Freudowskie (i nie tylko) przywidzenia (i nie tylko...)

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Awatar użytkownika
urtika
sASanka

Post autor: urtika » 26 paź 2011, 20:22

Dziś z okna autobusu zobaczyłam auto z napisem KASTRACJA. Gdy autobus podjechał bliżej okazało się że to kasacja. Widziałam też budynek z napisem PARTNER DO WYNAJĘCIA, później okazało się, że jest tam parter do wynajęcia. :mrgreen: :xmrgreen:
Quirkyalone

Winkie
AScetyk

Post autor: Winkie » 27 paź 2011, 21:52

Przejęzyczenia - owszem, podobnie jak i przesłyszenia oraz przywidzenia. Jednakże najzabawniejsza sytuacja tzw. "wpadka" w moim przypadku miała związek ze zmianą czasu na zimowy.

Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra

Post autor: wyrwana_z_kontekstu » 27 paź 2011, 21:56

Winkie pisze: Jednakże najzabawniejsza sytuacja tzw. "wpadka" w moim przypadku miała związek ze zmianą czasu na zimowy.
Co się takiego wydarzyło?

Winkie
AScetyk

Post autor: Winkie » 27 paź 2011, 22:02

Nie przestawiłam zegarka, no i się zaczęło. Najpierw wstałam godzinę wcześniej, zdziwiłam się, że o "tej" godzinie nadjechał autobus i, że jest niemalże pusty. W autobusie nie przestawiono zegarków, więc myślałam, że wszystko jest ok. No, trochę zdziwiły mnie pustki na ulicach, brak korków. Pomyślałam: widocznie, to mój szczęśliwy dzień. 8) Na zajęcia dotarłam godzinę wcześniej - patrzę: pusto. Myślę: pewnie się spóźnili. Zaspali, albo coś w tym stylu. Skapowałam się dopiero po pół godziny, a to dzięki drugiemu takiemu samemu maruderowi jak ja.

Awatar użytkownika
Libra
carrASius

Post autor: Libra » 28 paź 2011, 19:37

Ja ostatnio drepcę na uczelnię, okolice godziny 7, zimno, patrzę, a tu jak byk na ścianie jednego z centrów handlowych jest napisane "Seks tantryczny!" , aż się zatrzymałam, rzuciłam okiem drugi raz a tam było napisane po prostu "Rezonans magnetyczny" :oops:
What's mooo?

Winkie
AScetyk

Post autor: Winkie » 28 paź 2011, 20:16

Dobrze, ale o czym mogą świadczyć takie pomyłki? Czy w przypadku "przywidzeń" nie dochodzi do nas głos podświadomości? Bądź też, używając terminologii Freuda - id? Przeczytałam, w artykule, że id jest głosem dziecka. Z drugiej strony rozumiejąc id jako "pierwotne instynkty", dążące do zaspokojenia potrzeb biologicznych, fizjologicznych. To dziecko i popęd seksualny wykluczałoby się wzajemnie.

Awatar użytkownika
Joan
mASełko

Post autor: Joan » 28 paź 2011, 21:35

Przejęzyczenia zdarzają mi się rzadziej, ale przekręcanie widzianego tekstu dość często. Raz bardzo długo śmiałam się z samej siebie, bo przeglądając listę książek na promocji w księgarni, ujrzałam "Samookaleczanie metodą BDSM + CD". Tytuł oryginalny brzmiał oczywiście "Samoleczenie metodą B.S.M. + CD". Najlepsze jednak jest to, że gdy pokazywałam ten tytuł koleżance przeczytała go tak samo jak ja :mrgreen:
Freud by tam chyba pogadał, że takie pomyłki wynikają z nagłego ujawnienia treści ukrytych normalnie w nieświadomości.
AVEN cake isn't a lie :ciasto:

Ant
BażANT

Post autor: Ant » 4 lis 2011, 19:40

Dziś zamiast "zakład socjologii teoretycznej" przeczytałem "zakład patologii teologicznej" xD I przy okazji wspomniało mi się inne przywidzenie. Raz siedząc na tym samym korytarzu i zobaczyłem na plakacie napis "Uniwersytet w Krzysie" i obok jakiś ludek (pewnie ów Krzyś xD). Se myślę, whot de fuck, jakie znowu Krzysie? xD Patrzę drugi raz: to samo. Patrzę trzeci: znów. W końcu za n-tym razem do mnie dotarło: "Uniwersytet w kryzysie" :lol:
Czczony nie tylko w Chinach

Winkie
AScetyk

Post autor: Winkie » 4 lis 2011, 20:35

Do "zakładu patologii teologicznej" to i ja chętnie bym się udała. :lol:
Może nie na temat, ale dobra. Nie znajduję innego miejsca.
(podczas przygotowań do imprezy, tzw. domówki)
Osoba (układając półmiski): No, powiedźcie. Czego tu jeszcze brakuje?
Ja (z kuchni): Miejsca...

(na żywo brzmiało to lepiej, bo wypowiedziane przeze mnie grobowym tonem, o dziwo tekst dnia)

Ant
BażANT

Post autor: Ant » 5 lis 2011, 16:13

Właśnie zamiast "debian" przeczytałem "lesbian". Jest coraz lepiej xD
Czczony nie tylko w Chinach

bodolsog
Wyrób chłopakopodobny

Post autor: bodolsog » 5 lis 2011, 16:16

Robisz sie seksualny. :arrow: BAN :P

Awatar użytkownika
urtika
sASanka

Re: Freudowskie (i nie tylko) przywidzenia (i nie tylko...)

Post autor: urtika » 10 cze 2019, 08:09

Ktoś założył na forum temat "Pogarda asów wobec allosów", a ja przeczytałam pogarda asów wobec alfonsów. :mrgreen:
Quirkyalone

Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko

Re: Freudowskie (i nie tylko) przywidzenia (i nie tylko...)

Post autor: no name inc. » 26 lip 2019, 02:04

Były w sklepie jakieś precle z masłem, a ja przeczytałem "prącie z masłem". :shock:
R.I.P

ODPOWIEDZ