Strona z artykułami [ex. Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"]

Dla ludzi o mocnych nerwach i nadprogramowej cierpliwości, czyli flame'y i offtopy wszelkiej maści tylko tutaj!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Strona z artykułami [ex. Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"]

Post autor: Winkie »

Dziękuję. :)
Czy któryś artykułów na tej stronie uważasz za bardziej ciekawy od innych (na pierwszy rzut oka) oraz warty przeczytania - jako pierwszy?
Nadia__
pASibrzuch
Posty: 243
Rejestracja: 25 lut 2010, 12:01

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Nadia__ »

Trudno mi coś polecić, dla mnie fascynujące jest to: https://circle-prod.library.ubc.ca/bits ... sequence=7 , bo już w samym spisie treści widzę "Older siblings" i "Finger length ratios (2D:4D)", czyli dokładnie to, czym się od dwóch lat zajmuję. Kto inny więcej wyniesie z artykułu bardziej psychologicznego, w którym ludzie opowiadają o swoich odczuciach, nie ma żadnych pomiarów, a cała statystyka ogranicza się do podania wartości procentowych, jak ten http://sex.sagepub.com/content/11/5/621.abstract (mam pełną wersję, mogę wysłać komuś na maila).
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Newsweek "Seks? Nie, dziękuję"

Post autor: Winkie »

Są problemy z odczytaniem tej strony - jako połączenie niezaufane.
Nadia__ pisze:Kto inny więcej wyniesie z artykułu bardziej psychologicznego, w którym ludzie opowiadają o swoich odczuciach, nie ma żadnych pomiarów, a cała statystyka ogranicza się do podania wartości procentowych.
Co ma swe plusy i minusy. Odczucia ludzi mogą się zmieniać jak w kalejdoskopie więc jako materiał badawczy cechy psychologiczne nie są wiarygodne. Ale jako dla czytającego, człowieka "z zewnątrz", bardziej ciekawsze. Choć i tu wyjątki są no bo ile dajmy na to razy czytać można o tym samym praktycznie?
"Older siblings" i "Finger length ratios (2D:4D)
A tu przypomniał mi się test na płeć mózgu BBC - również była długość palców i jak to się ma do ogólnej proporcji. Chyba mierzyło się dwa palce od nasady.
Zablokowany