Góra, czy dół od bułki?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)

Lepsza jest góra, czy dół od bułki?

Góra
9
64%
Dół
5
36%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

O, nie doczytałam, że mam uzasadnić swój wybór odwołując się do filozofii. Już uzupełniam, tak więc korzystam ze spodu bułki i z góry , bo uważam, że jest jak yin yang. Oba elementy jest potrzebne, uzupełniają się wzajemnie, a nie wykluczają.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Uhm, w tym rozumieniu, że yang to Góra Od Bułki, a yin to Dół Od Bułki? Jak zatem powiążesz to, że Yang zawiera się w Yin, a Yin w Yang w kontekście bułki z dżemem?
pomaranczka1982
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Post autor: pomaranczka1982 »

nightmare pisze:O, nie doczytałam, że mam uzasadnić swój wybór odwołując się do filozofii. Już uzupełniam, tak więc korzystam ze spodu bułki i z góry , bo uważam, że jest jak yin yang. Oba elementy jest potrzebne, uzupełniają się wzajemnie, a nie wykluczają.
Hehe podoba mi się to porównanie :D

Ja zaznaczyłam góra, ale tak szczerze to brakowało mi odpowiedzi "cała"... bo ja z reguły jadam tylko raz dziennie pieczywo i zazwyczaj jest to cała bułeczka, średnia i koniecznie razowa z dużą ilością słonecznika i sezamu :D... pychotka :D (ach i dodam, że koniecznie z pasztetem sojowym albo z żółtym serkiem i pomidorem)
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Czy do bułek zaliczamy obwarzanki i oponki, czy to w ogóle osobna kategoria? Tak, patrząc na to z innej perspektywy... jeśli przekręcimy bułkę, to Dół znajdzie się na Górze, a Góra na Dole, więc... Spekulacje na temat wyższości jednego umownego końca nad drugim umownym końcem to rozważania czysto rozrywkowe. :D
pomaranczka1982
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Post autor: pomaranczka1982 »

Hm z tego co mi wiadomo to obwarzanki i oponki to inna kategoria ale jak dla mnie to można je zaliczyć do słodkich bułek albo słonych :D
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Jak to słonych? Obwarzanki są lub mogą być z makiem, a oponki są słodkie i polukrowane. A pizzerki, takie okrągłe. To również bułki?
pomaranczka1982
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Post autor: pomaranczka1982 »

Wprawdzie kocham wszystko co jest z makiem ale jeśli chodzi o obwarzanki to najlepsze są ze solą :D (no nie mów mi tylko, że nigdy takich nie jadłaś?) Co do pizzerinek to ciężko sprecyzować w sumie skład ciasta jest podobne do tego który stosuje się przy bułkach no ale sama nie wiem.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Nie, nie wydaje mi się, abym jadała obwarzanki z solą. Preferuję zero dodatków.
Pizzerki mają różny kształt - bułki (podłużny) i pizzy... Tam w sumie nie wiadomo co jest Górą a co Dołem. :D
pomaranczka1982
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Post autor: pomaranczka1982 »

No też racja ale w sumie nie ważne gdzie dół, a gdzie góra ważne, że jest smaczne :D
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

A więc, wniosek stąd płynie taki, że nie ważne czy Dół czy Góra - wszędzie może być dobrze, przy odpowiednim nastawieniu. :)
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Ja preferuję zdecydowanie... brzeg bułki :|

Ale jak bym miał do wyboru dwie połówki bułki przeciętej w płaszczyźnie poziomej*, to naturalny wydaje mi się wybór połówki dolnej. Zatem moja odpowiedź brzmi: dół :]
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

Uhm, w tym rozumieniu, że yang to Góra Od Bułki, a yin to Dół Od Bułki? Jak zatem powiążesz to, że Yang zawiera się w Yin, a Yin w Yang w kontekście bułki z dżemem?
Nigdy nie przekroisz bułki na dwie równe części. Dlatego trochę yin jest w yang i yang jest w yin.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
pomaranczka1982
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Post autor: pomaranczka1982 »

dżem to idealne spoiwo dla Yin i Yang :D
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Post autor: nightmare »

dżem to idealne spoiwo dla Yin i Yang
Też o tym myślałam, ale taoizm nie przewiduje spoiwa dla yin i yang, są samowystarczalne :mrgreen:
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
pomaranczka1982
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 25 maja 2011, 20:23
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Post autor: pomaranczka1982 »

:P ale jak wiadomo Polacy wszystko udoskonalają więc w wersji Polskiej dżem jest jak najbardziej dozwolony jako spoiwo :D
ODPOWIEDZ