Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)

Nienawidzę:

Warszawy
9
60%
stolicy
6
40%

Liczba głosów: 15

panna_x
ASoholik

Re: Którego z polskich miast nienawidzisz najbardziej?

Post autor: panna_x » 19 paź 2017, 12:12

Ja lubię swoje miasta, czyli Zagłębie Dąbrowskie, mam wielki sentyment do Sosnowca, jako, że się tam wychowywałam i lubię go, choć wiem, że ma złą sławę w tzw świecie. Za to nie lubię Katowic, i nie dlatego, że Śląsk, po prostu nigdy nie lubiłam i mi się nie podobało tam. Jakieś takie szare, brudne, ponure, przytłaczające, a studiowałam tam kilka lat. Teraz zmienili centrum miasta, ale dalej mi się nie podoba.
Nie lubię swojego obecnego osiedla, ale jest to typowe blokowisko, same betony, samochody i parkingi, więc miasto nie ma znaczenia, w jakimkolwiek by to nie było, mnie by nie pasowało.

Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Kontakt:

Post autor: Keri » 17 lis 2017, 23:13

Obrażę Łodziaków, ale nie cierpię Łodzi, za gwar tłok, spaliny i brak pięknych zabytków itd. Nic nie ma w tym mieście pięknego pod kątem architektury. Kamienice są, ale to wyglądają jak bloki robotników, tylko z okresu XIX w.

Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Kontakt:

Post autor: Viljar » 22 lis 2017, 09:36

Moim zdaniem Łódź mogłaby być ładna, tylko że padła ofiarą wielu lat zaniedbań. Ale potencjał ma ogromny. Jest idealnym przykładem XIX-wiecznego miasta industrialnego i mogłaby być perłą na architektonicznej mapie Polski, a nawet Europy. Ostatnio zresztą sporo tam się dzieje :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage

takasobie

Post autor: takasobie » 22 lis 2017, 14:08

Viljar pisze:
22 lis 2017, 09:36
Moim zdaniem Łódź mogłaby być ładna, tylko że padła ofiarą wielu lat zaniedbań. Ale potencjał ma ogromny. Jest idealnym przykładem XIX-wiecznego miasta industrialnego i mogłaby być perłą na architektonicznej mapie Polski, a nawet Europy. Ostatnio zresztą sporo tam się dzieje :)
Ja się zastanawiałam, po co Łódź zgłosiła się do organizacji expo 2022. Wymagałoby to od miasta kolejnych inwestycji, które nie wiadomo czy potem byłyby eksploatowane. Nie skończone jedno, a już się biorą za następne.
Ja Łódź ogólnie lubię, pewnie dlatego że nigdzie indziej nie mieszkałam i nie mam porównania. Uważam, że jest dobrze "rozplanowana",. Uwielbiam swoje osiedle, za to nie lubię niektórych osiedli. Po prostu odrzuca mnie tam architektura, lokalizacja i nie chciałabym na nich mieszkać.

Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Kontakt:

Post autor: Viljar » 22 lis 2017, 14:12

Pozostaje mieć nadzieję, że dla Łodzi organizacja Expo 2022 skończy się tak, jak dla Wrocławia ESK 2016, które poprawiła rozpoznawalność miasta w Europie, przyniosła kilka znaczących inwestycji w dziedzinie kultury i doprowadziła do reaktywacji kilku międzynarodowych połączeń kolejowych (ale nie jak The World Games 2017, które kosztowały miasto 272 mln zł, a profitów nie ma żadnych).
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage

takasobie

Post autor: takasobie » 22 lis 2017, 14:21

Viljar pisze:
22 lis 2017, 14:12
Pozostaje mieć nadzieję, że dla Łodzi organizacja Expo 2022 skończy się tak, jak dla Wrocławia ESK 2016, które poprawiła rozpoznawalność miasta w Europie, przyniosła kilka znaczących inwestycji w dziedzinie kultury i doprowadziła do reaktywacji kilku międzynarodowych połączeń kolejowych (ale nie jak The World Games 2017, które kosztowały miasto 272 mln zł, a profitów nie ma żadnych).
Ale Łódź nie wygrala. Przegrała z Buenos Aires. Chodzilo mi o to, że gdybyśmy wygrali, miasto wydałoby kupę kasy w ryzykowny biznes.

Envy90
przedszkolASek

Post autor: Envy90 » 24 lut 2018, 13:21

Sosnowiec chyba najbardzien znienawidzone :diabel:

ODPOWIEDZ