Offtop (Ex trójkąty i inne wielokąty ;))

Dla ludzi o mocnych nerwach i nadprogramowej cierpliwości, czyli flame'y i offtopy wszelkiej maści tylko tutaj!
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Ja uwielbiam film - za każdym razem gdy go oglądam, dostrzegam coś nowego. Nie jestem typem płacza, ale to jedna z niewielu produkcji, która potrafi wyciskać ze mnie jeszcze długo po obejrzeniu. Podpowiem, że drugą taką było tylko Tańcząc w ciemności ;)

dimgraf, bardziej chodziło mi o to, że życie w takich serialach jest mocno wydumane i nieprawdziwe, bez względu na to, jak twórcy mogliby się zarzekać, że jest inaczej ;)


Nie oglądałam, bo ponoć denny i pierwowzór był lepszy, ale jak oglądałam recenzje to widać, że to ostra jazda z wielokątem była ;)
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Gdzie? W Klanie? :shock:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Goś pisze:dimgraf, bardziej chodziło mi o to, że życie w takich serialach jest mocno wydumane i nieprawdziwe, bez względu na to, jak twórcy mogliby się zarzekać, że jest inaczej
Wiem o co ci chodziło po prostu musiałem uzupełnić mój brak wiedzy dotyczący Klanu spowodowany kompletną ignorancją wobec telenoweli serialowych. Jest tylko jedna którą jakimś cudem zdzierżyłem i oglądałem z mamą i siostrą czasem, a mianowicie Plebania.

Kiedyś z ciekawością obejrzałem "Modę na sukces" i to dopiero hardcore jak któs to potrafi ogarnąć. Ja zgłupiałem kto z kim tam śpi, kto jest czyją matką, ojcem, kochankiem, molestowanym dzieckiem z kazirodczego związku, kto umarł, kto zmartwychwstał echh

Ten serial to istne studium wielokątów i to pokrzywionych w hiperprzestrzeni:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Nie gadaj. Ja to oglądałam przez jakiś czas. Na szczęście w ciemnościach ujrzałam podświetlony napis "Wyjście ewakuacyjne". Uff. Ciężko było, ale wszystko ma swoją dobrą stronę. Nawet "Moda na sukces". Przynajmniej wiem, że Brooke to wamp (mimo, że już nieco sterany) i mieli ją wszyscy. To dopiero wielokącik. Prawdziwy okrąg, bo i tak koniec końców wraca do Ridge'a, biorą ślub (naturalnie kościelny), wyjeżdżają do bajecznie drogiego hotelu, a kiedy wracają to idą od razu do sądu, aby złożyć papiery rozwodowe. Rzeczywistość jest zbyt bolesna. Ja Wam mówię - to wszystko dlatego, że Ridge chrapie.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

A Ridge nie spał przypadkiem ze swoją matką czy to nie ten? Mówiłem jestem ignorantem w tym temacie i nie znam Ryśka z Klanu:p
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

Nie no, co do Brokeback to was nie rozumiem. Ten film jest przecież totalnie homofobiczny!!

Byłam swego czasu na prelekcji dziewczyny, która jakąś tam pracę (licencjat? magisterkę?) robiła z niego i pokazywała po kolei wszystkie takie motywy...

Wpienia mnie niemiłosiernie w tym filmie to przytłaczające przekonanie, że bycie homo jest złe, i musi zostać ukarane :/

Jedna scena to mnie w ogóle doprowadza do ataku furii. Kojarzycie tę scenę, gdy jeden z nich bierze ślub? A chwilę wcześniej jest jak drugi pada na kolana i ryczy w jakimś zaułku.... Zwróciliście uwagę na to, że najpierw z tego ślubu wchodzi dźwięk, na niego klęczącego tam, i jest to "i odpuść nam nasze winy"? I takich motywów jest w tym filmie na kopy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Hmm, nie wiem, może zależy od podejścia. To znaczy, naprawdę nie wiem, nigdy nie miałam takich odczuć po tym filmie, bo zawsze to była dla mnie tylko tragedia ludzi, którzy nie są sobą i ich bliskich.

Moim zdaniem tego typu motywy też można różnie rozpatrywać. Może sam bohater tak właśnie uważał, że to jest jego wina, przecież w takim właśnie świecie żył.

Ale mimo to rozumiem, co masz na myśli ;)


Co do Mody... Tak, tutaj można w nieskończoność o wielokątach :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

i robi się fraktal.... :D

Generalnie dla mnie to jest zbyt przesycone tą karą, tym że to jest złe... Ale twój punkt widzenia też widzę, i rzeczywiście można też patrzeć na ten film w ten sposób... Kwestia opinii, i chyba w dużej mierze nastawienia z jakim się podejdzie ;)
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Na temat Brokebacka to ja się wypowiadać nie chcę, bo nie oglądałam, ale jeśli to co piszesz Tuatho jest najszczerszą prawdą, to długo jeszcze go nie obejrzę. :wink: Czy ja się nie powtarzam? Amerykanie. :lol:

Ciekawe co takiego przyciąga facetów do Brooke z Mody? Uroda przeciętna, inteligencją zbytnio też nie grzeszy, no i stopień zużycia znaczny. Hm, jest blondynką? :lol:
Ja czekam tylko, aż zaczną się w Modzie związki boy x boy, girl x girl. Ale chyba to nie nastąpi, z powodu grupy wiekowej fanek serialu. :lol:
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

A mnie się wydawało że była przynajmniej jakaś pojedyncza przygoda lesbijska.... Ale WYDAJE mi się, że GDZIEŚ o tym CZYTAŁAM, więc to mocno niepewna informacja...


anyway.... co to ma do tematu? :3
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Co ma do tematu. Jak już pisałem Moda na sukces to istne studium wielokątów, ale co ja usprawiedliwiam Winkie tłumacz się sama:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

heh Zróbmy pięciokąt choć z wami to chyba miałbym jak w wspomnianym filmie "Och Karol 2" tylko bez seksu.:P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Teoretycznie dałoby się zrobić taką geometrię. :wink: Bylibyśmy chyba pierwszymi "a", którzy stworzyli coś takiego. Pionierzy. :D

Tuatho, a co jeśli ktoś w tego typu związku jest bezrobotny?
Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

MUAHAHA jestem za, z resztą przecież już uznaliśmy, że we trójkę będziemy mieli dziecko :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Goś
pASibrzuch
Posty: 272
Rejestracja: 10 sie 2011, 17:42
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Post autor: Goś »

Tak, właśnie, nie zapominajmy o tym, nasze dziecko potrzebuje rodziny :P

Więc jestem za, mam wrażenie, że asy bawiłyby się równie świetnie, co inni w takim układzie i ominąłby ich problem seksu właśnie :lol:
Obrazek
Zablokowany