Sprzątanie świata (Ex. Szanty Kunice 2012)

Dla ludzi o mocnych nerwach i nadprogramowej cierpliwości, czyli flame'y i offtopy wszelkiej maści tylko tutaj!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Sprzątanie świata (Ex. Szanty Kunice 2012)

Post autor: Winkie »

No, a dlaczego zgłaszasz się do roli przewodnika?
Co ciekawego jest do zobaczenia w okolicy miejsca Twojego zamieszkania?
Niestety z nikim z forum nie miałem jeszcze okazji spotkać się w realu. Ale jest możliwe, że jeszcze w tym roku :lol: z kimś się spotkam.
Lepiej się pośpiesz. Do końca roku pozostało 27 dni, licząc jeszcze od 4.XII.
W przyszły planuję trochę po podróżować więc kilka osób chciałbym odwiedzić.
Pytanie tylko, czy one będą tego chciały? I czy będą miały trochę więcej wolnego czasu, aby poświęcić go Tobie?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Szanty Kunice 2012

Post autor: dimgraf »

Pytanie tylko, czy one będą tego chciały? I czy będą miały trochę więcej wolnego czasu, aby poświęcić go Tobie?
No wiesz nie będą to wizyty bez zapowiedzi. To, że czegoś nie ma publicznie na forum nie znaczy, że z nikim nie rozmawiam po za forum. I nie będę jak Radek chwalił się że mam kamerkę:P
No, a dlaczego zgłaszasz się do roli przewodnika?
Co ciekawego jest do zobaczenia w okolicy miejsca Twojego zamieszkania?
Nie zgłaszam się, ale raczej zrzutki na prawdziwego przewodnika nie będzie, a Ja mogę co nieco pokazać :P
Co ciekawego jest do zobaczenia? Jeden z najstarszych zamków w Polsce, jeden z najstarszych kościołów też, generalnie sporo zachowanych zabytków z czasów średniowiecznych. Pod Legnicą rozegrała się bitwa która odmieniła losy całej europy. Z aktualniejszych rzeczy to w Legnicy odbywa się jeden z najważniejszych festiwali rysunku satyrycznego na świecie. Też w Legnicy odbywa się międzynarodowy festiwal srebra. I generalnie wydaje Mnie się, że miasto jest jednym z ładniejszych w Polsce i warto je zobaczyć. Jako dowód dodam, że jedno z pism turystycznych (nie pamiętam chwilowo które) nagrodziło główny deptak miasta jako najładniejszy w Polsce. Wielu zagranicznych turystów przyjeżdża i podziwia to miasto. Potrzeba więcej? Po prostu trzeba przyjechać i ocenić.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Szanty Kunice 2012

Post autor: Winkie »

No wiesz nie będą to wizyty bez zapowiedzi. To, że czegoś nie ma publicznie na forum nie znaczy, że z nikim nie rozmawiam po za forum.
Do tego w końcu służy prive...
I nie będę jak Radek chwalił się że mam kamerkę:P
Autoreklama by Tobie nie zaszkodziła. :lol:
Co ciekawego jest do zobaczenia?
Po prostu trzeba przyjechać i ocenić.
Tak, ciężko jest komuś opowiadać o tym, czego nie ma przed sobą, czego np. nie doświadczył. Byłam w Legnicy przejazdem. Kamienice są ładne, i brukowane ulice...
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Szanty Kunice 2012

Post autor: dimgraf »

Tak, ciężko jest komuś opowiadać o tym, czego nie ma przed sobą, czego np. nie doświadczył. Byłam w Legnicy przejazdem. Kamienice są ładne, i brukowane ulice...
Nie byłaś w samym rynku, bo tam samochody nie mają wjazdu. Po prostu zbieraj na bilet(y) i przyjedź na spotkanie :P Dla chcącego nie ma nic trudnego, no i zaproszenie jest z półrocznym wyprzedzeniem więc daję szanse zaplanowania sobie budżetu i czasu.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Szanty Kunice 2012

Post autor: Winkie »

Tak, jak i u mnie. Na sam deptak samochody (poza dostawczymi, ochroniarskimi, pocztowymi czy karetkami) wjazdu nie mają...
Po prostu zbieraj na bilet(y) i przyjedź na spotkanie :P Dla chcącego nie ma nic trudnego, no i zaproszenie jest z półrocznym wyprzedzeniem więc daję szanse zaplanowania sobie budżetu i czasu.
To nawet nie to. Pieniądze by się znalazły, może też i czas jeśli to byłyby wakacje. Chodzi o to, że nie ma czym przyjechać. Połączenie byle jakie. Musiałabym tłuc się PKP relacją ... - Katowice lub ... - Wrocław lub Jelenia Góra.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Szanty Kunice 2012

Post autor: dimgraf »

Połączenie byle jakie. Musiałabym tłuc się PKP relacją ... - Katowice lub ... - Wrocław lub Jelenia Góra.
Zawsze możesz kombinować drogą lotniczą :P A połączenia Wrocław -> Legnica są dobre dosyć. Kwestia dostania się do Wrocławia. Ludzie z Legnicy potrafią koleją nad morze na weekend pojechać więc nie ma chyba tragedii.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Szanty Kunice 2012

Post autor: Winkie »

Zawsze możesz kombinować drogą lotniczą :P
Jedno lotnisko jest w Goleniowie, drugie w Gdańsku - Rębiechowie, no a jechać do Poznania, aby polecieć samolotem do Wrocławia to raczej już lekka przesada. :wink:
A połączenia Wrocław -> Legnica są dobre dosyć.
Nie jechałam tą relacją. Jechałam kiedyś relacją Gdańsk - Katowice. Przelotowa we Wrzeszczu.
Kwestia: z przesiadkami czy bez?
Ludzie z Legnicy potrafią koleją nad morze na weekend pojechać więc nie ma chyba tragedii.
Jest tragedia. Tłuc się tyle km, aby utknąć nad najbardziej zanieczyszczonym ponoć morzem na świecie/a na pewno w Europie. Już lepiej dla legniczan gdyby pojechali nad Morze Adriatyckie/Śródziemne (Chorwacja).
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Szanty Kunice 2012

Post autor: dimgraf »

A połączenia Wrocław -> Legnica są dobre dosyć.
Nie jechałam tą relacją. Jechałam kiedyś relacją Gdańsk - Katowice. Przelotowa we Wrzeszczu.
Kwestia: z przesiadkami czy bez?
Wrocław -> Legnica bezpośrednie. Czas podróży od 40min do 1h 10min

Nie wiem jak kwestia np. Gdańsk -> Wrocław czy są przesiadki

Raczej bezpośredniego przez Legnicę nie znajdziesz ale może się mylę. Ale największe miasta mają chyba dobre połączenia. Zresztą przed euro nagle kolej się poprawia. Ostatnio podawali, że pkp przepraszało za minutowe opóźnienie:P Chyba na trasie Kraków -> Warszawa
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Szanty Kunice 2012

Post autor: Winkie »

Połączenie można sprawdzić na stronie PKP, albo e - podróżniku. :)
Zresztą przed euro nagle kolej się poprawia.
Ale tylko na głównych trasach, między miastami w których będą odbywały się mecze. Tam są pompowane pieniądze, kiedy wiele linii PKP Regionalnych jest wycofywanych.
Ostatnio podawali, że pkp przepraszało za minutowe opóźnienie:P
Prawie jak w Japonii. :mrgreen: Jesteś pewien, że dobrze usłyszałeś? Może zamiast jedna minuta była jedna godzina? :wink:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Szanty Kunice 2012

Post autor: dimgraf »

Ale tylko na głównych trasach, między miastami w których będą odbywały się mecze. Tam są pompowane pieniądze, kiedy wiele linii PKP Regionalnych jest wycofywanych.
Ostatnio podawali, że pkp przepraszało za minutowe opóźnienie:P
Prawie jak w Japonii. Jesteś pewien, że dobrze usłyszałeś? Może zamiast jedna minuta była jedna godzina?
Tak o dziwo tylko minuta:P

Ale Ty właśnie z tego co piszesz potrzebujesz głównej trasy Gdańsk -> Wrocław. Czyli do Gdańska masz chyba sensowne połączenie. Czyli przy dobrych wiatrach masz tylko 2 przesiadki.

Twoja mieścina - 1 -> Gdańsk -> Wrocław - 2 -> Legnica

Może w jedną noc, jakimś nocnym byś dojechała. By 21 rano być w Wrocławiu.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Zablokowany