Wisi mi to

Dla ludzi o mocnych nerwach i nadprogramowej cierpliwości, czyli flame'y i offtopy wszelkiej maści tylko tutaj!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy dział

Post autor: Winkie »

Zagłosowałam na tak, co zresztą wynikło z charakteru moich wypowiedzi w tym temacie.

"Wisi mi to" - czy w ankietach tego typu wskazane jest aby umieszczać taką opcję? :roll: Jeżeli komuś to "wisi", czyli w tłumaczeniu na czysto polski - jest obojętne, to po co wypowiada się w takiej ankiecie? Nie głosuje i ok. Logiczne.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowy dział

Post autor: dimgraf »

A po co w sejmie jest opcja wstrzymuje się?
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Nowy dział

Post autor: Silencio »

A po co w sejmie jest opcja wstrzymuje się?
A to jest sejm? Chyba mnie coś ominęło. Poza tym to jest opcja "wstrzymuje się" a nie "wisi mi to", która brzmi lekceważąco i niepoważnie.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Wisi mi to

Post autor: Winkie »

To w sejmie są ankiety czy ustawy do przegłosowania? To chyba jakaś różnica, nieprawdaż?
Silencio pisze:Poza tym to jest opcja "wstrzymuje się" a nie "wisi mi to", która brzmi lekceważąco i niepoważnie.
Widocznie niektórym pasuje wydźwięk tego słowa. :wink:
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Nowy dział

Post autor: Silencio »

Widocznie niektórym pasuje wydźwięk tego słowa. :wink:
Nietrudno się nawet domyślić którym "niektórym" :).
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Nowy dział

Post autor: Ant »

Zawsze w głosowaniach jest opcja wstrzymania się od głosu, więc nie wiem, po co ta dyskusja :P

A no tak, przecież to Winkie :]
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy dział

Post autor: Winkie »

Silencio pisze:
Widocznie niektórym pasuje wydźwięk tego słowa. :wink:
Nietrudno się nawet domyślić którym "niektórym" :).
Pewnie takim którym opcja "wisi mi to" z sejmowym "wstrzymuję się od głosu" kojarzy się. :wink:
Ant pisze:A no tak, przecież to Winkie :]
I wzajemnie Ant.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Nowy dział

Post autor: Silencio »

Zawsze w głosowaniach jest opcja wstrzymania się od głosu, więc nie wiem, po co ta dyskusja :P
Wstrzymaniem się od głosu byłoby najlepiej wstrzymanie się od niego, czyli brak głosowania. Tym bardziej w przypadku tumiwisizmu. Ale co kto lubi.
Awatar użytkownika
Silencio
AS gaduła
Posty: 406
Rejestracja: 27 paź 2011, 19:36
Kontakt:

Re: Nowy dział

Post autor: Silencio »

Jedenaście osób wypowiedziało się w ankiecie, z czego pięć na tak. To więcej niż przeciętnie dziennie się udziela. Oczywiście w innych działach niż "Rozrywka". Ale że spodziewałam się takiego zakończenia, to chyba nie pozostaje mi nic do dodania. Krótko mówiąc - zapowiadano, że zmieni się dział "Szukam partnera..." a jak w ankiecie wyszło, że większość osób chce nowego działu, to ktoś doszedł do wniosku, że nawet tego czynić nie warto. Standardowo, miło i przyjemnie :).
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy dział

Post autor: Winkie »

Dokładnie. Chciałam tu coś poprzednio napisać - temat zamknięty. :roll:
Tak się nie postępuje z użytkownikami. Ankieta była oficjalna, wypowiadali się w niej wszyscy którzy chcieli. Toteż wypowiedź Anta z innego tematu, że głosy "zwisa mi to" zostały potraktowane na "nie" są eufemistycznie mówiąc - nie poważne i olewające.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowy dział

Post autor: dimgraf »

A moim zdaniem nim zostanie podjęta jakaś decyzja to może warto jednak ankietę przedłużyć z racji tego, że w początkowym okresie jej istnienia nikt nawet o niej nie słyszał. Poza tym ilość osób którzy nie mają w tej kwestii zdania jest równa ilości za. Wydaje mnie się, że powinna być zachowana zasada 2/3 głosów uprawnionych do głosowania aby pomysł przeszedł, a skoro ponad połowa nie poparła pomysłu...
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy dział

Post autor: Winkie »

Dimgraf, czy to przypadkiem na forum nie jest tak, że nowe posty podświetlają się na kolor czerwony, aby były widoczne dla logujących się? Poza tym ludzie czytać potrafią, więc tłumaczenie że nie wiedzieli iż ankieta taka jest dowodzi tylko tego, że nie obchodzi ich to forum na tyle, aby je przeglądać w całości.
Ankieta miała z góry określony czas, więc jej wyniki na dzień dzisiejszy są wiążące, a 5 osób biorąc pod uwagę liczbę aktywnych użytkowników jest już wystarczającym "powodem", aby nowy dział utworzyć.
dimgraf pisze:Wydaje mnie się, że powinna być zachowana zasada 2/3 głosów uprawnionych do głosowania aby pomysł przeszedł, a skoro ponad połowa nie poparła pomysłu...
2/3 z czego? Z ogólnej liczby użytkowników forum?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowy dział

Post autor: dimgraf »

2/3 oddanych mi chodziło, nie wszystkich bo to raczej nie możliwe. Poza tym ja zostawiam decyzje administratorowi i tyle z mojej strony.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Nowy dział

Post autor: Winkie »

dimgraf pisze:2/3 oddanych mi chodziło, nie wszystkich bo to raczej nie możliwe. Poza tym ja zostawiam decyzje administratorowi i tyle z mojej strony.
To wyjaśniaj się nieco precyzyjniej...
Dlaczego 2/3? Jeśli komuś "wisi" to znaczy, że również "wisi, czy dział powstanie", a więc czemu miałby przeszkadzać tym, którzy go potrzebują? :]
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nowy dział

Post autor: dimgraf »

Twierdze tylko, że tych potrzebujący nawet nie ma 50% z głosujących.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Zablokowany