Problemy z potencją w młodym wieku

Tutaj moderatorzy nie zaglądają. Można śmiecić do woli ;)
Debski
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2019, 15:03

Problemy z potencją w młodym wieku

Post autor: Debski »

Dzień dobry,

Mam 28 lat i niestety przed tygodnie po raz pierwszy pojawiły się zaburzenia erekcji. To dla mnie całkowicie nowa, niezwykle krępująca sytuacja, dlatego też - jeśli to możliwe, wolałbym uniknąć wizyty u specjalisty. W związku z tym, mam pytanie - czy takie zaburzenia mogą mieć charakter przejściowy? Czy istnieją jakieś domowe sposoby na uniknięcie kolejnej "kompromitacji"?

Ewentualnie, czy ktoś mógłby powiedzieć, czy warto stosować środki bez recepty? Ten temat jeszcze niedawno był mi całkowicie obcy... Dzisiaj szukam tabletek na potencję.

Będę wdzięczny za pomoc,
Pozdrawiam!
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Problemy z potencją w młodym wieku

Post autor: Nautilus1992 »

Takie zaburzenia mogą być przejściowe. Od siebie tylko wiem, że stosowanie antydepresantów może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie seksualne. Może zacząłeś przyjmować jakieś leki w ostatnim czasie? Albo czy nastąpiła jakaś zmiana lub stresujące wydarzenie w Twoim życiu, które może mieć wpływ na Twoje życie i pożądanie seksu?

Rozumiem, że zasięgnięcie rady specjalisty jest krępujące, ale problemy tego typu się zdarzają i rozmowa z lekarzem może pomóc. Jeśli nikt nie miałby problemów z erekcją lub popędem, to nie było by zawodu seksuologa :)
Oprócz tego, zaburzenia tego typu mogą być objawem jakiejś choroby, więc wskazane były by badania. Jest sporo materiałów na necie odnośnie tego problemu, chociażby na Wikipedii :)
Nightfall

Re: Problemy z potencją w młodym wieku

Post autor: Nightfall »

Ja tam myślę, że nie ma sensu kupować dość w ciemno takich tabletek, lepiej znaleźć przyczynę problemu, a w tym pomoże raczej tylko lekarz.
Maciek

Re: Problemy z potencją w młodym wieku

Post autor: Maciek »

Musisz iść do specjalisty. Nie diagnozuj się sam i nie uprawiaj hazardu na własnym zdrowiu.
Awatar użytkownika
Nochal997
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 7 kwie 2019, 20:26
Kontakt:

Re: Problemy z potencją w młodym wieku

Post autor: Nochal997 »

Kup sobie arginine i poczytaj na jej temat
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Problemy z potencją w młodym wieku

Post autor: Heremis87 »

Problemy z erekcją, a więc ukrwieniem może oznaczać problemy z układem krążenia. Może warto wybrać się do kardiologa? Ewentualnie przyjrzyj się swojemu trybowi życia, może za mało snu, dużo srtredu, zła dieta, nadmiar używek. Może niski poziom testosteronu? Osobiście leczyłem się ziołami i dietą, trochę więcej snu i mniej stresu.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Ola JeszFresh
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2021, 07:21

Re: Problemy z potencją w młodym wieku

Post autor: Ola JeszFresh »

Problem z potencją w młodym wieku wcale nie jest taki rzadki. Obecny tryb życia temu sprzyja. Jest to przede wszystkim związane z nieprawidłowym przepływem krwi przez narządy. Zwrócenie się do specjalisty często jest wskazane. Każda część ciała może w tym samym czasie otrzymać różną ilość krwi, co może mieć negatywne skutki dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Czynniki, które zmniejszają przepływ krwi to: palenie papierosów; brak aktywności fizycznej; dieta bogata w cukier, tłuszcz; przejadanie się; długotrwały stres.
Skutkuje to: niedotlenieniem mózgu i zmęczeniem, spadkiem wydolności, spadkiem libido i potencji seksualnej (bo narządy płciowe są niedotlenione, co jest zwłaszcza spowodowane paleniem papierosów) czy szybszym starzeniem się skóry.
Czynniki, które zwiększają przepływ krwi to: zdrowe odżywianie (tutaj polecam siebie - dietetyka online - bez stresu - jeszfresh); dbanie o relacje, miłość; redukcja stresu np. medytacja; rezygnacja z palenia papierosów.
Pozdrawiam serdecznie.
Dietetyk online JeszFresh
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Problemy z potencją w młodym wieku

Post autor: Heremis87 »

Ola JeszFresh pisze: 17 maja 2021, 07:39 Problem z potencją w młodym wieku wcale nie jest taki rzadki. Obecny tryb życia temu sprzyja. Jest to przede wszystkim związane z nieprawidłowym przepływem krwi przez narządy. Zwrócenie się do specjalisty często jest wskazane. Każda część ciała może w tym samym czasie otrzymać różną ilość krwi, co może mieć negatywne skutki dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Czynniki, które zmniejszają przepływ krwi to: palenie papierosów; brak aktywności fizycznej; dieta bogata w cukier, tłuszcz; przejadanie się; długotrwały stres.
Skutkuje to: niedotlenieniem mózgu i zmęczeniem, spadkiem wydolności, spadkiem libido i potencji seksualnej (bo narządy płciowe są niedotlenione, co jest zwłaszcza spowodowane paleniem papierosów) czy szybszym starzeniem się skóry.
Czynniki, które zwiększają przepływ krwi to: zdrowe odżywianie (tutaj polecam siebie - dietetyka online - bez stresu - jeszfresh); dbanie o relacje, miłość; redukcja stresu np. medytacja; rezygnacja z palenia papierosów.
Pozdrawiam serdecznie.
U mnie na kilka lat w zasadzie zanikł popęd z racji niskiego testosteronu, zdiagnozowano to 2 lata temu. Obecnie wyniki z lutego wskazują dobry poziom i libido wróciło, ale w odmienionej postaci, bez ukierunkowania na kogokolwiek. Ogólnie jest mi z tym dobrze, poniechałem też zaleceń endokrynologoa odnośnie wdrożenia jakiegoś leczenia. Poziom testosternu poprawiłem sam prze atywność fizyczną, bardziej tłustą dietę, okazało się, że przez lata jadałem za mało i ciało było bardzop wychudzone.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
sekosis
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2022, 20:02

Re: Problemy z potencją w młodym wieku

Post autor: sekosis »

Warto się skontaktować z lekarzem. To bardzo ważne. Uważam, że to sprawa jasna.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Problemy z potencją w młodym wieku

Post autor: Heremis87 »

sekosis pisze: 13 sty 2022, 21:27 Warto się skontaktować z lekarzem. To bardzo ważne. Uważam, że to sprawa jasna.
Sam sobie pomogłem w temacie niskiego testosteronu, a popęd seksualny choć wrócił ignoruje go i nie daje mu ujścia w sferze seksualnej.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
ODPOWIEDZ