, co w jego mniemaniu oznaczało właściwie to, że spotykalibyśmy się jak dawniej, tylko bez określania "para". Dla mnie było to nie do przyjęcia i niestety się od siebie odsunęliśmy. Każda sytuacja jest inna, ja jednak mogę radzić ze swojego doświadczenia tyle, by nie łudzić drugiej strony, skoro zaczyna się mieć świadomość, że taki związek nam nie odpowiada. Oczywiście należy z tą drugą osobą porozmawiać, próbować, jeśli nam na niej zależy, ale czasem niestety tak jest, że dwoje ludzi po prostu zaczyna się ze sobą dusić. Poza tym myślę, że im dłużej będziesz z nim w takiej, a nie innej relacji, tym bardziej on będzie cierpiał. Wiem po sobie, że nawet, jak człowiek stara się opanować i nie okazywać po sobie, że uczucia trochę się zmieniły, to druga strona to wyczuwa. Dochodzą różnego rodzaju kłótnie, mniej lub bardziej uzasadnione pretensje, co rani obie strony. A taki ból się pamięta.
MiaLee
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 2 lis 2009, 17:27

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: MiaLee »

Silencio pisze:...bo nawet po tym on nalegał bardzo na to, żebyśmy utrzymywali zwyczajne relacje, co w jego mniemaniu oznaczało właściwie to, że spotykalibyśmy się jak dawniej, tylko bez określania "para". Dla mnie było to nie do przyjęcia i niestety się od siebie odsunęliśmy.
Zależałoby mi na kontakcie z nim, przyznaję. Jest wspaniałym facetem, świetnie mi się z nim rozmawia, rozumiemy się i w ogóle... Ale wiem, że "przyjaźń" damsko-męska po paru ładnych miesiącach związku jest niemal niemożliwa do utrzymania. Coś w sercach zostaje i to psułoby dalsze relacje.
Silencio pisze:...uczucia trochę się zmieniły, to druga strona to wyczuwa. Dochodzą różnego rodzaju kłótnie, mniej lub bardziej uzasadnione pretensje, co rani obie strony. A taki ból się pamięta.
Zauważyłam. Zaczęłam odsuwać się od niego powoli, ale sama wyczułam, że coś tu nie gra. Oczekuje ode mnie, że będę taka, jak na początku, ale już nie potrafię. Nawet nie potrafię podać przyczyny tego stanu. Po prostu... Tak jest. Ludzie się przecież rozchodzą, to zupełnie normalne, dla mnie to już nie jest żaden koniec świata. Kiedyś przecież znajdę kogoś nowego, kiedyś znowu się zakocham, ja nie mam co rozpaczać. Ale wydawać się może, że dla niego to ostateczny cios. Mogę tylko mieć nadzieję, że zacznie wychodzić z domu, poznawać ludzi, pracować czy spotykać się z kimś. Ktoś tam na pewno czeka na niego... Eh, eh.
  • We can leave this world, leave it all behind
    We can steal this car if your folks don't mind
    We can live forever if you've got the time...
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Jakiego związku pragniecie?

Post autor: Silencio »

Ale wiem, że "przyjaźń" damsko-męska po paru ładnych miesiącach związku jest niemal niemożliwa do utrzymania.
To już zależy tylko od was. Nam wtedy się nie udało, ale może po czasie można zacząć się przyjaźnić niemalże od początku? :) Mam taką nadzieję.
Ale wydawać się może, że dla niego to ostateczny cios. Mogę tylko mieć nadzieję, że zacznie wychodzić z domu, poznawać ludzi, pracować czy spotykać się z kimś. Ktoś tam na pewno czeka na niego... Eh, eh.
Miałam dokładnie te same obawy :). Ale tak, ktoś na niego czekał :). Rozstanie jest bolesne i trzeba przez to przejść, pogodzić się z tym, przeżyć na swój sposób, przeboleć. A później zaczyna się od nowa.
ODPOWIEDZ